Menu

Knižní novinky

Knižní novinky

NERO 7

- Josef Pecinovský, Jan Pecinovský Grada, 272 stran 229 Kč
Nero dnes rozhodně patří k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším programům pro vypalování CD a DVD. V tomto kompletním průvodci se dozvíte nejen mnoho užitečných tipů a triků pro vypalování a kopírování CD a DVD, ale také mnoho dalších informací - jak si například z vlastních MP3 souborů vytvořit hudební CD přehrávatelný ve všech přístrojích, které formát MP3 neznají, jak vytvořit kombinovaný CD -hudební a datový současně, jak otestovat svou optickou mechaniku či jak ovládat její čtecí i zápisovou rychlost, jak vytvořit obal na CD a DVD, jak upravit zvukové vlastnosti vypalované hudby či k čemu a jak používat virtuální mechaniky CD/DVD v počítači.

HTML A CSS

- Molly E. Holzschlag Grada, 264 stran 249 Kč
Chcete si vytvořit vlastní webové stránky? Nebo je už máte a chcete je vylepšit? Pak je tato kniha právě pro vás. Uvnitř najdete desítky podrobně popsaných příkladů zaměřených na HTML, XHTML a CSS, které můžete libovolně používat a vzájemně bez omezení kombinovat. Díky nim zvládnete techniky dneška - bez oklik a rozvláčných teorií proniknete přímo k jádru věci.

OPENOFFICE. ORG 2.0

- Josef Pecinovský Grada, 292 stran 299 Kč
Tato kniha si vzala za úkol seznámit čtenáře s kancelářským balíkem OpenOffice.org. Tento balík je vytvořen tak, aby v malých firmách, domácnostech, ve školách (a všude tam, kde potřebujeme pracovat s kancelářskými aplikacemi, ale nemáme dostatek prostředků na nákup drahého softwaru), dokázal nahradit obvykle používané drahé kancelářské soupravy, zejména MS Office. Je ovšem třeba dodat, že celý kancelářský balík programů OpenOffice.org je velmi rozsáhlý a nabízí velký počet funkcí. Ne na každou se v této knize dostane, protože její rozsah je přece jen poněkud omezený. Autor se proto snažil z každé aplikace podchytit ty funkce, které bude asi nejvíce využívat začínající uživatel.

ADOBE PHOTOSHOP CS2

- Elaine Weinmann, Petr Lourekas Computer Press, 736 stran 490 Kč
Nemáte rádi zdlouhavé návody? Chcete rychle najít postup, který vám pomůže pohnout se z místa? Není nic snadnějšího než využít znalosti a zkušenosti autorů této publikace, která se nyní poprvé objevuje i v českém překladu. Naleznete zde všechny postupy a činnosti související s tvorbou a úpravou grafiky ve Photoshopu CS2, a to na názorných ilustracích doprovázených návody krok za krokem. Rozsáhlá kniha pokrývá všechna významná témata a počítá i s majiteli lokalizované verze Adobe Photoshop CS2.

Digitální fotografie - tipy a triky pro úpravy na počítači

Marek Vondra - Grada Publishing, 168 stran, cena 190 Kč, v češtině
Čtenářům se touto publikací vycházející v edici "Průvodce" dostává do rukou kvalitní kniha, v níž postupně získají potřebné informace, jak efektivně upravovat digitální fotografie či naskenované obrázky.
Autor zvolil ke svému výkladu použitých technik grafický bitmapový editor Adobe Photoshop, neboť jeho rozhraní a funkčnost se stala v této skupině editorů standardem. V úvodní kapitole se čtenáři seznámí s pracovní plochou programu a s nástroji, které přímo s ovlivněním obrázku nesouvisejí, avšak uživateli poskytují nějakou přidanou hodnotu. Na to navazuje kapitola, ve které si čtenář osvojí elementární techniky využívané pro úpravu fotografií. Dozví se v ní, jak se natáčí plátno, jak se provádí výběr nebo jakým způsobem lze fotografie retušovat (výběrem a klonovacím razítkem); zde jsou uvedeny i postupy pro zaostření či naopak rozostření obrázků. V další části se čtenář seznámí i s pokročilejšími technikami, pomocí nichž bude schopen připravit obrazový materiál pro fotomontáže či složitější retuš. Autor v této části popisuje takové nástroje, jako je laso a výběr pomocí cest. Na to navazuje část zaměřená na upravování jasu ve fotografii.
Každý, kdo již má nějakou zkušenost s digitálním fotografováním, určitě narazil na problém, kterým jsou barevné odchylky. A právě na toto téma je zaměřena čtvrtá kapitola, ve které jsou popsány postupy, jak lze toto vše dodatečně softwarově napravit, například pomocí nástroje pro vyvážení barev. Jak je zřejmé, autor postupně zvyšuje náročnost, a proto asi nebude překvapením, že další kapitola je již zaměřena na fotomontáž. V ní je podrobněji popsána práce s vrstvami a metody, jimiž lze do výsledné fotografie doplnit pozadí a text. V šesté kapitole se čtenář dozví, jak lze fotografie prezentovat, tisknout či upravit pro prostředí internetu. V následující kapitole jsou pak uvedeny praktické ukázky editování (vytvoření zátiší, odrazu, atd.).
Celkově lze říci, že tuto kvalitní publikaci využijí zejména zájemci o úpravu digitální fotografie, kteří chtějí co nejhodnotněji využívat možností, které jim softwarové vybavení v dnešní době nabízí.


Dokumenty ke stažení