Menu

Mobilní telefony: Top, nebo trop?

Mobilní telefony: Top, nebo trop?

BLACKLIST A WHITELIST. Ušlechtilé zařízení, nebo jen hromada plastu? Chip vám ukáže, po čem sáhnout, a čemu se naopak zdaleka vyhnout.

Výrobci mobilních telefonů se mohou radovat. Vždyť jen v České republice je přes 13 milionů aktivních SIM karet a každá potřebuje svůj telefon. Ovšem ne každý uživatel je se svým mobilem skutečně spokojený. I masově prodávané modely mohou být totiž katastrofou. Třeba takové funkcemi nabité monstrum, kterému chybí podpora MMS. Nebo „business" mobil, který neumí otevřít dokument či tabulku a jehož baterie nevydrží nabitá ani jeden den. Chip přichystal výběr telefonů. Již nemusíte investovat do rizikového zboží.

WHITELIST

NOKIA N95 8GB

Univerzál: Obrovská paměť, Wi-Fi, skvělý displej, dlouhá výdrž akumulátoru - to dělá Nokii N95 jedním z nejlepších mobilů na trhu. Nedostatky: vysoká cena, horší image.
INFO: www.nokia.cz; 14 000 Kč

SONY ERICSSON K850I

Fotograf: 5Mpx fotoaparát, autofokus, xenonový blesk - to dělá z K850i nejlepší fotomobil. I proto má označení typické pro fotoaparáty od Sony - Cybershot.
INFO: www.sony-ericsson.cz; 10 000 Kč

SAMSUNG SGH-G800

Cenový tip: Dobrý telefon se slabším foťáčkem. Na internetu jej koupíte za velmi solidních 8 000 Kč. Výjimečný je optickým zoomem.
INFO: www.samsung.cz; od 8 000 Kč

NOKIA E90

Extratřída: Displej je dokonalý i pro kancelářské aplikace a GPS navigaci. Výbava je ukázková - Wi-Fi, Bluetooth, HSDPA.
INFO: www.nokia.cz; 16 500 Kč

HTC TYTN II (KAISER)

Napoleon: Opravdový císař mezi PDA. Nabízí velkou klávesnici, práci s kancelářskými soubory, fotoaparát, MP3 přehrávač i GPS.
INFO: www.htc.cz; 16 000 Kč

BLACKLIST

LG PRADA

Krasavice: Dotykový displej u LG je opravdu krásný, bohužel výdrž na akumulátory je nízká a vybavení nedostatečné. Tato móda už zkrátka není „in".
INFO: www.lge.cz; 9 000 Kč

MOTOROLA MOTORAZR 2 V8

Zastaralá: Žádné novinky. První verze V8 se sice prodalo 100 milionů, druhá je však technologicky identická s předchůdcem, a ten pochází už z roku 2004!
INFO: www.motorola.cz; 14 600 Kč

SAMSUNG QBOWL

Nedozrálý: Otřesné ovládání dělá z jinak skvěle vybaveného mobilu nepoužitelný výrobek. Přitom nechybí fotoaparát, webový prohlížeč, flash, MP3 a další výbava.
INFO: www.samsung.cz; 17 200 Kč

LG CHOCOLATE

Otřepaný: Na čokoládu ztratíte chuť již po prvním ochutnání. MMS i e-maily jsou omezené jen na 100 kB, na slot pro paměťovou kartu se úplně zapomnělo.
INFO: www.lge.cz; 3 800 Kč

NOKIA 8800 SCIROCCO

Luxusní obal: Překrásný kovový obal -a nic uvnitř. 2Mpx fotoaparát, průměrný displej a špatně dostupná klávesnice neodpovídají ceně.
INFO: www.nokia.cz; 24 500 Kč

V ŠEDÉ ZÓNĚ

APPLE IPHONE

A kam zařadit produkt od Applu? Nehodí se ani na jednu listinu. Na jednu stranu má naprosto revoluční a dokonalé ovládání multi-touch, kterému se konkurence ani zdaleka nepřibližuje, na straně druhé jsou zde velké chyby -absence rychlých dat, problematická práce s MMS a v neposlední řadě dostupnost na našem trhu.
INFO: www.iphone.com; 15 000 Kč (šedý dovoz)

UVÁDĚNÉ CENY JSOU CENY NEDOTOVANÝCH TELEFONŮ.


Dokumenty ke stažení