Menu

Mailbox

Mailbox

Jaký je iPhone ve skutečnosti?

Krasavec s chybičkami, Chip 10/07, str. 18

Děkuji za test iPhonu v Chipu. Zpočátku jsem ho chtěl získat co nejdříve, ale postupně vidím drobné nedostatky. Prosím zůstaňte i nadále tak kritičtí - i když to může být (tak jako v tomto případě u iPhonu) dost obtížné.
Petr Vašička (e-mail)

Navigace přes Galileo?

Lepší trasou: 15 navigací v testu! Chip 9/07, str. 62

Najdou v roce 2012 stávající navigační přístroje cestu i za pomoci systému Galileo? Nebo budu muset se svou, v té době už starou navigací nadále používat pouze GPS?
Ing. Jan Kozák (e-mail)

Oba satelitní systémy, ať už americký GPS, nebo evropský Galileo, by měly vysílat na stejné frekvenci. Pravděpodobně by tak měl v roce 2012 stačit jednoduchý upgrade firmwaru, aby váš navigační přístroj mohl v budoucnu využívat oba poskytovatele navigačních dat. Otázkou spíše zůstává, zda výrobce ještě bude zveřejňovat upgrade na pět let starou navigaci.
redakce Chipu

Překlep s následky

Nebezpečná mezera ve Firefoxu a IE. Chip 10/07, str. 22

Pro zacelení bezpečnostní mezery ve Firefoxu a IE jsem zadal dva příkazové řádky, které jsou uvedeny ve vašem článku. Poté na mém PC přestalo téměř vše fungovat: prvky na mé pracovní ploše nejdou spustit a při kliknutí na exe soubor nebo na odkaz jsem vždy požádán, abych zadal program, který může daný soubor otevřít. I poslední pokus o obnovení systému selhal. Co se stalo?
Tomáš Trnka (e-mail)

V tomto případě vám při zapisování příkazového řádku pravděpodobně unikl překlep, který měl bohužel fatální účinek. Nejspíše jste zadal reg•delete•HKCR/, načež jste stiskl klávesu Enter (namísto toho, abyste napsal ještě zbývající část FirefoxHTMLá/f). Tak daný příkaz zlikvidoval váš soubor s registry. Nicméně svůj systém ještě můžete zachránit. Nastartujte počítač s instalačním CD Windows XP a zvolte „Obnovit instalaci systému". Tímto způsobem se nahradí změněné systémové soubory originálními z instalačního CD, osobní data zůstanou zachována.
redakce Chipu

Oprava testu

Bezplatné antiviry. Chip 9/07, str. 84

V testu bezplatných antivirů jsme ne zcela férově nasadili proti „čistým" antivirům AntiVir PE Classic a Avast Home Edition komplexní balík AVG Antivirus plus Firewall a AVG Antispyware, který nabízíme našim čtenářům zdarma každý měsíc na Chip DVD. Došlo tím ke zkreslení výsledků, AVG s antispywarovým modulem byl oproti svým konkurentům zvýhodněn. Navíc testování balíku AVG proběhlo později, a tudíž ne se shodnou antivirovou databází. Vzhledem k tomu, že se zbylí dva účastníci mohou cítit tímto poškozeni, uvádíme dodatečně v tabulce výsledky srovnávacího testu s AVG Free Edition provedené ve stejném čase se stejnou virovou databází na všech třech produktech. Za zkreslení výsledků se omlouváme.
redakce Chipu

Chip Help
Dopisy
Redakce Chip
Na Florenci 19
110 00 Praha 1
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz
Předplatné
Chip - předplatné
Na Florenci 19
110 00 Praha 1
Tel:  225 018 942
Fax: 225 018 900
E-mail: abonence@vogelburda.cz
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Komunikace:
jan.rezac@chip.cz, 225 018 622
Software:
michal.cerny@chip.cz, 225 018 641
Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 172.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.


Dokumenty ke stažení