Menu

Knihy

Knižní novinky

PRACOVAL JSEM PRO GATESE ANEB ŽIVOT MEZI BAJTY

Ivan Pilný, Bohumil Herwig Computer Press, 75 stran 199 Kč
Chcete si připomenout atmosféru po roce 1989? Zajímá vás, jak to v porevoluční době chodilo? Nebo jste tuto dobu sami aktivně prožili a chcete se do ní na chvíli vrátit nahlédnutím do výstřižků z dobových časopisů nebo do ceníků JZD AK Slušovice? Svěží knížka, napsaná prvním šéfem českého Microsoftu, vám odhalí nejen zákulisí vzniku české pobočky této firmy, ale podělí se s vámi i o řadu veselých a vážných příhod ze života jednoho z nejúspěšnějších top manažerů.

GOOGLE - VYHLEDÁVÁNÍ, GMAIL, GOOGLE TALK

Jiří Iskra Computer Press, 144 stran 209 Kč
Portál Google bývá označován za nejlepší internetový vyhledávač a stal se jednou z nejvyužívanějších aplikací v rámci každodenní práce s internetem. Svým uživatelům však poskytuje i mnoho dalších kvalitních a využitelných služeb, které doslova změnily tvář internetu. Autor s vámi krok za krokem projde nejen základními, ale též pokročilými způsoby vyhledávání na internetu pomocí portálu Google. Zjistíte však také, jak využívat jeho další známé služby a e-mail.

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE

Josef Pecinovský Grada, 148 stran 129 Kč
Je vaším koníčkem digitální fotografie a chcete si své digitální úlovky upravovat, řadit a třídit, tisknout a prohlížet v jednom z nejpoužívanějších programů - ACDSee? V tom případě je tu pro vás názorná a plnobarevná příručka, která vás snadno a rychle zasvětí do tajů, triků i pokročilých možností pro práci s obrázky z digitálních fotoaparátů, kamer či skenerů v nejnovějších verzích tohoto programu.

KOUZLA S PEVNÝM DISKEM V PROGRAMECH TRUE IMAGE A DISK DIRECTOR

Aleš Hok Computer Press, 248 stran 199 Kč
Potřebujete zálohovat data, ztracená data obnovit, spouštět více operačních systémů na jednom počítači, spravovat diskové oddíly a provádět další operace, které se týkají pevného disku? Tato publikace vás naučí plně využívat dva programy, které nabízejí komplexní řešení v této oblasti.
Program Acronis True Image řeší veškeré problémy zálohování a zajišťuje bezpečnost dat uložených na pevném disku. Kniha vás naučí, jak pomocí této aplikace zálohovat vybrané soubory a složky, ale i celé disky a diskové oddíly.
Acronis Disk Director je komplexní program, který obsahuje správce diskových oddílů, správce zavádění (bootování) operačního systému a nástroje pro editaci dat na pevném disku.

POČÍTAČOVÉ VIRY - ANALÝZA ÚTOKU A OBRANA

Peter Szor Zoner Press, 248 stran 441 Kč
Účelem této knihy o počítačových virech je demonstrovat současný stav oboru počítačových virů a vývoje antivirů a naučit čtenáře metodám analýzy počítačových virů a ochraně proti nim. Autor knihy, Peter Szor, zde podrobně popisuje techniky infekce počítačovými viry ze všech možných perspektiv - souborů, paměti a počítačové sítě. Dozvíte se spoustu věcí o špinavých tricích počítačových virů, které byly v posledních dvou desetiletích vytvořeny těmi na druhé straně, a také o tom, jak pracovat se složitostmi polymorfního kódu a exploitů. Kniha se věnuje téměř všem oblastem této problematiky - od popisu prostředí škodlivého kódu a rozdělení metod infekce přes obranné strategie virů, pokročilé techniky vývoje kódu, exploity a útoky založené na přetečení bufferu k technikám antivirové obrany, skenování paměti, postupům pro blokování červů či způsobům obrany na síťové úrovni a mnoha dalším věcem.

Microsoft Visual Studio . NET - praktické programování krok za krokem

František Šíma, David Vilímek /Grada Publishing, Praha 2006, 256 stran, cena 299 Kč, v češtině
Poměrně útlá kniha, nedávno vydaná nakladatelstvím Grada, zaujme už na první pohled nápadnou, žlutooranžovou obálkou a titulem, který slibuje seznámení s Visual Studiem, vývojovým nástrojem firmy Microsoft, a s programováním v něm.
Kniha se však zabývá pouze jednou z mnoha oblastí, které Visual Studio pokrývá - totiž programováním webových aplikací založených na ASP. NET ve Visual Basicu . NET.
Autoři začínají stručným seznámením s vývojovým prostředím Visual Studia a vytvořením nejjednodušší aplikace. Pak rychle přejdou k problematice databázových aplikací. Přes základní pojmy, jako je navigace na stránkách ASP. NET nebo export a import dat, přejdou k návrhu databáze, používání komponenty DataGrid, vzájemnému propojování tabulek, předávání parametrů mezi stránkami a k tisku.
V závěru se věnují také přípravě počítače pro vývoj aplikací založených na ASP. NET v prostředí Visual Studia, tedy instalaci Visual Studia, instalaci webového serveru IIS, instalaci databázového serveru MS SQL a jeho základní administraci. Poslední kapitola se zabývá instalací webové aplikace u zákazníka. Škoda že výsledný zdrojový kód - nebo ještě lépe zdrojový kód, který je výsledkem jednotlivých kapitol - není k dispozici ke stažení.
Kniha je napsána jako učebnice, v níž máte na počátku prázdný počítač, do něhož nainstalujete Visual Studio a MS SQL, a na konci máte fungující webovou aplikaci sloužící pro fakturaci. Výklad doprovází řada obrázků. Na můj vkus je jich až příliš: například ukazovat dialogové okénko s jedinou vstupní řádkou, v němž pojmenujete aplikaci, nebo úvodní okno průvodce, v němž uživatel pouze stiskne tlačítko Next, mi připadá jako plýtvání místem.
Kniha je založena na Visual Studiu . NET z roku 2003. I když je už nějakou dobu k dispozici verze 2005, nemyslím, že by to byla závada - vše, co se čtenář v této knize naučí, lze bez problémů přenést i do nové verze.
Co mi na této knize vadí? Především matoucí název. Kdyby titul obsahoval jakoukoli zmínku o ASP. NET, bylo by to vůči čtenářům poctivé - ale toto označení se na obálce vůbec nevyskytuje. Jinak je to dobrá kniha, která může čtenářům pomoci začít s webovými aplikacemi.
Miroslav Virius


Dokumenty ke stažení