Menu

Co si přečtete příště

Chip 12/06 vyjde 24.11.2006

O čem si přečtete v prosinci

MP3 JAK SE PATŘÍ

Kazetám, minidiskům a CD diskům už v přenosných zařízeních skoro odzvonilo. Populární jsou malé MP3 přehrávače, vybavené buď flash pamětí, nebo malým pevným diskem. Vyznat se v záplavě nabízených modelů vám pomůžeme v příštím čísle. MP3 přehrávače jsme rozdělili do několika kategorií a snažili jsme se najít ten nejlepší, který má kvalitní výstup, malé rozměry a dlouho vydrží hrát na baterie. Cena je samozřejmě také důležitá.

FOTKY Z MOBILU

Na „cvakání“ jednoduchých momentek se hodí skoro každý mobil s integrovaným foťáčkem. Novější modely fotomobilů už dokonce svedou i opravdu dobré fotografie -za předpokladu, že se řídíte desaterem nejdůležitějších pravidel pro tento způsob focení. Pomocí našich tipů dostanete z mobilního telefonu ty nejlepší snímky. Přineseme vám vše podstatné pro snímání dodatečné zpracování obrázků.

VISTA A BEZPEČNOST

Operační systém Windows Vista už v prvních verzích předvedl své zaměření na bezpečnost. Microsoft však chce jít ještě dál a hodlá si za větší bezpečí ještě nechat zaplatit. Co nás tedy v systému Vista čeká a jak se na to tváří bezpečnostní firmy?

HOĎTE TO NA WEB

Fotografie, videa, prezentace, data - to vše si v současnosti můžete uložit zdarma na internetu. Chip vám poradí kde a za jakých podmínek. Nebudou chybět ani praktické tipy, které zaručí výběr přesně podle vašich požadavků a potřeb...

PEVNÉ DISKY A JEJICH KAPACITA

Data na pevné disky zapisují výrobci stále hustěji. Koncem letošního roku by mohla padnout další magická hranice: pevné disky pro PC budou schopny zaznamenat jeden terabajt dat i více. A tím to zdaleka nekončí - napříště se má kapacita nových pevných disků každé dva roky zdvojnásobit. Pokud však výrobci nevymyslí nic nového, už od roku 2010 mohou čekat problémy. Nestačí totiž jenom neustále zmenšovat bity, aby se jich na disk vešlo více. Budoucí HDD mají dokonce obsahovat laser.

JDE TO I POTICHU

Výkon je u grafické karty jistě jedním z hlavních parametrů. Někteří uživatelé však 3D grafiku potřebují jen občas a více ocení ticho, které jim umožní soustředit se na práci. Ne vždy se totiž na počítači hrají jen hry, kdy zvuky z reprobeden přehluší větrák grafického procesoru. Existují ale i karty chlazené pasivně, tedy potichu, a na ty jsme se soustředili v našem testu. I ty totiž mohou poskytovat dostatečný výkon.

DOKONALÁ KOPIE

Ve srovnávacím testu si představíme programy, které slouží k vytváření identických kopií pevných disků nebo jejich částí. Takové kopie jsou užitečné nejen jako záloha, s možností stoprocentního obnovení stavu počítače před havárií, ale například také při kompletním přenosu systému na nový disk či do jiného počítače.

PŘENOSNÝ A LEVNÝ

O přenosné počítače je stále velký zájem a z množství nabízených modelů s mnoha funkcemi se nejlépe prodávají ty nejlevnější. Pro většinu uživatelů i tyto notebooky nabízejí dostatečnou funkcionalitu a výkon a jejich cena neklesá tak rychle. I mezi těmi nejlevnějšími jsou však rozdíly - a na ty vás chceme upozornit v našem testu.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení