Menu

Notebook s HD DVD vypalovačkou

WEB VONÍCÍ NOVOTOU

Web Parfemy.cz změnil svou vůni

Hlavním účelem redesignu stránek Parfemy.cz bylo zpřehlednění struktury stránek, jasnější rozlišení mezi různými typy obsahu, nové grafické prvky a přidání nových sekcí, ve kterých se zákazníci mohou dozvědět zajímavé informace například o složení parfémů nebo o typech vůní. Původní barevná kombinace v podobě odstínů oranžové byla zachována, nicméně stránky jsou nyní obohaceny o novou grafiku a atraktivnější kombinaci barev. Mezi obsahové novinky patří například Slovníček ingrediencí vůní.

TOSHIBA QOSMIO G40

Notebook s HD DVD vypalovačkou

Toshiba má ve své nabídce notebooků novou vlajkovou loď. Toshiba QOSMIO G40 je přenosný počítač, který nahradí výkonné multimediální domácí centrum. Jako první notebook disponuje HD DVD čtecí a vypalovací mechanikou. Má 17“ širokoúhlý displej s velmi vysokým rozlišením 1920 x 1200 bodů. Díky tomu může přehrávané filmy zobrazit v plné HD kvalitě. Díky vybavení zvládne i náročné počítačové hry - má výkonný procesor (Intel Core 2 Duo T7700), grafický adaptér nVidia GeForce 8600M GT s 512 MB paměti a podporou technologie TurboCache. Na dva pevné disky o celkové kapacitě 400 GB se vejde hodně muziky a pět vestavěných reproduktorů (včetně subwooferu) Harman Kardon ji pak kvalitně přehraje. K tomu všemu lze zmínit ještě vestavěnou televizi, dálkový ovladač, webkamerku, HDMI výstup a řadu bezpečnostních prvků. Pro sledování TV nebo filmů nemusíte počítač bootovat. Na modelu G40 je předinstalován systém Windows Vista ve verzi Ultimate. Doporučená koncová cena v ČR je však vysoká - 102 990 Kč.
Info: www.toshiba.cz

NEJMENŠÍ GIGASET

Nový DECT od Siemensu

Nejnovější model od firmy Siemens je nejmenším a nejlepším telefonem Gigaset na světě a kombinuje vynikající technologii a elegantní vzhled, za který také získal ocenění iF Design. Na internetu je ke stažení připraven nový software Gigaset QuickSync, který automaticky synchronizuje kontakty mezi sluchátkem a PC. Podpora technologie Bluetooth navíc uživatelům dovoluje připojit telefon k náhlavní soupravě Bluetooth nebo k počítači.
Telefon Gigaset SL370 je se svou délkou 114 mm, šířkou 46,5 mm a tloušťkou 22,6 mm nejmenším bezšňůrovým telefonem v portfoliu Gigaset, a proto je ideálním věrným společníkem v domácnosti. Uvnitř atraktivně navrženého sluchátka se nachází prvotřídní technologie. Bluetooth již není rezervován výhradně pro uživatele mobilních telefonů: model Gigaset SL370 nabízí handsfree bezšňůrovou telefonii s použitím náhlavní soupravy Bluetooth.
Nový software Siemens Gigaset QuickSync automaticky synchronizuje kontakty mezi sluchátkem a PC a je kompatibilní s programy Outlook a Outlook Express.
Komentář redakce: Telefon by měl být v těchto dnech již na pultech obchodů, v příštím čísle se budeme snažit přinést krátký test.

LALA. COM

Hudební sbírka stále po ruce

Zní to, jako kdyby se někdo chtěl dostat do konfliktu s hudebním průmyslem - internetová stránka Lala.com zpřístupnila vlastní sbírku skladeb. Jaký je princip? Malý nástroj vyhledá jména všech písní na pevném disku a porovná je s databankou na Lala serverech. Všechny tracky, které vlastní a které jsou již on-line, jsou uvolněny pro uživatele; jiné pak software automaticky nahraje na web. Uživatel tak má svou vlastní MP3 sbírku on-line na serveru, může se do ní nalogovat z jakéhokoli počítače na světě a poslouchat svoje skladby. Lala funguje dobře s Internet Explorerem a s Firefoxem.
Info: www.lala.com

Krátce

První skutečný mobil pro děti
Společnost Kandy Mobile uvedla na trh běžně vyhlížející mobilní telefon pro děti ve věku od šesti do dvanácti let. Je z něj možné volat pouze na uložená čísla, což je speciální vlastností tohoto telefonu. Fotoaparát a Bluetooth nejsou integrovány, naopak nechybí MP3 přehrávač a služba určování polohy. Telefon stojí přibližně 50 eur (v přepočtu 1409 Kč).

USB klíče s Ready Boost

Skotský blogger Grant Gibson vystavil na internetu soupis přibližně 1100 USB klíčů testovaných na funkci Ready Boost. Funkce Ready Boost integrovaná ve Windows Vista využívá flash paměť USB klíče ke zrychlení PC. Seznam nastartovaný na konci roku 2006 je založený na zpětné vazbě uživatelů.
Info: www.grantgibson.co.uk

Online PowerPoint od Googlu
Se svým balíkem Internet Office Google přímo útočí na Microsoft. Co však zatím v balíku chybělo, byl prezentační nástroj, jako je PowerPoint. Google tento problém vyřešil zakoupením společnosti Tonic System. Je však stále nejasné, kdy se on-line nástroj objeví.
Info: www.google.com

Nokia bude používat software od Microsoftu

Výrobce mobilních telefonů Nokia začne používat software na ochranu autorských práv od firmy Microsoft, aby tak posílil svojí činnost v oblasti digitální bezdrátové zábavy, jako jsou hry, hudba a videa. Nokia získá licenci na technologii Microsoftu, která se nazývá PlayReady DRM (digitální správa práv), a implementuje jí do svého softwaru S60, který je nejpoužívanější platformou v mobilním průmyslu. Technologie umožní uživatelům mobilních telefonů Nokia sdílet autorsky chráněný obsah mezi telefony, počítači a jinými zařízeními.
Info: www.nokia.cz

 


Dokumenty ke stažení