Menu

Co si přečtete příště

Chip 9/06 vyjde 25.8.2006

O čem si přečtete v září

DIGITÁLNÍ FOTOAPARÁTY S OPTICKÝM STABILIZÁTOREM

Možnost přiblížit si fotografovaný objekt pomocí optického zoomu digitálních fotoaparátů je určitě šikovná funkce. Ovšem při větším přiblížení potřebujete buď stativ, nebo pořádně jistou ruku. Jinak je snímek rozostřený. Další možností je optická stabilizace obrazu, která zajistí ostrý snímek i v případě, kdy fotografujete z ruky a pomocí zoomu. Fotoaparátů s touto funkcí je na trhu už dostatek a my jsme je v naší laboratoři testovali. Výsledky najdete v příštím čísle

TEST ANTISPYWARU

Spyware patří mezi největší hrozby náruživějších surfařů. Otestovali jsme nástroje, které vám pomohou snížit riziko na rozumnou mez i při brouzdání v rizikových vodách. Také se dozvíte, zda stačí nástroje poskytované zdarma, nebo zda se vyplatí investovat do programů profesionálních.

START XP ZA 23 S!

Jak rychle startují vaše Windows? My pro vás máme praktický návod, jak zjednodušit a zrychlit start Windows XP. Také vám vysvětlíme, jak jednotlivé komponenty ovlivňují rychlost startu a které můžete vyřadit pro rychlejší start operačního systému.

GOOGLE EARTH

O tomto praktickém nástroji od Googlu se už popsaly desítky stran papíru. My vám však ukážeme, co tento gigant opravdu dokáže, jak se dá vylepšit, odkryjeme zajímavé možnosti a přidáme i pár perliček...

PERFEKTNÍ NAHRÁVÁNÍ DIGITÁLNÍ TELEVIZE

DVD rekordéry a set-top boxy musí při nahrávání digitálního TV vysílání dobře spolupracovat. Bohužel „týmová spolupráce“ ne vždy funguje, jak by měla. Chip vám příště navrhne čtyři řešení zapojení set-top boxů a DVD rekordérů a přinese tipy a triky pro každého zoufalého uživatele. Chybět nebude ani žebříček aktuálních DVD rekordérů a představení bezproblémových přístrojů typu „all-in-one“.

POHLED NA LED

„Ledky“, tedy diody Light Emitting Diode, vynalezené v roce 1962, se používají stále častěji v nejrůznějších zařízeních, jako jsou tiskárny, projektory, monitory a displeje. Výhodné jsou ředevším díky své nízké spotřebě. Jak pracují, jaké jsou jejich vlastnosti, využití a budoucnost, to se dozvíte v příštím čísle.

FUNKCE V KOSTCE

Potřeby moderního kancelářského provozu řeší několik zařízení samostatných (tiskárna, skener, kopírka, fax) nebo tzv. zařízení multifunkční, které v sobě všechny funkce více či méně úspěšně slučuje. Zabere méně místa a většinou se i jednodušeji ovládá. Jak jsou na tom nejnovější „funkcionáři“ a který z nich všechny úlohy zvládá nejlépe, to zjistíte v našem druhém hardwarovém srovnávacím testu.

VELKÉ VYPALOVACÍ DOSTIHY

Nero je císařem multimediální říše a nejúspěšnější vypalovací balík na trhu. Avšak zdá se, že i panování Nera jednou skončí. Jeho trůnem začínají otřásat dva rivalové: WinOnCD firmy Roxio a Goya z produkce společnosti Magix. To, který z nich nabízí celkově lepší vypalovací balík, jsme zjišťovali v našem srovnávacím testu.

JAK NA WI-FI

Jak zvýšit signál domácí bezdrátové sítě, jak správně zabezpečit Wi-Fi, aby tuto technologii nikdo nenapadl? Je to jen několik z mnoha odpovědí, na které se nás ohledně Wi-Fi ptáte. Na nejčastější dotazy jsem odpověděli ve velkém článku.


Dokumenty ke stažení