Menu

Knihy

Knižní novinky

HTML A CSS - Marianne Hauser, Tobias Hauser, Christian Wenz

Computer Press, 912 stran 801 Kč
Tato publikace shrnuje všechny nástroje webdesignéra do celku určeného ke každodennímu používání při práci. Najdete zde vše od základů a pravidel tvorby webu přes řešení situací, do nichž se dostává při tvorbě webu každý webdesignér, až po finální podobu stránek. Kniha je kuchařkou webdesignéra, která vám pomůže projít procesem tvorby webu, jeho částí i nadstandarních funkcí a efektů až po optimalizaci v oblasti přístupnosti a použitelnosti a mnoho dalšího. Ve výsledku tak budete při tvorbě webu schopni realizovat prakticky jakékoli požadavky.

NAUČTE SE FOTOGRAFOVAT DIGITÁLNĚ - Bryan Peterson

Zoner Press, 160 stran 296 Kč
Další kniha Bryana Petersona navazuje na předchozí knihy Naučte se vidět kreativně a Naučte se exponovat kreativně a tentokrát se zaměřuje na digitální fotoaparáty. Nečekejte však žádné technické podrobnosti o senzorech, digitálních převodnících nebo třeba paměťových kartách. Bryan Peterson je především fotograf a učitel, který vám vysvětlí a ukáže, co je to kreativní expozice, jak nastavením clony oddělit fotografovaný objekt od pozadí, jak fotografovat pohyb, ale také makro. Ukáže vám, jak využít výhody zrcadlovek nebo jaké možnosti poskytuje digitální kompakt. V knize nechybí ani základní úvahy na téma výhod a nevýhod souborových formátů snímků JPEG, TIFF a RAW.

MISTROVSTVÍ V REDHAT A FEDORA LINUX - Mark G. Sobell

Computer Press, 1032 stran 891 Kč
Linuxové distribuce Red Hat a Fedora stále nabírají na své popularitě: Red Hat je osvědčenou značkou většiny linuxových uživatelů a obliba elegantní, avšak robustní volně šířené distribuce Fedora Core roste s každou nově vydanou verzí. V knize Mistrovství v Red Hat a Fedora Linux se dozvíte, co potřebujete pro bezproblémovou instalaci, konfiguraci, používání a administraci obou zmíněných distribucí. Autor přitom vysvětluje nejen pokročilé koncepty a administrátorská kouzla, ale postupuje od úplných základů, díky nimž zvládnou Red Hat a Fedora Linux i uživatelé, kteří zatím nemají s Linuxem příliš zkušeností. Kniha obsahuje také rady pro řešení běžných i nezvyklých problémů a mnoho tipů, triků a rad pro efektivní práci s oběma systémy.

JAK ZABEZPEČIT DOMÁCÍ A MALOU SÍŤ WINDOWS XP - Ondřej Bitto

Computer Press, 216 stran 224 Kč
Praktická příručka vám krok za krokem poradí, jak se vypořádat se zabezpečením účtů a s výběrem a využitím správného programového vybavení určeného k obraně proti virům, spamu, spywaru a napadení sítě a vašeho počítače, aniž byste museli utratit spoustu peněz. Navíc se naučíte nejen vybrat a použít programovou ochranu, ale také problémy ve vaší síti vystopovat a vyřešit.

PHOTOSHOP - VÝBĚRY, MASKY A MONTÁŽ - Katrin Eismannová

Zoner Press, 560 stran 567 Kč
Jak uvádí název, vše v této publikaci se točí kolem výběrů a masek. Pod vedením autorky se naučíte provádět výběry a připravovat masky za použití nejrůznějších nástrojů, postupů, technik a jejich vzájemných kombinací.

Freeware - Jak zdarma vybavit počítač softwarem

Pavel Tůma / Grada Publishing, Praha 2006, 264 stran, ISBN 80-247-1332-2
Máte počítač a nechcete utrácet za značkový, ale ne vždy kvalitní software? Řešení zná v principu každý: vybavte ho volně dostupným softwarem - freewarem. Ne každý z nás má však přehled o tom, jaké programy jsou k dispozici, jak je nainstalovat a jak je ovládat. A právě zde může pomoci nová kniha nakladatelství Grada.
Kniha má 15 kapitol a každá z nich je věnována jednomu užitečnému programu nebo programovému balíku, přičemž každý z nich má jiný účel - od kancelářské práce přes ochranu proti virům, spamu nebo slídivým programům až po slovníky nebo výuku psaní na klávesnici všemi deseti. První, zdaleka nejrozsáhlejší kapitola se věnuje kancelářskému balíku OpenOffice.org. Dále zde najdeme kapitoly (a kapitolky) o programu CD List pro snadné vyhledávání souborů, o archivačním programu ZipGenius, o nástroji IrfanView pro práci s obrázkovými soubory, o souborovém manažeru, o antivirovém programu, o programech PDFCreator pro vytváření souborů ve formátu PDF a Adobe Reader pro čtení těchto souborů a o mnoha dalších. Zpravidla jde o to nejlepší, co freewarový trh v dané oblasti nabízí.
Jednotlivé kapitoly většinou obsahují stručný úvod o smyslu daného programu, pokyny pro instalaci a průvodce použitím. Samozřejmě že v případě tak rozsáhlého programového balíku, jakým je OpenOffice, se dozvíme jen základní informace, i to však zpravidla k rozumnému používání stačí. Na téměř stovce stran se naučíme zpracovávat textové dokumenty, užívat tabulkový procesor a vytvářet prezentace. Kapitoly věnované ostatním programům jsou ovšem podstatně kratší a stručnější. Výklad doprovázejí obrázky; dovolím si tvrdit, že jich je až moc - zpravidla dva na stránku, někdy i více -, takže kniha místy připomíná leporelo. Podrobnější výklad na místě některých obrázků by určitě nebyl na škodu.
Co dodat? Kniha jako celek je určitě nesmírně užitečná. Vedle informací o instalaci a zacházení s popisovanými programy je důležité i to, že na existenci těchto programů vůbec upozorňuje a usnadňuje tak uživateli orientaci.
Miroslav Virius


Dokumenty ke stažení