Menu
CHIP Speedtest

Na problémy je tu Chip

Na problémy je tu Chip

Počítač je pro většinu z nás neocenitelným pomocníkem jak při práci, tak i při zábavě. Seznam pomocníků a bavičů, které dokáže nahradit, je neuvěřitelně dlouhý a jeho položky neustále přibývají – v klidu může být snad jen vysavač. O to větším problémem pak je, když se tento pomocník rozhodne stávkovat.

Pro většinu počítačových uživatelů je „stávkující PC“ noční můrou. Rozsah potenciálních příčin stávky je natolik široký, že i jen identifikace problému může být oříškem i pro odborníka.

Malá velká pomoc

Příčin počítačových problémů jsou tisíce a my si neděláme nejmenší iluze, že by se nám je podařilo všechny popsat. Přesto doufáme, že nebudete zklamáni. Nabídneme vám návod na řešení těch nejběžnějších problémů – a to jak z oblasti softwaru, tak z oblasti hardwaru. Naše tipy a triky jistě potěší začátečníky i zkušené uživatele. V první části najdete řešení 33 nejběžnějších problémů, se kterými se můžete setkat jak v kanceláři, tak u běžného domácího počítače. Komu jsou jednotlivé rady určeny, to poznáte podle ikonek.

(Ne)přátelské programy?

Druhá část Tématu je věnována řešením softwarových problémů a nedostatků. Tentokrát jsme se však nespokojili se zaměřením na nejrozšířenější operační systém, ale u každého tipu najdete postup i pro novinku ze stáje Microsoftu – Windows Vista. V případě, že váš počítač vykazuje jakékoliv známky nestability, doporučujeme vaší pozornosti především část věnovanou nástroji Perfmon, který dokáže většinu problémů diagnostikovat.

Rozpolcená data

Poslední část našeho tématu je věnována problému, který pozvolna (avšak neprávem) upadá v zapomnění. S příchodem Windows XP a systému NTFS, který nevyžaduje z hlediska defragmentace příliš velkou pozornost, udělala většina uživatelů pochopitelný krok – přestala defragmentovat úplně. Ve chvíli, kdy máte 160GB disk, na kterém jsou přesuny dat, instalace a odinstalace programů na denní pořádku, může být defragmentace disku velkým faktorem ovlivňujícím rychlost celého počítač. My jsme pro vás ohodnotili ty nejlepší nástroje řešící tento problém a srovnali jsme je s nástrojem integrovaným ve Windows XP. Výsledky našeho testu mluví za vše...


Dokumenty ke stažení
Komerční sdělení