Menu
CHIP Speedtest

Mailbox

Mailbox

Uživatel webu se prozradí sám

Web zná vaše temné stránky, Chip 11/07, str. 8

Sociální sítě na webu jsou stále důležitější. Bohužel s tím roste i nebezpečí prozrazení čistě osobních údajů a dat. Omezuji se proto na několik málo pro mě smysluplných portálů.
Miroslav Kovář (e-mail)

E-mailové adresy na webu?

Nový web Chipu

Na vaší webové stránce s kontakty (www.chip.cz/kontakty) nejsou aktivní vaše e-mailové adresy. Vycházím ze situace, že když kliknu na e-mailové adresy na stránkách „Kontakty" u drtivé většiny jiných serverů, naskočí mi automaticky nová prázdná e-mailová zpráva, do které již mohu psát text, což u vašich e-mailových adres nejde. Protože jsem běžný uživatel a nedovedu si to vysvětlit, prosím o radu, zda je chyba u mě, nebo u vás.
E. Ficnar (e-mail)

Nejde o chybu na vašem PC, ale o naše opatření proti spammerům. Jejich roboti totiž pravidelně „pročesávají" internet a hledají mailové adresy. Tento problém má více řešení (místo @ napsat „zavináč" nebo „z"), my jsme zvolili obrázek. Věříme, že přepsat adresu není pro nikoho žádný velký problém, a my máme o 100 až 200 spamových mailů za den méně. Díky za pochopení.
redakce Chipu

Starší čísla Chipu

Elektronický archiv na DVD

Občas mi chybí některé ze starších čísel Chipu, a protože již nejsou ke koupi, musím je hledat na DVD v archivu, který vydáváte většinou jednou do roka. Která konkrétní DVD obsahují kompletní ročníky časopisu Chip, tj. i nejstarší ročníky vašeho časopisu?
Pavel Novák (e-mail)

Elektronické archivy uveřejňujeme vždy na CD/DVD únorového čísla. Například v čísle 2/07 byl archiv Chipu z let 2000 - 2006. Kromě toho je - pouze pro předplatitele - na http://earchiv.chip.cz k dispozici on-line archiv Chipu, přístupný kdykoliv a odkudkoliv.
redakce Chipu

Administrátorské heslo

Tipy & triky, Jak se vyhnout nebezpečí keyloggerů. Chip 8/07, str. 140

V rubrice Tipy & triky je nadnesen problém nebezpečí keyloggerů ve Windows. Doporučujete použít program Mouse Only Keyboard pro zadávání kódu pomocí myši. Jak mám ale postupovat v případě zadání kódu do administrátora? Před přihlášením přece nejde nic spustit. Heslo administrátora se navíc uvádí jako součást zábran ke vstupu do PC zvenku.
Martin Reindl (e-mail)

Heslo administrátora pochopitelně musíte zadat jako první, bez tohoto programu. I zde platí staré známé, že „je zbytečné zavírat dveře, když liška už je v kurníku". Jinými slovy - tento program má smysl, pokud ho instalujete na „čistý počítač". Pokud jste ho nenainstaloval hned po instalaci Windows XP, doporučujeme alespoň zkontrolovat PC z více zdrojů (klasický antivirový skener, on-line malwarové skenery, Win defender apod.), a pokud nebude nic nalezeno, máte slušnou šanci, že je počítač čistý i pro tento program.
redakce Chipu

Update BIOS

Chyba měsíce: Blu-ray mechanika není rozpoznána. Chip 11/07, str. 166

V listopadovém Chipu jsme informovali o problémech s kompatibilitou mezi deskou Asus M2A-VM HDMI a Blu-ray mechanikou Pioneer BDC-202.

Asus zareagoval na kritiku a připravil řešení. Stáhněte si a nainstalujte nový BIOS z www.asus.com (verze 1101 a vyšší). Nákup přídavné PCI karty se SATA konektorem a řadičem Promise SATA300 TX2plus pak už není nutný.
redakce Chipu

Chip Help
Dopisy
Redakce Chip
Na Florenci 19
110 00 Praha 1
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz
Předplatné   POZOR ZMĚNA!
SEND Předplatné, spol. s r.o.
P.O.Box 141
140 21 Praha 4
Tel:  225 985 225
Fax: 225 341 425
E-mail: send@send.cz  
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, Komunikace:
Vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.


Dokumenty ke stažení
Komerční sdělení