Menu

Co si přečtete příště

Chip 11/06 vyjde 27.10.2006

O čem si přečtete v listopadu

ZÁKLADNY PRO DVĚ JÁDRA

Intel má nové výkonné dvoujádrové procesory Core 2 Duo. Ty mají sice stejnou patici jako ty starší, ale neobejdou se bez nových základních desek. Také AMD má dvoujádrové procesory. Nejlepší desky pro dvoujádrové procesory Intel a AMD jsme se snažili najít v našem dalším srovnávacím testu listopadového vydání.

PROGRAMY PRO VYPALOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Ve srovnávacím testu si tentokrát posvítíme na speciální programy pro vypalování digitálních fotografií. V testu se objeví programy, které umí vypálit prezentace snímků jako filmový DVD (můžete si je přehrávat i ve stolním DVD přehrávači), i aplikace primárně určené k zálohování fotek.

WIMAX NAŽIVO

Na katedře telekomunikační techniky ČVUT v Praze se v současné době provádějí testy systému BreezeMAX 3500. Testy jsou zaměřeny na ověření parametrů udávaných výrobcem a na zjištění chování v reálných podmínkách. Systém je testován jak na přímou, tak na nepřímou viditelnost. Testuje se klasický uživatelský provoz (HTTP, FTP, MAIL) i aplikace reálného provozu (VoIP, streaming). Soubor testů je navržen pro optimální otestování QoS parametrů systému. Výsledky a hlavně celý průběh testování vám popíšeme v zajímavém článku.

ZAJIŠTĚNÁ XP

Zmobilizujte svoje síly a porazte hackery jejich vlastními zbraněmi. Pomocí skenování portů a softwaru pro zpětné sledování si je udržíte od těla. Chip pro vás vyzkouší 50 nejlepších bezpečnostních nástrojů a ukáže vám, jak si pomocí nich kompletně zabezpečíte počítač. Všechny nástroje najdete i na Chip DVD.

LEVNÝ TISK

Inkoustovou tiskárnu pořídíte už za cenu okolo 1000 Kč. Taková částka se vám patrně bude zdát dobrá, avšak jen do té doby, než půjdete koupit první kartridž… Pokud chcete tisknout více, především text, a stačí vám pouze černá barva, vychází stále jako mnohem výhodnější laserová tiskárna. I ceny laserových tiskáren se v poslední době hodně snížily a na ty nejlevnější modely jsme se zaměřili v našem testu.

OHNIVÁ LIŠKA PODRUHÉ

Alternativní internetový browser s názvem Firefox vám pravděpodobně představovat nemusíme. Většina z nás ho používá jako ideální variantu k děravému Internet Exploreru nebo komplikované Opeře. My vám však představíme jeho druhou verzi, která nabízí řadu převratných novinek...

TEST GPS NAVIGACÍ DO AUTA

Společnost Tom-Tom s naprostým přehledem ovládá trh s GPS navigacemi. Ovládla i naši redakci a vnukla nám nápad připravit test těchto zařízení. Oslovili jsme proto i další firmy a vypůjčili jsme si od nich různé přístroje. Jak jim to v automobilu slušelo, to se dozvíte v příštím čísle.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení