Menu

mailbox

Mailbox

Kupuji si váš časopis Chip pravidelně od prvního čísla 2002, téměř vždy u stejného prodejce. Mám kompletně všechna vydání až do teď - do května 06. Přesto však nejsem předplatitelem, neboť Chip nedostávám poštou, což ani nechci, protože má schránka je dobytná.
Mrzí mě, že postrádám předplatitelské výhody, ač jsem čtenářem z nejvěrnějších. Nejedná se mi o cenu samotného výtisku, jde mi například o přístup do internetové databáze starších ročníků (i když mám vše i na CD/DVD, využití internetu je přece jen pohodlnější).
Prosím, poraďte mi nějaké elegantní řešení.
Pavel Oberleitner

Je nám líto, že postrádáte předplatitelské výhody, pochopte však, že předplatitelé pro nás znamenají jistý zdroj příjmů, o který se nemusíme dělit s distribučními společnostmi (jen pro informaci, distributor si za distribuci a následný prodej časopisu účtuje zhruba 35-40 % z celkové ceny). Díky tomu můžeme předplatitelům nabízet nejen nižší cenu, ale i další výhody (dárky a mimo jiné také internetový archiv starších čísel atd.). Pokud jste z Prahy, pak pro ty, kteří mají problém s vykrádáním svých schránek, nabízíme kromě klasického předplatného také osobní odběr časopisu přímo na adrese vydavatelství - další informace naleznete v tiráži Chipu, většinou na straně 160.
Pro ostatní vydáváme každý rok, zpravidla v únorovém čísle, na CD/DVD archiv předešlých ročníků Chipu, který by vám měl internetový archiv nahradit.
Josef Mika

Včera jsem dostal do ruky Chip 5/06. Zběžně jsem ho prolistoval a pustil jsem si přiložený DVD. Nejsem milovník her, přesto jsem si zkusil nainstalovat Trackmania Nations, abych viděl, k čemu mnohým lidem PC slouží. Dnes jsem měl čas projít Chip podrobněji a vcelku s hrůzou vlastní nepříliš zběhlým uživatelům PC jsem si přečetl článek „Noční můra?“. Musím přiznat, že nechápu, jak můžete na jedné straně psát o těžce odstranitelném malwaru a ve stejném vydání bez jakéhokoliv upozornění zařadit na DVD hru, která ho obsahuje! To mi připomíná pranýřované firmy, které sami kritizujete.
Daniel Čoček

Mnoho výrobců her používalo technologii Star Force k ochraně proti kopírování svých produktů. Kdyby nebylo vedlejších negativních účinků na funkce optických mechanik a pokud by producent na instalaci ovladačů Star Force zákazníka předem upozornil, asi by se tomuto typu ochrany nedalo nic zásadního vytknout.
Nekomerční hra Trackmania Nations, která je také umístěna na Chip DVD 5/06, neobsahuje ochranu StarForce. Je to především z důvodu, že není komerčně šířena na optických discích, a není tedy důvod bránit v jejím kopírování (spíše naopak).
Více se o Star Force dozvíte na www.glop.org/starforce nebo na www.star-force.com.
Detekce a odstranění Star Force: www.cdr.cz/a/11330.
Martin Kučera

Mohli by ste mi prosím vás napísať, ako možno pomocou technológie LightScribe vypáliť obraz na DVD napríklad v programe Nero 7?
Milan Gaff

Po nainstalování potřebných ovladačů z přibaleného CD (nebo ze stránek www.lightscribe.com) se v nástroji Cover Designer, který je v Neru obsažen, automaticky přidá položka LightScribe, která umožňuje popis CD touto technologií.
Jakub Larva


Dokumenty ke stažení