Menu

Co si přečtete příště

Chip 5/06 vyjde 28.4.2006

O čem si přečtete v květnu

HRAJTE S NEJLEPŠÍMI KARTAMI

Nejrůznějších paměťových karet do digitálních fotoaparátů a dalších zařízení existuje hodně. I mezi stejnými typy jsou však velké rozdíly, především v rychlosti a spotřebě. My vám pomůžeme najít tu nejlepší kartu pro váš fotoaparát.

PEVNÉ DISKY NA CESTU

V tomto čísle najdete srovnávací test interních pevných disků, do příštího čísla pak připravujeme test externích disků, které zažívají konjunkturu. Používají se jako archiv hudby a filmů, přenosné úložiště dat a pro zálohování. V nabídce je jich několik desítek - od malých až po velké s velkou kapacitou.

CO PLÁNUJE MICROSOFT

Tak ofenzivní snad softwarový gigant ještě nikdy nebyl: Microsoft totiž vytáhl do boje vyzbrojen balíkem Office 12, systémem Vista a webovými službami - hlavně proti Googlu a opensourcové scéně. Podrobnosti o chystaných produktech najdete v příštím čísle.

TELEFONOVÁNÍ PO SÍTI

Klasická pevná síť dosloužila. Už v roce 2010 má běžnou telefonii kompletně nahradit Voice over IP (VoIP). A přijde i směšně levné „voipování“ přes mobil. Přenosová kvalita už dávno není na pořadu dne: zatímco dříve ještě vadily výpadky a prodlevy, širokopásmové spoje jako DSL nebo televizní kabely již přes IP (Internet Protocol) umožňují docela „rozumné“ telefonování. Experti však varují před bezpečnostními riziky.

LEVNĚ NA GRAFIKU

Photoshop je mocný nástroj - pro někoho však až zbytečně mocný a hlavně finančně nákladný. Jsou tu ale i levnější alternativy, které vašim požadavkům a především vaší peněžence mohou vyhovovat. Co který umí, to se dozvíte v květnovém čísle.

OCHRANA PROTI VIRŮM BEZ AKTUALIZACÍ

Klasické antivirové programy už brzy doslouží. Největší šance v boji proti útokům z internetu dávají odborníci novým technologiím typu TruPrevent. Ty totiž poznají viry a červy podle profilu pachatele, nikoli podle otisku prstů.

PROCESORY PŘEHLEDNĚ

Vybíráte si počítač? Pak začněte u procesoru. Zjistíte totiž, že vůbec není jednoduché rozhodnout se pro ten jediný správný. Je lepší AMD, nebo Intel? Jednojádrový, nebo dvoujádrový? 64bitový, nebo úsporný? A jakou má mít frekvenci? Už se ztrácíte? Abyste se neztratili úplně, chystáme pro vás do příštího čísla přehled trhu s procesory, a navíc přidáme i grafické karty.

UŽ NIKDY SPYWARE

Rozblikalo se na vaší ovládací ploše zčista jasna víc reklam než na Nově a Primě dohromady? Pak jste se nejspíš stali obětí „SpyAxe“, nebezpečného špionážního softwaru, který slídí po vašich datech. Avšak spyware začaly používat i firmy jinak seriózní. Posledním případem je oblíbený iTunes firmy Apple, který právě přehrávanou skladbu oznámí na web a pak zobrazí cílenou reklamu. Udělejte tomu společně s Chipem konec!

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení