Menu

Co si přečtete příště

O čem si přečtete v červenci

Chip 7/06 vyjde 30.6.2006

APPLE VERSUS SVĚT PC

Díky softwaru Boot Camp může na nových počítačích Apple s procesorem Intel běžet systém Microsoft Windows XP. Tím se počítače Apple přiblížily běžným počítačům. Mnohem jednodušší je tedy i jejich porovnání z hlediska výkonu, dalších funkcí i ceny. Jak v tomto porovnání obstojí, to se dozvíte v příštím čísle.

SROVNÁVACÍ TEST KONVERZNÍCH UTILIT

Ve srovnávacím testu si tentokrát představíme freewarové a opensourcové aplikace pro konverzi různých formátů videosouborů, například pro převod filmů z DVD do formátu DivX. Přesvědčíme vás, že za kvalitní programy pro převod souborů s videem není třeba vůbec nic platit.

ICQ A SPOL.: NEBEZPEČÍ PRO WINDOWS

Uživatelé, kteří rádi chatují, jsou v nebezpečí – po e-mailech a internetových prohlížečích se teď hackeři začínají zaměřovat i na instant messengery. Jak dobře jsou ICQ a další služby chráněny proti virům, spywaru a dalším hrozbám z internetu? Otestovali jsme z tohoto pohledu šest klientů instant messengerů. Ukážeme vám všechny jejich slabiny a přineseme návody, jak se nejlépe bránit a chatovat v bezpečí.

300 NEJLEPŠÍCH UPDATŮ FIRMWARU

Vypalovačky budou rychlejší, MP3 playery budou pracovat déle, fotoaparáty budou dělat lepší snímky. Aktualizace firmwaru nejen odstraňuje chyby, ale často přináší i nové funkce - a to všechno zdarma. Připravili jsme pro vás nabídku 300 nejlepších aktualizací firmwaru pro všechny druhy hardwaru: DVD vypalovačky a DVD rekordéry, digitální fotoaparáty a kamery, MP3 a videoplayery, mobilní telefony, notebooky a základní desky i grafické karty. Máte se na co těšit, navíc většinu z nich naleznete i na Chip DVD.

VOIP GATEWAY

V minulém čísle jsme pro vás otestovali několik VoIP telefonů. Do příštího čísla pro vás připravujeme test zařízení VoIP Gateway pro internetové volání, které z vašeho starého klasického telefonu učiní supermoderní VoIP telefon. Přečtete si jak o těch běžných, tak i o nejprofesionálnějších kouscích, jakými jsou třeba Fritz! Box. Opakujeme stále: Volejte levněji!

ZA VYSVĚDČENÍ

Ani letos nesmí v červencovém Chipu chybět náš test počítačů za vysvědčení. Pro úspěšné i méně úspěšné studenty připravujeme přehled levných počítačů do domácnosti. Cenový limit jsme tentokrát stanovili hodně nízký – 15 000 Kč včetně daně, a tak jsme zvědavi, co za tuto cenou dokážou výrobci studentům nabídnout. Odpověď najdete v příštím čísle.

STÁHNĚTE TO RYCHLEJI

Části surfařů stačí pro plné využití internetu obyčejný browser. Ti náročnější však občas potřebují použít rychlejší a praktičtější program na stahování větších objemů dat. Který je ten nejlepší?

WI-FI SÍTĚ V ČR

K internetu se můžete bezdrátově připojit díky službám mobilních operátorů. Dalším způsobem je bezdrátové připojení Wi-Fi. Podrobně se podíváme na možnosti, jak se k této síti připojit, a to dokonce za poloviční cenu a daleko spolehlivěji než v případě mobilního operátora. Tuto problematiku pro vás rozebereme od A až do Z.

SERIÁL O WINDOWS VISTA (2)

Nový operační systém Vista se sice podle posledních zpráv objeví na trhu až začátkem roku 2007, už teď se ale můžete v našem seriálu dozvědět, jaké klíčové technologie bude obsahovat.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení