Menu
CHIP Speedtest

Google phone

Aktuality

NOVÝ ZPRAVODAJSKÝ SERVER

Portál Atlas.cz má vlastní zprávy

Portál Atlas.cz pracoval v posledních měsících na mnoha vylepšeních, která nemohla minout ani zpravodajství. Inovaci předcházelo výběrové řízení na dodavatele zpráv, ve kterém zvítězila společnost Vltava - Labe - Press (VLP). Atlas tímto krokem zajistil svým čtenářům čerstvý informační servis přímo z jejich měst a krajů. Na kvalitu zpráv bude navíc dohlížet historicky první zprávařská redakce Atlasu. Zpravodajský server aZpravy.cz (www.azpravy.cz) je aktualizován každých třicet minut a kromě zpráv VLP přináší také původní články, rozhovory, analýzy a komentáře. Také sami čtenáři dostávají možnost přispívat do zpravodajství prostřednictvím svých příspěvků, názorů a komentářů.

GOOGLE PHONE

Vyvíjí Google operační systém pro mobily?

Už od roku 2005 Google v tichosti spolupracuje s firmou Android, která se zabývá softwarem pro mobilní telefony. Pracuje tedy Google přímo na telefonu, nebo jen na operačním systému pro mobily?
Vývojem OS by Google zaplnil díru na trhu, přičemž by mohl konkurovat různým platformám, například Microsoftu a jeho Windows Mobile. Základem by měl být operační systém vyvinutý na bázi open-source Linuxu. Velkou výhodou tohoto systému má být fakt, že by měl být zadarmo, a to i pro výrobce mobilních telefonů, kteří nebudou muset platit za licenci. Na druhou stranu by se však reklamy na těchto mobilech měly objevovat o něco častěji, než bývá zvykem - právě z reklam chce Google především profitovat.
Info: www.nytimes.com

NOVÉ ZDROJE ENERGIE

Superkapacitory namísto baterií

Superkapacitory - elektrické kondenzátory s maxikapacitou - se už začínají kvůli svým specifickým výhodám objevovat jako doplňkový akumulátor energie například v prototypech elektromobilů. Počítá se s nimi však i v mobilních telefonech. Oproti jakýmkoli akumulátorům mají o dva až tři řády vyšší životnost měřenou počtem nabíjecích/vybíjecích cyklů.
Jejich nevýhodou je v porovnání s akumulátory nízká energetická hustota. V elektromobilech to nemusí být kritický nedostatek, v malých elektrických přístrojích však jde o silný diskriminující prvek. I proto se zatím superkapacitory uplatní spíše jako doplňkový zdroj špičkového proudu než jako velkokapacitní zdroje energie.


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení