Menu

Co si přečtete příště

Chip 10/06 vyjde 22.9.2006

O čem si přečtete v říjnu

WINDOWS NA CESTY

Jste často na cestách? Na externím pevném disku s vámi mohou jednoduše cestovat důležité dokumenty i oblíbené filmy či hudba. Nebo přímo celý operační systém i s nejpoužívanějšími aplikacemi. Chip vám poradí, jak vše správně na disk uložit a jak nejlépe synchronizovat data. Srovnáme také, které pevné disky se pro tento druh činnosti hodí nejlépe: zda USB, Fireware, nebo Wi-Fi.

DOPŘEJTE SI PROSTOR

Ceny klesají, plocha se zvětšuje, a tak už dnes není od věci poohlédnout se po pořádném monitoru. V kurzu jsou monitory širokoúhlé, které se hodí nejen pro sledování filmů, ale i pro práci s tabulkami nebo pro otevření dalších oken a lišt. Otestovali jsme 24" TFT monitory dostupné na našem trhu. plakátů, a to bez drahého fotoaparátu

DIGITÁLNÍ KAMERY A KAMERKY

Digitální kamery (kamkordéry) používají pro záznam „jedniček a nul“ různá média. Jsou to kazety (Mini-DV), DVD média, pevné disky, nebo dokonce jen paměťové karty. Co je výhodnější a jaké jsou nejlepší modely v dané kategorii, to se dozvíte v příštím čísle.

48 MEGAPIXELŮ S KAŽDÝM APARÁTEM

Větší, ostřejší, detailnější – v tomto návodu vám ukážeme, jak lze vytvořit obrazy s vysokým rozlišením, vhodným i pro tisk plakátů, a to bez drahého fotoaparátu s mnoha megapixely.

GOOGLE: VLÁDCE INTERNETU

V operačních systémech je „přemicrosoftováno“, na internetu zase „přegooglováno“. Myslíte si, že Google brzdí rozvoj internetu, nebo že je naopak průkopníkem a díky němu internet vzkvétá? Tyto zajímavé otázky budeme řešit v říjnovém čísle.

SNADNÁ PRÁCE S PDF

Univerzální formát PDF má mnoho výhod, přesto si s ním řada uživatelů neví rady. Otestovali jsme pro vás nejlepší aplikace, pomocí nichž je možné PDF dokumenty pohodlně vytvářet.

TADY BUDE TICHO!

To, co v poslední době trápí uživatele počítačů, není ani tak slabý výkon, malý disk nebo pomalá vypalovačka. Často je to příliš velký hluk, který počítač vydává – bolí z něj hlava, ruší další členy domácnosti nebo kanceláře. Máme pro vás návod, jak hlučný počítač ztišit.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení