Menu

80 plug-inů pro web

80 plug-inů pro web

Od nejnovějších Web 2.0 nástrojů až po tradiční plug-iny: Chip vám představuje balík důmyslných, praktických a geniálních programů nebo služeb – vše zdarma, ty nejlepší k dispozici na Chip DVD.
Bominik Hoferek, Petr Kratochvil

V tomto článku najdete:

Plug-iny pro vyšší tempo na netu
Programy pro vyšší bezpečnost
Malé nástroje pro větší efektivitu
Internetové služby pro větší zábavu

Bezpečnost, efektivita, rychlost – přesně pro tyto účely by měly existovat plug-iny! A skutečně, někde v tom šíleném chaosu na internetu opravdu takové plug-iny existují. Najít ten jeden konkrétní je však někdy těžší než najít jeden dílek v 5000dílkovém puzzle „Nebe a oceán“. Chip vám ale systematickým prohledáním internetu práci usnadnil. Naše objevy: téměř 80 nástrojů zdarma, doplňky a služby, díky kterým bude vaše surfování po internetu více vzrušující, rychlejší a jednoduše hezčí.

Nejlepší z nejlepších

Ty nejlepší plug-iny vám představíme detailně. V přehledných tabulkách pak najdete krátké popisy těch ostatních – roztříděných do kategorií podle programů, pro které jsou určeny: Internet Explorer, Firefox Thunderbird, Google Earth a Skype. Surfujte po webu rychleji, zabezpečte svůj počítač před spywarem a sledujte videa bez obtěžující reklamy. Nikdy už také nezapomenete na e-mailovou přílohu a vyvarujete se neustálých nástrah (přerušení rychlosti). Ve sloupci „Služby“ najdete webové služby pro cenově atraktivní telefonii nebo pro fotoúpravy.

Už nikdy nezapomenete na přílohu

Název: withAttach
Pro aplikaci: Thunderbird
Jazyk: angličtina
Info: https://addons.mozilla.org/cs/thunderbird/addon/2199
Nepříjemnost: Rádi byste poslali fotografii svým přátelům. Dlouhý text e-mailu je konečně hotový, a teď to rychle poslat. Po chvilce příjemce odpovídá: „Něco schází!“ S doplňkem „withAttach“ se vám to už nikdy nestane. Nástroj přidává do Thunderbirdu funkci „Zpráva s přílohou“. Tuto „službu“ najdete v nabídce File / New. E-mail je odeslán pouze v případě, že je v něm nalezena příloha. V opačném případě se vás nástroj zeptá, zda jste si jisti, že zprávu chcete poslat. Během samotného psaní vám červená lišta připomíná, že jste ještě nepřiložili žádné soubory.
TIP: Pomocí funkce drag & drop (táhni a pusť) přesuňte e-mailovou přílohu do adresního řádku – tak si ušetříte komplikovanou cestu přes přílohové tlačítko.

Harddisk na netu

Název: Box.net toolbar
Pro aplikaci: Firefox
Jazyk: angličtina
Info: http://blog.box.net/?p=51
Přenášejte své fotografie či prezentace on-line a mějte k nim přístup z kteréhokoliv jiného počítače. Služba Box.net poskytuje zdarma prostor o velikosti 1 GB a ukládá soubory až do 10 MB. Nástrojová lišta Box.netu přidává k nástrojové liště vašeho browseru tlačítko, které otvírá přímo stránku služby (a umožňuje automatické nalogování). Zaregistrujte se na www.box.net, vložte svá přístupová data do rozšíření ve Firefoxu (v nabídce Nástroje / Správce doplňků / Box.net) a rovnou můžete začít s přenosem souborů.
TIP: Ve vaší nástrojové liště není tlačítko Box.net? Pak jděte na Zobrazit / Nástrojové lišty / Vlastní a přesuňte symbol na požadované místo.

Vkládání textových modulů

Název: Clipping
Pro aplikaci: Firefox
Jazyk: angličtina
Info: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1347
Používáte často stejná slova, fráze nebo pozdravy? Zabudujte si tyto textové moduly společně s tzv. ústřižky rychle a jednoduše do Firefoxu. Tento doplněk vám umožní vytvoření databáze formulací, které často používáte. Ovládání této funkce je velice snadné: v pravém tlačítkovém rohu browseru se objeví symbol, který vypadá jako list papíru. Pomocí funkce drag & drop označte to, co si myslíte, že by si nástroj měl pamatovat. Potom v kontextovém menu pod „Clippings“ najdete všechny dostupné textové záznamy.
TIP: Chcete použít své nastavení a uspořádání formulací také na jiných počítačích? Pomocí nabídky Clipping –Manager / Options / Export si uložte všechny soubory a pošlete je na jiné počítače.

Rychlejší rutinní operace

Název: iMacros
Pro aplikaci: Internet Explorer
Jazyk: angličtina
Info: www.iopus.com
Díky iMacrosu je vyplňování formulářů záležitostí jednoho kliknutí myší a přihlášení k e-mailové schránce je záležitostí sekundy. Tento doplněk, který za vás dokáže provádět opakující se činnosti, vám splní téměř všechna přání. Nejdříve specifikujte a upřesněte požadovanou akci a poté předveďte, co chcete, aby iMacros udělal později sám.
Zní to jednoduše? Ale ono to opravdu jednoduché je. Pomocí maker vytvořených během několika minut se můžete například automaticky přihlásit na Flickr a pravidelně stahovat či přenášet nové fotografie. Navíc se už nemusíte obávat o bezpečnost hesla v době vkládání přístupových dat: ta se objeví v zakódovaném formátu ve zdrojovém kódu makra. A to je přesvědčivým příkladem toho, co vše je možné pomocí iMacrosu. K tomu navíc můžete na webu poskytovatele služby najít tutoriály – semináře.

Chrání před phishingem

Název: Authentic-ID Protection Toolbar
Pro aplikaci: Internet Explorer
Jazyk: angličtina
Info: www.bluecase.com
Tento nástroj vás varuje před pochybnými webovými stránkami, kvůli čemuž se integruje jako nástrojová lišta do Internet Exploreru. Tato signálně zbarvená lišta indikuje, jak vysoká je podle autorů programu možnost, že navštívená stránka je phishingová. Zelená barva znamená, že vše je bezpečné, čím je červená tmavší, tím je riziko větší – v tom případě je lepší zde neodhalovat tajná data, jako jsou hesla, nebo dokonce čísla karet.
TIP: Stránky, které se jeví jako nebezpečné, si přidejte na svůj osobní „blacklist“. Poté klikněte na lištu a zvolte „Report Unsafe Website“.

Dětská ochrana

Název: Parental Control Bar
Pro aplikaci: Internet Explorer, Firefox
Jazyk: angličtina
Info: www.parentalcontrolbar.org
Chraňte své děti, když surfují! Rizika číhají i v chatech! Stránky s pornografickým obsahem či extrémním násilím by také měly být tabu. Lišta rodičovské kontroly nabízí řešení, pomocí kterého můžete surfovat ve dvou různých režimech: dospělí mají bezproblémový přístup ke všem stránkám, „dětský režim“ brání prohlížeči, aby zobrazoval určité stránky. Filtr blokuje obsahy, které mají co do činění s násilím či sexem. V nabídce Change Parental Settings / Basic Site Filters můžete aktivovat filtry spolupracující s programem, nebo můžete tyto filtry úplně vypnout, pokud jsou příliš striktní. Můžete si také vytvořit své vlastní filtry. Prostřednictvím pouze jednoho kliknutí můžete přidat problematické a pochybné stránky na černou listinu, nebo naopak můžete povolit ty bezpečné. Kromě zablokování nevhodných stránek nástrojová lišta také odmítne přístup na chat a fóra, pracuje-li v „dětském režimu“. Pro přechod z „dětského režimu“ do „rodičovského režimu“ musí uživatel použít heslo.

Rychlejší surfování

Název: Fasterfox
Pro aplikaci: Firefox
Jazyk: angličtina
Info: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1269
Ani superrychlé DSL připojení vám nestačí? Potom sáhněte po Fasterfoxu. Tento nástroj využívá nevyužitý čas Firefoxu na to, aby předběžně uložil všechny webové stránky, které jsou „prolinkované“ s aktuální stránkou. Tato akce nazvaná „Prefetching“ urychluje dobu nahrávání. Stopky ve stavovém řádku prohlížeče znázorňují, jak rychle jste připojeni k internetu. Pokud je tam nechcete, můžete je schovat tak, že na ně kliknete pravým tlačítkem. Uživatelé využívající připojení s omezeným objemem dat by měli pamatovat na to, že prefetching razantně zvyšuje přenos dat…
TIP: V nabídce Settings / Profile zvolte možnost Customized, kde najdete mnoho dalších funkcí, jako například „Flash pop-up Blocker“.

Jednodušší hledání fotografií

Název: Flickrfox
Pro aplikaci: Firefox
Jazyk: angličtina
Info: http://philmccluskey.com/projects/flickrfox/
Během surfování chcete vědět, zda je ve „fotodatabázi“ něco nového – Flickrfox vám to umožní. Nástroj spustíte v nabídce „Nástroje“ (pochopitelně je nutné mít na Flickru konto). Levý sloupec ve Firefoxu (postranní lišta Flickrfoxu) ukáže nejdříve náhodné fotografie, vyhledávací funkce však najde přesně to, co hledáte. Flickrfox aktualizuje fotografie každých pět minut. Fotky se nejprve objevují jako náhled, po kliknutí se přímo na stránce Flickru otevře obrázek ve velkém rozlišení.
TIP: Klikněte na volbu „Select a photostream contacts“, která vám umožní být „v obraze“ ohledně všech nových fotografií, které zde vystavili vaši přátelé.

Sledování videa bez reklamy

Název: YouTube Junk Remover
Pro aplikaci: Firefox, YouTube
Jazyk: angličtina
Info: www.userscripts.org
Reklamy na YouTube vám jdou na nervy. Řešení je snadné: Junk Remover vám vyčistí videoportál – přesune reklamu i „režisérská videa“ do pravého sloupce. Tento nástroj není obvyklým doplňkem, ale skriptem, což znamená, že potřebujete také doplněk „Greasemonkey“, protože samotný Firefox spolupracovat s pouhým skriptem nedokáže. Tento doplněk si můžete stáhnout z www.greasespot.net, poté ho nainstalujte jako obvykle. Po vyhledání skriptu stačí jen kliknout na link „install this skript“. Firefox vám ihned „odpoví“ a script je doplněn. Skripty se deaktivují v nabídce Tools / Greasemonkey.
TIP: Na www.userscripts.org najdete mnoho dalších menších nástrojů pro Greasemonkey.

Kódování mailů

Název: Enigmail
Pro aplikaci: Thunderbird
Jazyk: angličtina, čeština
Info: http://enigmail.mozdev.org/
Vaše e-maily by měly číst pouze osoby, pro které jsou určeny. Enigmail vám pomůže „zabezpečit“ vaši poštu pomocí OpenPGP šifrování nebo přidat digitální podpis. Tento doplněk však nabízí pouze grafické rozhraní. Pro „skutečné šifrování“ budete potřebovat free software GnuPG (k dispozici na www.gnupg.org). Po jeho nainstalování tedy musíte v Thunderbirdu specifikovat cestu k aplikaci GnuPG v nabídce OpenPGP / Settings, jinak nic fungovat nebude. Poté musíte aktivovat Enigmail v nabídce Tools / Account / OpenPGP-protection. Nezapomeňte i zde specifikovat cestu pro aplikaci GnuPG v nabídce Advanced / General.
TIP: Balíček v češtině je připraven ke stažení na http://enigmail.mozdev.org/langpack.html. Instaluje se jako běžný doplněk pro Thunderbird.

Objíždění rychlostních nástrah

Název: Speedcam Europe
Pro aplikaci: Gogole Earth
Jazyk: angličtina
Info: http://bbs.keyhole.com
Zase jste dostali pokutu za rychlou jízdu v Německu nebo jinde v Evropě? Budeteli mít rozšíření Speedcam Europe Pluton, nemělo by se vám to již v budoucnu stát. Pro Google Earth totiž tento doplněk nabízí data o více než 3000 stálých monitorovacích systémech, které kontrolují nejen rychlost, ale i jízdu na červenou po celém Německu. Chcete tuto službu využít také v jiné zemi? Pak použijte mezinárodní databázi. V ní najdete údaje o více než 15 000 evropských „rychlostních“ kamerách. Stačí jen importovat stažený KML soubor do Google Earth – jednoduše přes nabídku File / Open.
TIP: Na tomto webu najdete také plug-in pro navigační systémy, PDA s GPS, mobilní telefony a počítačový navigační software.

Větší Windows clipboards

Název: Clipboard Saver
Pro aplikaci: Google Desktop
Jazyk: angličtina
Info: http://calebklh.googlepages.com
Standardní „schránka“ ve starších Windows má jeden nedostatek: je příliš malá. Zvětšete ji pomocí nástroje Clipboard Saver, který umožní uložení až dvanácti kopírovaných objektů. Tento nástroj vyžaduje nainstalovaný Gogole Desktop (www.desktop.google.com), který obsahuje například i postranní lištu s malými utilitami typu kalendář, notepad či předpověď počasí. Další z těchto utilit je Clipboard Saver. Ten uspořádává a seskupuje všechny kopírované prvky, jako jsou textové pasáže či dokumenty v seznamu. Odtud je pak můžete vkládat na požadovaná místa.
TIP: V případě, že používáte Google Talk, všechny příchozí zprávy jsou automaticky kopírovány do schránky. Tuto funkci můžete deaktivovat v nabídce Options / Messages from gTalk Buddies.

Nahrazení Outlook

Název: Windows Live Mail Desktop
Pro aplikaci: Windows Live
Jazyk: angličtina
Info: http://ideas.live.com
Snadné spravování e-mailů off-line: mailový desktop rozšíří vaši „Windows Live page“ přidáním mailového klienta, který vypadá jako Outlook Express. Na rozdíl od schránky na Hotmailu tento klient zvládne i stahování zpráv z jiných „POP3-Mail serverů“. Na webovém portálu www.live.com však najdete i jiné užitečné nástroje pro Windows Live. Jedná se například o možnost uploadu fotky do svého „Windows Live Space“ nebo o možnost bezplatného vytvoření své individuální webové stránky.
TIP: Abyste mohli používat Live Mail Desktop, musíte mít účet u MSN, na Hotmailu či na Live.com.

Nahrávání konverzace

Název: Pamela Call Recorder
Pro aplikaci: Skype 3.0
Jazyk: angličtina
Info: www.pamela-systems.com
V případě dlouhé telefonní konverzace přes Skype mívá člověk tendenci rychle zapomenout vše, co se probralo. Řešení je snadné: konverzaci si nahrajte – pomůže vám Pamela Call Recorder. Nejrychlejší instalace tohoto doplňku je přes nabídku Actions / Extras / Organize my Extras v liště Skypu. Při každém telefonním hovoru se vás navíc nástroj zeptá, zda ho má nahrát. Při potvrzení obdrží druhý účastník zprávu, že hovor je nahráván. Tato zpráva je obvykle v angličtině – to ale můžete změnit v nabídce Options.
TIP: Pokud nechcete, aby nástroj ukládal telefonní hovor jako wav, navštivte www.pamelasystems.com/download/ mp3.php. Zde najdete návod, jak konverzaci nahrávat v MP3 formátu.

Přístup na cizí počítače

Název: Unyte
Pro aplikaci: Skype
Jazyk: angličtina
Info: www.unyte.net
Navrhli jste nové logo a chtěli byste okamžitě znát názor kolegů. Nechte je tedy pomocí Skype doplňku Unyte „nahlížet přes rameno“. Otevřete si na svém počítači aplikaci, „pozvěte“ například kolegu a ten pak na svém PC uvidí jako v živém televizním přenosu to, co vy právě děláte. Výhodou je, že k tomu potřebujete pouze Skype a běžný internetový prohlížeč. Pouze ten, kdo „vysílá“, potřebuje doplňující rozšíření a samozřejmě aplikaci, kterou si přeje ukázat. Jakmile odstartuje přenos, kolega obdrží link, který ho spojí s odpovídajícími webovými stránkami. Software ukáže vaši pracovní plochu v okně prohlížeče. Bez problémů tak můžete přátelům, kteří nemají Skype, poslat pouze URL. Bouhužel, v tomto případě není možná výměna tipů a návrhů.
TIP 1: Unyte je také dostupný jako nezávislá, samostatná verze, která funguje bez Skypu.
TIP 2: Obdržel příjemce pouze černé obdélníky? Pak nastavte posuvník v nabídce Quality na „high“. Toto nastavení se však doporučuje pouze pro rychlé internetové spojení.

Instant messenger v kanceláři

Název: Meebo
Pro aplikaci: messenger
Jazyk: angličtina
Info: www.meebo.com
Není vám dovoleno nainstalovat si na svůj pracovní počítač jakýkoliv software, a přesto chcete chatovat s přáteli? Na této stránce se můžete přihlásit na šest známých messengerů (ICQ, Yahoo, Jabber, Google Talk, MSN a AIM). Podmínkou je ovšem konto u služby Meebo.
Po přihlášení se zvolený messenger otevře v samostatném okně v rámci webové stránky.
Praktické: Pomocí tlačítka „Jump in“ můžete messenger „uvolnit“ ze stránky a dostat ho na svůj desktop. Pomocí myši ho umístěte na libovolné místo a zvolte si velikost okna.
TIP: Jestliže chcete návštěvníkům vašich stránek dovolit, aby s vámi mohli chatovat, použijte funkci „meebo me-widgets“. Obdržíte zdrojový kód, který obsahuje druh formuláře. Kód umístíte na svou webovou stránku, ze které pak každý návštěvník může posílat zprávy, které se zasílají na váš messenger. Jediným požadavkem je samozřejmě účet u služby Meebo.

Cestovní průvodce celým světem

Název: Geowalk
Pro aplikaci: Google maps, Flickr…
Jazyk: angličtina, němčina
Info: www.geowalk.de
Geowalk je typická „míchanina“ – služba kombinuje služby Googlu, Wikipedie a Flickru, aby vytvořila celosvětového průvodce. Geowalk ukazuje mapy a informace o všech městech na světě. Díky Google mapám můžete najít i ta nejmenší místa na planetě. Flickr poskytuje fotografie; Wikipedia zodpovídá za obecné informace. Po kliknutí na město se navíc otevře okno nabízející všechny důležité informace o daném regionu – například dopravní informace, zajímavé události či předpověď počasí.

Explorer se potkává s Firefoxem

Název: Maxthon
Pro aplikaci: prohlížeče
Jazyk: angličtina
Info: www.maxthon.com
Používáte Internet Explorer, ale schází vám užitečné doplňky, jako jsou gesta myši? Maxthon nabízí mnoho funkcí a doplňků, které můžete přidat nejenom k Internet Exploreru, ale i ke konkurenčním produktům typu Opera či Firefox.
Tyto doplňky rozšiřují funkčnost prohlížeče o kvalitní „reklamní blokovač“, funkci „super drag & drop“ nebo rychlé otevírání odkazů v nových záložkách. A s funkcí „External Toolbar“ můžete nastartovat aplikace bez zavření prohlížeče.
TIP: Na http://res.maxthon.com najdete obrovský počet skinů a plug-inů.

Vše na Chip DVD

Kompletní nabídku plug-inů a rozšíření najdete i na Chip DVD, a to v sekci Testy a praxe. Zde jsou tito „pomocníci“ rozděleni podle aplikací, pro které jsou určeny. V každém případě však doporučujeme návštěvu domácí stránky produktu, především pro kontrolu, zda není k dispozici novější verze. Na těchto stránkách se také dozvíte podrobnější informace o kompatibilitě jednotlivých doplňků.

10 PLUG-INŮ PRO
INTERNET EXPLORER

Surfujte lépe: Nejlepší nástroje, rozšiřující schopnosti Internet Exploreru.
1 The Gadgetbar Toolbar Varuje před phishingem a spywarem.
2 Free Password Manager Plus Ukládá přihlašovací údaje a hesla pro snadnější surfování.
3 HammerSnipe PowerTool Program pro usnadnění nakupování na internetových aukcích.
4 Free Download Manager Urychluje stahování souborů i celých webů.
5 Video Download Umožní stahování videa z YouTube, Google Video atd...
6 VMN Toolbox Nástroj pro tvorbu poznámek a screenshotů.
7 Ad Nuker Popup Blocker Blokuje reklamu a brání před nevyžádanou poštou.
8 Mouse Gestures Zrychlují navigaci a ovládání pomocí gest myší.
9 Browster Ukazuje náhledy webů na vyhledané stránky.
10 Web Accesibility Toolbar Přidává nástroje pro tvůrce webů a náročné surfaře.

