Menu

Krátkodobé testy - komunikace

D-Link DCS-950G

Bezdrátový hlídač

Bezdrátové kamery se poslední dobou objevují stále častěji. Jejich oblíbenost je dána právě nezávislostí na ethernetovém kabelu.

Jedním z takových výrobků je i DCS-950G od společnosti D-Link. Ve velké krabici nalezneme kromě kamery a instalačního CD také napájecí trafo, všesměrovou anténku a krátký ethernetový kabel. Ten je potřeba pro konfiguraci kamery.
Celé zařízení se skládá ze dvou neoddělitelných částí - podstavce a samotné kamery. Kamerou lze na podstavci otáčet ve dvou osách. Na přední části se nachází samotná čočka s ručním ostřením a mikrofon, na zadní části je konektor pro připojení napájení, síťové rozhraní RJ45 a SMA konektor pro Wi-Fi anténu. Ta naštěstí není přimontována napevno, takže v případě potřeby ji můžete nahradit směrovou anténou a výrazně tak zvýšit dosah.
Samotná instalace je velice jednoduchá. Nejprve je potřeba připojit kameru ethernetovým kabelem a nakonfigurovat W-LAN přes dodávanou aplikaci. Samozřejmě ji můžete mít trvale připojenu i drátově, tím však ztrácí svou hlavní výhodu.
Poté je možné přistupovat ke kameře přes webové rozhraní (funguje pouze v Internet Exploreru) a nastavovat další detaily, jako je kvalita videa a obrázků, noční vidění, DDNS či webový server.
Samozřejmě je možné ukládat video či fotografie přímo na harddisk počítače, ale k tomuto účelu si kameru pořídí jen málokdo. Daleko lepší jsou pokročilé vlastnosti, jako je automatické odeslání fotografie na mail v případě zjištěného pohybu v zorném poli kamery. Praktický je i integrovaný webový server, na který kamera pravidelně umisťuje aktuální záběr. Máte-li zájem o video (včetně zvuku), musíte se přihlásit přes webové rozhraní. Výhodou je, že zde lze měnit nejen rozlišení a kvalitu, ale také přenosovou rychlost. Funguje-li kamera v lokální síti, můžete nastavit rychlost až 3 Mb/s, kvalita videa pak bude nastavena na maximum. Obraz z kamery je velice kvalitní. Při nočním režimu nedochází k přisvícení diodami, ale ke zvětšení citlivosti snímače. Kvůli tomu obraz sice více zrní, objekty jsou však jasně rozpoznatelné i v šeru.
Potřebujete-li hlídat garáž nebo nějaký jiný objekt, je tato kamera výborným kandidátem. Díky tomu, že lze připojit směrovou anténu, nebude problém hlídat i místnosti vzdálené stovky metrů.
Vratislav Klega

D-LINK DCS-950G
IP Wi-Fi kamera

PROTOKOLY TCP/IP, HTTP, SMTP, NTP, DNS, DHCP, UPnP, DDNS, PPOE
ROZLIŠENÍ VIDEA max. 640 x 480, 30 sn./s
PARAMETRY KAMERY 0,5 luxu - F1,4, automatické vyvážení bílé, elektronická uzávěrka 1/60
- 1/15 000 sekundy, ohnisko 4 mm, F2,0
ZABEZPEČENÍ WEP, WPA
PODPOROVANÝ PROHLÍŽEČ Internet Explorer 6
LED DIODY 2
ROZMĚRY 78 x 91 x 140 mm
HMOTNOST 170 g
VÝROBCE/ZAPŮJČIL D-Link
CENA VČ. DPH 4 906 Kč

Za punc se platí

Polycom Skype Communicator

V oblasti vývoje nových produktů bourá internetová telefonie rekordy. Jedním z důkazů je zařízení určené pro komunikaci s programem Skype - Polycom Skype Communicator.

Řeč je o USB zvukovém zařízení se dvěma mikrofony a s kvalitním reproduktorem, které vám poslouží jako stolní hands-free pro hovory přes Skype. Na čelním panelu najdete pět ovládacích tlačítek pro aktivaci Skypu, ovládání hlasitosti a zavěšení hovoru. Tlačítka se nachází ve středu diodově podsvíceného kroužku, který mění barvy při příchozím hovoru. Zařízení funguje velice spolehlivě, mikrofony jsou citlivé a zaznamenají skutečně to, co mají - váš hlas a nic jiného. Zvuk je přenášen plně duplexně a čistě. Výrobce uvádí i takové vlastnosti, jako jsou odbourávání echa, okolních hluků a šumů, automatické vyrovnávání zesílení. Instalace je velice jednoduchá, jedná se o několik kliknutí myší. Celé zařízení je velmi kompaktní, výborně řešeno je namotávání USB kabelu pod zaklapávací stojánek. Všechny tyto vlastnosti jsou pro uživatele atraktivní, avšak jen dokud nezjistí, kolik tato hračka stojí. Cena 4500 Kč včetně DPH je za USB zvukové zařízení skutečně vysoká, a to i přes fakt, že se jedná o produkt, kterému společnost Skype svěřila svůj certifikát.
Jan Řezáč

POLYCOM SKYPE COMMUNICATOR
stolní hands-free pro Skype

ZVUK širokopásmový, plně duplexní (až 22 kHz)
VYBAVENÍ 2 mikrofony, reproduktor, vestavěný stereojack port pro připojení sluchátek,
integrovaný USB kabel
VLASTNOSTI odbourávání echa, okolních hluků a šumů, automatické vyrovnávání zesílení
HMOTNOST 174 g
ROZMĚRY 82 x 133 x 21 mm
VÝROBCE/ZAPŮJČIL Polycom
CENA VČ. DPH 4 500 Kč
ZÁRUKA 2 roky


Dokumenty ke stažení