Menu
CHIP Speedtest

Nákupní rádce

Aktuality

SEDMÁ GENERACE NOTEBOOKŮ PANASONIC TOUGHBOOK

Do městské džungle

Panasonic uvádí na trh novou řadu odolných notebooků Toughbook. Největší novinkou je obohacení rodiny těchto přenosných počítačů o modely určené pro každodenní městský provoz. Kromě nízké hmotnosti a vysoké odolnosti proti nárazům a vlhkosti nabídnou nové série CF-W7, CF-T7 (s 12,1" displejem XGA) a CF-Y7 (14,1" displej SXGA+) i různobarevné provedení šasi. Všechny modely jsou osazeny procesory Intel Core 2 Duo a čipovou sadou GM 965 a všechny by měly bez úhony přežít pád z výšky 76 centimetrů (za provozu), polití klávesnice vodou a tlak na víko displeje o síle 100 kg. Pro mobilní profesionály je důležitá hmotnost, která se podle řady pohybuje od 1280 gramů (CFW7) do 1550 gramů (CF-Y7), stejně jako výdrž při provozu na baterii, která činí okolo sedmi hodin. Cena těchto notebooků odpovídá jejich kvalitě a parametrům a pohybuje se od 60 000 do 67 000 Kč vč. DPH.
Info: www.toughbook.eu

INTERNET SECURITY SUITE 2008

Více ochrany před phishingem

Již ve verzi 2007 dodal Symantec nástrojovou lištu pro Internet Explorer, která má uživatele chránit před phishingem či před stránkami, které bez vyžádání uživatele instalují škodlivý software. Nástrojová lišta se nyní jmenuje „Browser Defender" a chrání před škodami také uživatele Firefoxu. Kromě toho může teď uživatel citlivá data odložit do „Identity Safe". Ten rozpozná on-line formuláře na webových stránkách a varuje před zadáním diskrétních informací do phishingových stránek. Internet Security Suite 2008 stojí kolem 1420 Kč včetně DPH a je dostupný již nyní. V současnosti přináší Symantec na trh ještě jeden nástroj: „Norton AntiBot" střeží - podobně jako bezpečnostní vlastnost TruePrevent od firmy Panda - všechny procesy ve Windows a blokuje ty, u kterých se projeví nápadné chování.
Info: www.symantec.cz

NOTEBOOKY, DISPLEJE A PROJEKTORY

Podzimní nabídka Aceru

Na konci září představil Acer na celoevropské konferenci produkty, se kterými hodlá vstoupit na předvánoční trh. Některé z novinek se již objevily na pultech.
Notebooky Acer Aspire prošly nedávno výraznou a podařenou změnou designu. To se týká i dvojice nově uváděných modelů Aspire 2920 a 7720G. Hodně zajímavou novinkou je Aspire 2920 - ultrapřenosný notebook s hmotností dva kilogramy, který je k dostání již od částky 24 400 Kč. Je osazen 12,1" širokoúhlým lesklým displejem s rozlišením 1280 × 800 bodů a integrovanou grafikou Intel GMA X3100 s podporou DX9 i DX10. Podle specifikací se jedná o plně vybavený notebook s veškerými bezdrátovými technologiemi a s cca 4,5hodinovou výdrží baterie. Naopak pro hráče a zájemce o těžší kalibr je určen 3,7kg model Aspire 7720G, který se chlubí 17" displejem o rozlišení 1440 × 900 bodů, integrovanou grafikou GeForce 8600M GT a až 500 GB úložného prostoru. Cena tohoto kousku se bude pohybovat od 36 800 Kč vč. DPH.
Novinky se objevily i v nabídce displejů. Nově uvedený model AL1917L je podsvícen LED diodami a slibuje tak o 45 % bohatší barevnou škálu. Specifikace uvádějí dobu odezvy 5 ms, kontrast 700 : 1 a svítivost 250 cd/m2. Pro běžné uživatele jsou pak určeny modely P3 a X3, které se budou prodávat s úhlopříčkami 19, 20, 22 a 24 palců. Specifikace hovoří při využití technologie Adaptive Contrast Management o kontrastu 2000 až 3000 : 1, v závislosti na modelu. Nejvyšší 24" verze P243W je vybavena HDMI portem s podporou HDCP. Druhá „čtyřiadvacítka" X243W je pro změnu postavena na špičkovém panelu typu IPS.
V kategorii digitálních projektorů byly představeny DLP novinky X1160 (800 × 600 pixelů, kontrast 2000 : 1, svítivost 2000 ANSI lm) a X1260 (1024 × 768 bodů, kontrast 2000 : 1, svítivost 2000 ANSI lm).
Info: www.acer.cz

NÁKUPNÍ RÁDCE

Heureka.cz poradí s nakupováním

Na internetu se objevuje nová služba Heureka.cz. Jejím cílem je provést návštěvníka celým procesem nakupování - poskytnout radu, pomoci s výběrem produktu a najít nejvhodnější obchod.
„Vyhledávačů zboží funguje na českém internetu mnoho. Zaměřují se však především na cenu a s výběrem vhodného produktu potenciálnímu zákazníkovi nijak neporadí," říká Tomáš Hodboď, projektový manažer nového serveru. „Heureka.cz jde mnohem dál. Snaží se oslovit návštěvníky ještě před tím, než se rozhodnou nakupovat, a až do samotného výběru produktu působit jako kvalifikovaný rádce."
Momentálně je na Heureka.cz dostupná rozsáhlá databáze produktů z oblasti spotřební elektroniky. Na tuto oblast se Heureka zaměřuje ve své první fázi, tzn. při spuštění projektu. V dalších fázích však Heureka pokryje celou oblast nakupování. Poradit se uživatelé budou moci při výběru knih, automobilů, filmů na DVD, potravinových doplňků a podobně.
Komentář redakce: Přesně taková služba na internetu chyběla. Jsou zde konkurenční servery, jako je Zboží.cz či Srovname.cz, Heureka však nabízí komplexní řešení a sází na nový trend dnešní doby - komunitu.
Info: http://www.heureka.cz/


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení