Menu

Flash disk s 1,6 terabajtu

BEZPEČNOST

Zloději mohou přečíst SIM kartu

I vám ukradli mobil? V nepříjemné situaci jste si však možná vydechli - zloděj nedokáže získat údaje z vaší SIM karty, a tak ji pravděpodobně zahodí. V současnosti však všechno může být jinak. Malá společnost Brick House Security uvedla na trh USB čtečku SIM karet, která je schopna získat z těchto karet i smazané údaje. Tato čtečka tak může poskytnout například zlodějům mobilních telefonů zajímavé možnosti.
USB čtečka dokáže pracovat s jakoukoli SIM kartou. Její software umožňuje zkopírovat kontakty ze SIM karty do počítače, přesunout data z jedné SIM karty na druhou nebo upravovat informace na SIM kartě pomocí počítače.
Info: http://blog.synopsi.com/

TISKÁRNA PHASER 8860

Barevný tisk za cenu černobílého

Novou barevnou tiskárnu Phaser 8860 má v nabídce firma Xerox. Tiskárna se může podle výrobce pochlubit velmi nízkými náklady na tisk: jedna barevná stránka vyjde pouze na 60 haléřů. Tiskárna je založena na technologii tuhého inkoustu (byla vyvinuta nová směs tuhého inkoustu s vyšší výtěžností). Díky tomu jsou velmi nízké i odpady - v tiskárně se totiž vyměňují jen kostičky tuhého inkoustu, který má jen jednoduchý obal, a na rozdíl od laserových tiskáren se nemění tiskové kazety a optický válec.
Phaser 8860 tiskne rychlostí 30 stránek za minutu, má duplex, síťové rozhraní a podporuje Adobe PostScript 3. Základní cena je vyšší - 52 300 Kč vč. DPH, investice by se však měla kvůli nižším provozním nákladům při větších objemech tisku rychle vrátit. Černá náplň s výtěžností 14 000 stránek stojí 4 999 Kč vč. DPH a barevné inkousty se stejnou výtěžností jen 1 666 Kč.
Info: www.xerox.cz

BITMICRO

Flash disk s 1,6 terabajtu

Americká firma BiTMicro představila jako první výrobce pevný disk založený na technologii flash s kapacitou 1,6 terabajtu. 3,5palcová mechanika, která slyší na monstrózní jméno „E-Disk Altima Ultra320 SCSI SSD“, imponuje velmi rychlou průměrnou přenosovou rychlostí od 230 megabajtů za sekundu.
Krátkodobě dosahuje disk dokonce až 320 megabajtů za sekundu. Protože je tento disk založen na standardu Ultra 320 SCSI, který bývá nasazován především v profesionálním prostředí, nezaměřuje se Solid State Disk na soukromé uživatele, ale spíše na průmyslové zákazníky. K dostání budou tyto disky od léta, cena zůstává zatím otevřená.
Info: www.bitmicro.com

 


Dokumenty ke stažení