Menu
CHIP Speedtest

První pohled - komunikace

První pohled

GARMIN ZUMO 550

TAK TO TU JEŠTĚ NEBYLO!

HODNOCENÍ ****
TYP PRODUKTU GPS navigace pro motocykly
ČIPOVÁ SADA SIRF III
ROZMĚRY 113 x 82 x 72 mm
HMOTNOST 269 g
DISPLEJ dotykový LCD; 320 x 240 bodů
MAPY Evropa
ORIENTAČNÍ CENA VČ. DPH 24 500 Kč

Jste vášnivým motocyklistou a zoufáte si, že pro vašeho dvoukolového miláčka není žádná GPS navigace? Již nezoufejte! Společnost Garmin nabízí odolnou GPS navigaci právě pro motocykly.
Po otevření ne zrovna malé krabice na vás „vykoukne“ velká spousta příslušenství: několik druhů držáků (pro připevnění na řídítka, na sklo apod.), odolné pouzdro, adaptér, kabely pro napájení a mnoho dalšího. S manuály výrobci nešetřili, jen bohužel nemysleli na český jazyk. Při uchopení navigace do ruky získáte pocit opravdu odolného zařízení. Displej zapuštěný hluboko do přístroje minimalizuje možnost promáčknutí, pogumované okraje s tlačítky zabraňují vyklouznutí přístroje z ruky, i když používáte rukavice. Přístroj se ovládá prostřednictvím klasického dotykového displeje. Adresu cílového místa zadáváte buď na klasické klávesnici na displeji nebo po jednotlivých písmenech, na která si najedete posuvníkem. Tato metoda si zaslouží naší pochvalu. Co se vybavení týče, je na tom Garmin Zumo 550 velice dobře: MP3 přehrávač, možnost Bluetooth připojení a spárování telefonu, externí anténa pro TMC (informace o dopravě), 2 GB interní paměti + možnost rozšíření SD kartou, 500 waypointů, hlasová navigace, ukazatel stavu paliva atd.
O příjem GPS signálu se stará čip SIRF III, který je u tohoto modelu obzvláště citlivý. Zaznamená i rychlost chůze na desetiny kilometrů. V přístroji jsou nahrány mapy Evropy.
Jedná se sice o novinku, ale usoudili jsme, že výrobce tuto navigaci opravdu předražil. Máte-li však ve svém motocyklu stovky tisíc korun, cena 24 tisíc pro vás tak vysoká nebude.
Jan Řezáč

2N SMARTGATE + MOBILITY EXTENSION

STÁLE V KANCELÁŘI

HODNOCENÍ ****
TYP PRODUKTU GSM brána
ROZHRANÍ FXS, FXO, COM
VÝROBCE/POSKYTL 2N TELEKOMUNIKACE a. s.
CENA VČ. DPH 10 400 Kč

GSM brána je ve firmách běžnou záležitostí a setkáváme se s ní prakticky denně. Připadá vám zvláštní, že když voláte z firemní pevné linky na mobil, vždy se na displeji volaného mobilu zobrazí telefonní číslo s mobilní předvolbou, a ne s předvolbou pevné linky? Je to právě díky GSM bránám. V zájmu úspory financí je hovor směrován přes GSM síť, kde jsou hovory na mobilní telefony levnější.
Tuto základní funkci zvládá samozřejmě i brána od společnosti 2N. Podle předvolby telefonního čísla, které vytočíte, sama zvolí, zda hovor půjde vzduchem, nebo po drátech. Rozšířená verze Mobility Extension (ME) představuje provázanost vašeho mobilního přístroje s pevnou linkou ve vaší firmě. Pokud vám někdo zavolá do kanceláře na pevnou telefonní linku, s touto bránou si budete moci vybrat, který z aparátů použijete - jestli mobil, nebo klasickou pevnou linku (zvoní totiž oba přístroje). Zvednutím jednoho z nich pochopitelně umlčíte i ten druhý. Když se rozhodnete použít mobilní telefon, můžete jej využívat stejně jako telefon v kanceláři, se všemi doplňujícími funkcemi vaší ústředny. Představte si, že z dovolené přesměrujete hovor na kolegu, který sedí ve stejné kanceláři jako vy. Další úspornou výhodou je volání s Mobility Extension do zahraničí. Z mobilního telefonu vytočíte telefonní číslo SIM karty v ME, ta vaše číslo rozpozná a připojí vás k ústředně vaší firmy - jako byste tedy volali z kanceláře.
Tato bílá krabička s jednou anténou ve spodní části skrývá dva porty pro připojení analogové linky - FXO a FXS, COM port pro přenos mezi dvěma počítači nebo například GPRS připojení a vstupní port pro odesílání SMS. Bránu můžete pověsit na zeď nebo díky protiskluzovým podložkám položit na stůl. „Službu“ ME lze samostatně aplikovat i do jakékoliv stávající pobočkové ústředny.
Jan Řezáč


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení