Menu

Mailbox

Mailbox

Windows opět „up to date“

Děkuji za článek - bylo to nejen zajímavé čtení, ale i velmi užitečné. Díky několika tipům jsou moje Windows nyní opět skutečně „up to date“.
Petr Matyáš (e-mail)
Velký update PC, Chip 3/08, str. 44

Telefonování bez Skypu

Který program pro telefonování po internetu byste mi doporučili? Mám notebook Asus F5M, 2 GB RAM, Windows Vista Basic. Zkoušel jsem používat program Skype, ale ten mi vždy v notebooku udělal „paseku“.
Jan (e-mail)
Pokud nechcete do notebooku z jakéhokoliv důvodu instalovat Skype, zkuste jeho přenosnou verzi (www.softpedia.com/get/PORTABLESOFTWARE/Internet/Chat/Windows-Portable-ApplicationsPortable-Skype.shtml). Skype Portable se neinstaluje, můžete jej tedy mít třeba na svém flash disku. Pak vám žádnou paseku neudělá. Chcete-li VoIP klienta pro telefonování, sáhl bych po programu SJphone (www.sjlabs.com). Pokud vám ani jedna varianta nevyhovuje, podívejte se na stránku http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_VoIP_software, kde je přehled desítek softwarových telefonů s výpisem funkcí.
redakce Chipu

IsoBuster a jeho verze

Freeware lepší než Nero
Chip 3/08, str. 54

Je hezké, jak chválíte program IsoBuster a tím vnadíte vaše čtenáře, ale zapomínáte uvést takový malý detail, že věci, které tak chválíte, lze realizovat pouze v plné a placené verzi. Možná by bylo lepší si věci napřed prověřit, než čtenáře mystifikovat. Sám jsem IsoBuster několikrát úspěšně použil, ale ty důležité věci lze dělat pouze v placené verzi.
Petr (e-mail)
Nemáte tak docela pravdu. IsoBuster je nabízen celkem ve třech verzích, přičemž základní verze umí většinu běžně používaných funkcí. Koneckonců si můžete prohlédnout tabulku, kde je seznam funkcí objasněn: www.isobuster.com/license-models.php.
redakce Chipu

Ovladače pro XP

Měl bych dotaz ohledně ovladačů pro Windows XP. Chtěl bych si koupit notebook, ale bohužel jsou pro něj k dispozici jen ovladače pro Windows Vista. Je možné ovladače určené pro Vistu nějakým způsobem překonvertovat pro Win XP, Linux, nebo se dají někde na internetu najít jiné (univerzální?) ovladače?
Jan Meca (e-mail)
Shánění ovladačů k notebookům, u kterých výrobce už přímo daný OS nepodporuje, je věc velmi individuální. Občas se na stránkách výrobce přece jen určitý ovladač najde, další možností je hledat přímo u výrobců/dodavatelů jednotlivých komponent. V naprosté většině případů se ovladače (pro XP) přece jen nakonec najdou. Předělávat ovladače pro Vistu na něco jiného je pro běžné uživatele v podstatě nemožné.
redakce Chipu

Bezpečnost nové služby

Upřímně jsem se zasmál nad textem o nové službě pro předplatitele na www.send.cz.
Píšete, že login je moje příjmení s diakritikou a heslo že je napsané na každé obálce. Takže když budu mít pošťačku s chytřejším potomkem, nechá si zkrátka skrz moje registrační údaje přesměrovat časopis na svoji adresu.
Martin Stiller (e-mail)
Společnost SEND tento servis nabízí u distribuovaných časopisů již od roku 2006 a zatím neregistrovala žádný podobný problém. Poštovní doručovatelka vzhledem k neprůhledné fólii netuší, o jaký se jedná časopis, a většinou také ani netuší, že číslo předplatitele a adresa se dá někde na internetu nalogovat. Kdyby k popisovanému zneužití došlo (záznamy změn s daty SEND archivuje), mělo by krátké trvání, protože na základě urgence předplatitele, kterému by časopis nedošel, by byla adresa velmi rychle uvedena do původního stavu. Potomek pošťačky by si tak přišel maximálně na jedno číslo, a protože SEND by znal jeho adresu, nebyl by problém poslat mu za něj vyúčtování. Naopak postižený předplatitel by dostal náhradní číslo obratem po zadání reklamace.
Pokud má někdo z našich předplatitelů i přesto obavy, je možné nechat na vyžádání jeho účet zablokovat, takže nebude možné se na něj na internetu nalogovat.

redakce Chipu

POZOR! Nová služba předplatného

Každý předplatitel má nyní možnost on-line sledovat své předplatné. Na www.send.cz jako jméno vyplňte do formuláře vpravo nahoře do řádku Jméno své příjmení včetně diakritiky, první písmeno velké (organizace vyplní IČ), jako heslo uveďte svoje předplatitelské číslo (specifický symbol na faktuře k předplatnému, číslo je rovněž uvedeno na třetím řádku adresy na každém doručeném časopise). Na své kartě následně uvidíte seznam předplacených časopisů, předplacené období a to, zda má společnost SEND zaevidovánu vaši platbu. Můžete změnit adresu, ukončit předplatné, reklamovat nedoručený výtisk, vytisknout si fakturu nebo daňový doklad. Věříme, že tato nová služba přispěje k lepší informovanosti všech předplatitelů našeho časopisu.

Chip Help
Dopisy
Redakce Chip
Na Florenci 19
110 00 Praha 1
Fax: 225 018 500
E-mail: chip@chip.cz
Předplatné POZOR ZMĚNA!
SEND Předplatné, spol. s r.o.
P.O.Box 141
140 21 Praha 4
Tel: 225 985 225
Fax: 225 341 425
E-mail: send@send.cz
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, Komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

 


Dokumenty ke stažení