Menu

Příště

Chip 5/08 vyjde 25.4.2008

O čem si přečtete v květnu

 

Test USB flash disků

Jsou malé, praktické, rychlé a mají čím dál tím větší kapacitu. Připravujeme pro vás srovnávací test USB flash disků s kapacitou 16 GB, na které už se vejde například 10 000 fotografií nebo 5 000 písniček ve formátu MP3. Jde ale i o to, jak rychle je tam dostanete…

3D prostor provaše aplikace

Uživatelé Linuxu znají virtuální pracovní plochu již mnoho let a práce s ní je v tomto systému dovedena téměř k dokonalosti. Ve světě Windows je ale používání virtuální plochy většinou velkou neznámou. Připravili jsme srovnávací test aplikací, díky nimž můžete mít na svých Windows XP třírozměrné rozhraní.

Dezinfekce počítače

Po testu internetových skenerů vám tentokrát nabídneme praktický návod na „odvirování“ počítače, pomocí něhož se zbavíte většiny škůdců.

Další témata:

Service Pack pro Vistu

Co nového najdete v posledním opravném balíčku pro Windows Vista? Nabídne vám vyšší rychlost nebo lepší zabezpečení a odstraní zbytečné a otravné dotazy systému?

Jak ušetřit energii

Za elektrickou energii utrácíme čím dál tím více peněz – a bude ještě hůř. Máme pro vás tedy pár tipů, jak ušetřit energii a tím i peníze a životní prostředí. Doporučíme vám i několik úsporných produktů z oblasti IT.

Váš byt je superpočítač

Čipy nejsou jen v počítači, ale i v řadě domácích spotřebičů. Pokud vás zajímá, jaký výpočetní výkon má vaše mikrovlnná trouba a zda by vás elektrický kartáček porazil v šachové partii, přečtěte si příští Chip.

W-LAN routery v testu

Přestože Wi-Fi standardu 802.11n stále ještě čeká na schválení, prakticky všichni výrobci již nabízejí routery, které by měly mít rychlost až 300 Mb/s a dosah po celém domě. Podrobně se podíváme na to, zda se za 11n vyplatí připlatit.

Bleskový start Windows

Spusťte počítač – ale už si nechoďte vařit kávu, XP totiž nastartují za 7 sekund! Jak je to možné? Ukážeme vám speciální triky, které pomohou dostat maximum výkonu z CPU i celého systému.


Pozn.: Redakce si vyhrazuje právo na případné změny.


Dokumenty ke stažení