Menu

Co si přečtete příště

Chip 1/07 vyjde 15.12.2006

O čem si přečtete v lednu

STŮL BEZ DRÁTŮ

Sady bezdrátové klávesnice a myši (nazývané také desktop) si velmi rychle získaly popularitu. Především chybějící ocásek u myši a bezkuličkové řešení snímaní pohybu posunuly tuto periferii hodně dopředu. Několik bezdrátových desktopů jsme otestovali.

SROVNÁVACÍ TEST FOTOMOBILŮ

Jedním z často kupovaných vánočních dárků jsou bezesporu mobilní telefony. My jsme se zaměřili na ty, které se mohou pyšnit třemi megapixely pro fotoaparát a pro které není problém nahradit jednoduché digitální fotoaparáty. Zaměříme se samozřejmě i na ostatní funkce, jako je datová komunikace, podpora videohovorů apod.

INTERNETOVÉ VIDEOPŮJČOVNY

Máte kvalitní počítač a rychlé připojení k internetu? Pak už prakticky neexistuje důvod, proč chodit do půjčovny DVD, nebo dokonce kazet. Stačí jen pár kliknutí a vybraný film máte za chvíli doma...

ZBAVTE SE DATOVÉHO CHAOSU

PC, notebooky, pevné disky, PDA, USB paměti, mobily - šest druhů přístrojů a šest verzí souborů, mailů, adres, záložek... Jak zajistit, abyste ve všech případech používali aktuální verze svých dat? Chip vám poradí se synchronizací dokumentů, s aktualizací kontaktů a termínů, s využíváním e-mailů na více PC nebo s tím, jak se zbavit zbytečných duplikátů. Potřebné nástroje najdete také na Chip DVD.

NEJLEPŠÍ MAPY Z WEBU

Až donedávna byly mapy na Atlasu jasným favoritem nejen každého turistického nadšence. S příchodem nových map na Atlasu a s vylepšením map na portálu Centrum už situace tak jednoznačná není...

KOMUNIKACE I S OBRAZEM

S rostoucí nabídkou rychlého a levného připojení k internetu se rychle rozvíjí i internetová komunikace, a to nejen hlasová (Skype) a textová (ICQ, mail apod.). Díky webovým kamerkám se už totiž můžete při komunikaci i vidět. Protože webových kamerek je na našem trhu skutečně hodně a možná o nějaké uvažujete jako o dárku k Vánocům, v našem příštím vydání vám poradíme s výběrem.

AUTHORINGOVÉ PROGRAMY

Digitální video nabízí domácím uživatelům dříve naprosto nedostupné možnosti při vytváření skutečných filmů namísto amatérských videí. K tomu, aby vaše video působilo na DVD opravdu profesionálně, slouží authoringové programy. Ty nejlepší jsme pro vás otestovali.

LCD, NEBO PLAZMA?

„Placaté" televize jsou stále dostupnější a možná o nějaké uvažujete i vy. V současné době jsou však na trhu televizory založené na dvou hlavních technologiích, tedy televizory plazmové a LCD. Každá z těchto technologií je v něčem lepší než ta druhá a obě mají samozřejmě i své slabší stránky. Nejen o tom, ale i o vylepšeních těchto technologií, nových kodecích a DivX přehrávačích si přečtete v lednovém vydání.

Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení