Menu

Příště

Příště

Chip 7/08 vyjde 27.6.2008

O čem si přečtete v červenci

Nové programyna starém PC

UPGRADE POČÍTAČE

Na nový operační systém Windows Vista nemusí váš počítač stačit a patrně ani nové hry si na něm nezahrajete. Zbavovat se ho ale nemusíte. Poradíme vám, jak ho omladit a vybavit pro provoz programů nové generace.

Záchranné Chip DVD 3.0

POMOC V NOUZI

Opět jsme pro vás přichystali zase o něco lepší záchranný disk. Tentokrát mu už kromě antivirů nebudou chybět ani nástroje na zpětnou záchranu souborů, o které prostě nemůžete přijít, i když už počítač ani nestartuje. A třeba vám náš disk pomůže i resuscitovat Windows.

Digitální televize 2008

CHIP SPECIÁL

Ve speciální příloze vás seznámíme s novými trendy a vývojem v oblasti digitální televize. Doporučíme vám nejlepší TV s úhlopříčkami 32, 37 a 40–42 palců a poradíme vám, jak dostat z televize maximum a jak nastavit nejostřejší obraz. Porovnáme také IPTV s dalšími možnostmi digitálního příjmu a nezapomeneme ani na zájemce o mobilní TV.

Další témata:

PROGRAMY PRO ODINSTALOVÁNÍ ZDARMA
Uklízení ve Windows je skutečně sisyfovská činnost. Programy pro odinstalování se zabývají špinavou prací – důkladným odstraněním nainstalovaného softwaru. V našem testu si představíme několik freewarových programů z této kategorie.

EFI BIOS
Současné rozhraní BIOS není k uživatelům zrovna přátelské a platí to i o snadnosti pochopení jednotlivých voleb. Změnu by měl přinést EFI BIOS, spíše už menší operační systém, se kterým by si měli uživatelé rozumět lépe.

INTEL ATOM
Ještě se neprodává, ale už se o něm hodně mluví. Nový, energeticky úsporný procesor s malými rozměry si hledá cestu do mininotebooků (netbooků) a dalších zařízení pro přístup k internetu.

STARÉ A NOVÉ
Koupili jste si nový počítač a většina programů se na něm jen „plazí“? Vyzkoušejte staré a osvědčené hity, které fungují rychlostí blesku. Porovnali jsme několik verzí starších a nových programů a máme pro vás jasné tipy.

DOKONALÝ FIREFOX
Ve většině testů zaměřených na „schopnosti“ obsadí Firefox druhé místo za Operou. Poradíme vám, jak ho vylepšit tak, aby uživatelé Opery zezelenali závistí…


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Dokumenty ke stažení