Menu

Mailbox

Mailbox

Zaujal mne článek v Chipu 9/06 s názvem Bleskový start Windows za 23 sekund. Bohužel já mám opačný problém: XP se vypínají (restartují) někdy až tři minuty. Co to může způsobovat?
P. Forejt
XP se vypínají tak dlouho hlavně proto, že čekají na odpovědi jednotlivých procesů. A není výjimkou, že některé procesy jsou už tzv. zombie, a tedy nereagují. Možná je pravý čas na přeinstalování systému.
Jeden tip bych však přece jen měl, nepatří ale do rukou začátečníkům. Jedná se o program SuperFast Shutdown (www.xpsmoker.com/freeware.html). Ten všechny běžící procesy „killne“ a Windows jsou vypnuta za pět sekund. V čem je nevýhoda? Program se nezeptá, zda může proces ukončit, a bez dotazů ho vypne. To znamená nenávratnou ztrátu dat v aplikacích. Navíc je extrémně nebezpečné takto vypínat počítač ve chvíli, kdy Windows zapisují do registrů, nebo dokonce provádějí něco s partition tabulkou.
Pokud tedy budete vědět, co děláte, ušetří vám program ročně možná i desítky hodin. Pokud uděláte chybu, nemusí vám příště systém správně nastartovat. Takže pouze na vlastní riziko! ;-)
Vratislav Klega

V zářijovém Chipu v testu antispywarových produktů píšete, že program Ad-Aware nestojí za nic. Někteří odborníci nicméně Ad-Aware stále doporučují. Žádný free antispyware není tak dobře hodnocen jako AdAware. Možná to bude tím, že každý používá ukradenou verzi Pro. :-) Prosím zaujměte stanovisko a poraďte mi s výběrem vhodného programu.
P. Klempa
Dovolím si zareagovat na vaši připomínku k našemu testu. Pokud Chip sledujete pravidelně, určitě jste si nemohl nevšimnout našeho loňského doporučení, že „mezi free softwarem je ideální kombinace Ad-Aware + Spybot“. Bohužel v oblasti bezpečnosti (nebo spíše nebezpečnosti) se točí takové peníze, že vývoj zákeřných programů jde mnohem rychlejším tempem, než si kdo dokáže představit. (Podle amerických úřadů se zisky z internetových zločinů rychle blíží například ziskům z prodeje drog.) Tím chci říci, že zatímco loni patřil Ad-Aware mezi špičku, letos už je pod průměrem.
Při svých soukromých testech jsem navíc zjistil, že má především velké problémy s odstraňováním vícethreadových spywarů a trojských koňů. Pokud máte zájem vyzkoušet si jeho skutečné schopnosti, pošlu vám odkaz na porno a pirátské weby, kde „chytíte“ zákeřnější verze spywaru, na kterých jsem testoval on-line ASW skenery a nové ASW produkty.
Petr Kratochvíl

Výrobní kvalita Chip DVD: Omluva

Vážení čtenáři, v posledních vydáních Chipu jsme bohužel zaznamenali zvýšený výskyt vadných DVD příloh. Disky není možné v některých mechanikách přečíst vůbec nebo je nečitelná jedna datová vrstva. Tento problém nás mrzí o to víc, že obsahu elektronické přílohy a výběru plných verzí programů pro Chip DVD věnujeme velkou pozornost. Jsme si vědomi, že Chip DVD tvoří podstatnou část časopisu a vy jako naši zákazníci máte právo očekávat, že za své peníze dostanete bezchybný produkt. Nic na tom nemění ani fakt, že vadné disky ihned všem čtenářům obratem vyměňujeme. Proto jsme i za cenu změny výrobního partnera učinili opatření, která by měla již od tohoto čísla vést k podstatnému zvýšení výrobní kvality našich DVD médií. Omlouváme se vám a věříme, že s našimi DVD přílohami už nikdo z vás nebude mít problémy.
Josef Mika


Dokumenty ke stažení