10 PLUG-INŮ PRO
FIREFOX

Bez legrace: Tyto plug-iny udělají z Firefoxu univerzálního internetového pomocníka...
1 fire FTP Přidá do Firefoxu FTP klienta s rozsáhlými možnostmi.
2 FlashGot Zjednodušuje a zrychluje stahování…
3 All-In-One Gestures Rychlé ovládáni browseru pomocí gest myší.
4 Adblock Plus Vylepšená verze rozšíření, blokujícího reklamy.
5 Dictionary Search Snadný překlad z (do) celé řady světových jazyků.
6 IE Tab Umožní otevřít www stránku pomocí IE v záložce Firefoxu.
7 All-in-One Sidebar Rozšíří nabídku Firefoxu o boční lištu i pro rychlý přístup k funkcím.
8 Cookie Culler Kontroluje a spravuje cookies.
9 Forecast Fox Nabídne sledování počasí i předpověď na další dny.
10 Video Downloader Umožní nahrávání videí a filmů z videoportálů.

10 PLUG-INŮ PRO
THUNDERBIRD

Máte novou poštu: S těmito pomocníky ji ale rychle a snadno vyřídíte.
1 Confirm Before Delete Před smazáním dopisu či kontaktu zobrazí žádost o potvrzení.
2 Printing Tools Nabídne lepší vzhled tištěných zpráv.
3 Quick Reply Nástroj pro snadnější přístup k „rychlé odpovědi“.
4 Signature Umožní lepší práci s více podpisy.
5 Search With Nabídne integrované vyhledávání například přes Google.
6 Moz Image Přidá jednoduchý a rychlý prohlížeč obrázků.
7 Attachment Tools Rozšiřuje možnosti práce s přílohami…
8 Get All Mail Button Stáhne všechny maily na jedno kliknutí.
9 Downthem All Jednoduché stahování a ukládání souborů z internetu.
10 Lightning Alternativa k programu Mozilla Calendar.

10 PLUG-INŮ PRO
GOOGLE EARTH

Neuvěřitelné objevy: 10 nejlepších modulů pro fascinují „prohlížeč světa“
1 Průvodce Prahou 3D mapa pražských památek.
2 Weather Forecast Okamžitý přehled o počasí na celém světě.
3 Global Infrared Ukazuje infračervené satelitní snímky.
4 Day and Night Ukazuje hranice mezi dnem a nocí na Zemi.
5 Hurricanes Live Tracking Kde se právě nachází aktuální „hurikán“?
6 World Population Přidává vrstvu se zobrazením hustoty osídlení.
7 Die Tour in 3D Prozkoumejte ve 3D trasu Tour de France.
8 Earth City Lights Fascinující obraz noční „tváře“ planety.
9 Shipwrecks (French coasts) Vraky v hlubinách Atlantiku čekají na prozkoumání.
10 World Earthquakes Mapa oblastí zemětřesení s dalšími informacemi.

10 PLUG-INŮ PRO
SKYPE

Nejen telefonování: Nejlepší nástroje nejen z webu http://extras.skype.com
1 SketchPad Sdílená plocha „k malování“ pro více uživatelů.
2 SkyDates Sdílený kalendář pro více uživatelů.
3 www.anothr.com RSS bot pro Skype.
4 epyx Telefonování pomocí Skype přes mobilní telefon s Bluetooth.
5 mce Phone Ukazuje příchozí hovory na vašem televizoru (přes Windows MCE).
6 Dial MP3 Umožní poslech vašich skladeb ve formátu mp3 odkudkoliv přes Skype Out.
7 Kish Kish Lie detector Analyzuje hlas druhého telefonujícího…
8 Pando Umožní sdílení souborů a složek.
9 Music Mood Ostatní uživatelé uvidí, jakou hudbu právě. posloucháte…
10 TalkAnd Write Sdílená „tabule“ pro profesionální použití.

10 PLUG-INŮ PRO
GOOGLE DESKTOP

Rozšiřuje funkce a přidává nástroje do postranní lišty.
1 Outlook Express Email Plugin Integruje do GD přímý přístup k Outlook Expresu.
2 Music Plus TV Hudební televize přímo na váš desktop.
3 On Air Radio Tunes Internetové rádio na vašem počítači.
4 Trillian IM Dokáže prohledat historii většiny známých instant messngerů.
5 Skype Plugin Integruje Skype do postranní lišty.
6 Look Up Hledá a překládá slova i s využitím Wikipedie.
7 Google Video Prohledává meta data z Google Video.
8 Počasí Ukazuje počasí ve vybraných lokalitách.
9 System Stats Zobrazuje systémové informace o vašem počítači.
10 Net Meter Monitoruje síťový provoz a ukazuje statistiky o downloadu a uploadu.


Dokumenty ke stažení