Menu

Mailbox

Mailbox

Co o vás prozradí Windows

„Opravdu podařený článek! Za zvlášť zajímavý považuji odstavec o metodách profesionálních vyšetřovatelů trestních činů. Je dobré vědět, jak tito slídilové pracují. Nikdy nevíte, zda se v budoucnu v jejich spárech neocitne i normální uživatel jako já nebo vy.“
Petr Vokurka (e-mail)
Stopy ve Windows, Chip 2/08, str. 48

Předplatné s prémií

Nespravedlivé zanedbávání věrných předplatitelů?
Dobrý den, nedalo mi to a musel jsem vám napsat. Mrzí mě, že ač jsem předplatitelem Chipu již osm let, vážíte si mě méně než nových lidiček - z hlediska marketingu je to pochopitelné. Mě to ale nakrklo (jedná se o vaši akci s 1GB flash pamětí). Ne že bych kvůli tomu odcházel od tak dobrého časopisu, ale působí to na mě dost neseriózně.
Ing. Zdeněk Blažek (e-mail)
Díky za upřímnost, na mě to bohužel také nepůsobí moc dobře. Nicméně podobnou praxi mají všichni vydavatelé novin a časopisů. Já osobně mám už několik let předplacenou Mladou frontu a také s lítostí sleduji, jak každý rok přicházím o dálniční známku, settop box, DVD přehrávač a podobně. Přitom by stačilo si předplatné na půl roku odhlásit, kupovat si noviny v trafice - a vydělám tisícovku. Ale na to jsem příliš líný, je to nepohodlné a ve finále mi to nestojí za to (podobně jako vám). Navíc, kdybych takto sledoval všechny podobné nabídky, musel bych se zbláznit - s obdobnými případy se setkáte u mobilních operátorů, při zřízení pevné telefonní linky, internetového připojení, občas při přechodu k jiné pojišťovně atd. Není to fér, já vím.
Teď ale z druhé strany. Chip má cca 17 000 předplatitelů. Pokud bychom dávali všem k ročnímu předplatnému 1GB flash paměť v hodnotě cca 400 - 500 Kč, stálo by nás to kolem sedmi milionů korun ročně. To si opravdu dovolit nemůžeme. Ta flash paměť je prostě prémie pro několik stovek lidí, kteří se třeba po delším váhání rozhodli pro ne zrovna levné předplatné. Na tom je postavena i ekonomická kalkulace této marketingové akce. Chceme tak usnadnit rozhodnutí novým čtenářům a je jasné, že ani oni už podobnou prémii příště nedostanou. Samozřejmě, pokud si časopis na čas odhlásí nebo příště předplatné nahlásí třeba na jiného rodinného příslušníka, tak na to „vyzrají“, ale to už jsme opět u toho, zda to stojí za to...

Josef Mika

Registrace plných verzí

Chip DVD
Kupuji časopis Chip a jsem rád, že přílohou je DVD se spoustou programů zdarma, ale s registrací online. A to je můj problém. Doma nemám připojení k internetu. Je možné publikovat k těmto programům registrační WWW stránky, abych mohl registrovat tyto programy (speciálně Ashampoo burning studio ze září 2007) například v internetové kavárně nebo v knihovně a potom registrační kód zadat do programu doma?
Pavel Novák (e-mail)
U programů, kde se registrace dá provádět mimo vlastní prostředí programu a kde to výrobce v rámci hromadné licence pro časopis Chip povoluje, uvádíme adresy registračních stránek přímo na DVD. Bohužel mnoho programů vyžaduje registraci přímo ze svého prostředí (po instalaci a prvním spuštění). V jednodušším případě lze jakoby spustit registraci a pak si opsat v internetovém prohlížeči registrační adresu (a registraci provést na jiném počítači). V některých případech ovšem registrace probíhá přímo v rámci programu bez použití internetového prohlížeče a pak tento postup není možné obejít vůbec.
Víme, že to není dobrá rada, ale dříve nebo později si internet na domácí počítač budete muset pořídit.

Martin Kučera

Starší čísla Chipu

Je možné někde objednat starší čísla Chipu?
Starší čísla Chipu (půl roku nazpátek) je možno kdykoliv objednat u našeho partnera - společnosti SEND, na adrese chip@send.cz, příp. na telefonu 225 341 425.
redakce Chipu

POZOR! Nová služba předplatného

Každý předplatitel má nyní možnost on-line sledovat své předplatné. Na www.send.cz jako jméno vyplníte své příjmení včetně diakritiky, první písmeno velké (organizace vyplní IČ), jako heslo uveďte svoje předplatitelské číslo (specifický symbol na faktuře k předplatnému, číslo je rovněž uvedeno na třetím řádku adresy na každém doručeném časopise). Na své kartě následně uvidíte seznam předplacených časopisů, předplacené období a to, zda má společnost SEND zaevidovánu vaši platbu. Můžete změnit adresu, ukončit předplatné, reklamovat nedoručený výtisk, vytisknout si fakturu nebo daňový doklad. Věříme, že tato nová služba přispěje k lepší informovanosti všech předplatitelů našeho časopisu.


Chip Help
Dopisy
Redakce Chip
Na Florenci 19
110 00 Praha 1
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz
Předplatné POZOR ZMĚNA!
SEND Předplatné, spol. s r.o.
P.O.Box 141
140 21 Praha 4
Tel: 225 985 225
Fax: 225 341 425
E-mail: send@send.cz
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, Komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.


Dokumenty ke stažení