Menu

Mailbox

Mailbox

 

Moje Windows XP jsou lepší než Vista

S takovým postupem jsem spokojen: XP si vybavím vhodným freewarem a open-source programy a Microsoft přijde zkrátka. Přestup na Vistu si zatím ušetřím.
TOMÁŠ BURSÍK (E-MAIL) JEŠTĚ VÍCE ENERGIE PRO WINDOWS
CHIP 6/08, str. 106

I Vista se zlepšuje

Ještě více energie pro Windows

Chip 6/08, str. 106
Ve zmíněném článku píšete stále jen o Windows XP. Mluvíte o funkcích, „na které Microsoft původně zapomněl a kterými obohatil až Vistu“.  Máte vlastně pravdu: Vista je vybavena mnoha funkcemi už přímo „z výroby“. Přesto si však myslím, že byste se klidně mohli o Vistě v této souvislosti zmiňovat více. Spousta nástrojů přece funguje i pod tímto operačním systémem.
KAREL FRIDRICH (E-MAIL)

Externí disky a notebook

Externí pevné disky

Chip 4/08, str. 60
Čas od času si kupuji váš časopis a shodou okolností mě zaujal (a teď se mi i hodil) váš test externích 2,5'' disků v Chipu 1/08. Vzhledem k tomu, že jsem se setkal s různými podněty na téma „Notebook provoz externího HD ‚neutáhne“, chtěl jsem se zeptat na informace tohoto druhu k testovaným HD. Na svém starším notebooku mám pouze jeden dvojitý USB vstup, podpůrné napojení na dva USB tedy nemohu použít; ideální by proto byl 2,5'' HD se zdrojem do sítě. Testovali jste nějaký takový? Nebo – alternativně – testovali jste nějaký 3,5'' externí disk s hmotností menší než standardní cca 1 kg?
PETR BENDA (E-MAIL)
2,5“ pevných disků, které je možné zvlášť napájet přes adaptér, je celá řada a nabízí je třeba Verbatim, Teac a další firmy. Notebook obecně s externími disky nemá problém, ale jde o to, jakou verzi USB máte – zda 1.1, nebo 2.0. Další problém je, že adaptér se k 2,5“ diskům většinou nedodává, takže si ho musíte koupit zvlášť. Alternativně lze použít napájený USB rozbočovač, který dokáže dostatečně zásobit pevný disk elektrickou energií.
Najdou se však i externí pevné disky formátu 3,5“, které mají hmotnost do 1 kg – například Formac disk maxi (FBUR30750), LaCie Hard Drive USB Design by F. A. Porsche, Archos Qdisk 250 GB, Freecom Classic SL Hard Drive 250 GB, Freecom FHD-3 (160 GB), LaCie Brick Desktop Hard Drive Red, TrekStor DataStation maxi 300 GB a další. Je ale pravda, že obecně hmotnost většiny 3,5“ disků je lehce přes 1 kg.
REDAKCE CHIPU

SP3 pro XP

Rekordní start Windows

Chip DVD 6/08
Mám problém. Z Chip DVD jsem si chtěl nainstalovat SP3 na svoje XP. Po extrahování souborů se mi ale zobrazila chyba (viz screenshot). Proč?
PIERRE11 (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP. CZ)
Máte nejspíše změněný bootovací obrázek v XP, zřejmě nějakou tuningovou aplikací, jako je TuneUp apod. Není to žádná tragédie, řešení existuje:
1. Hlášení o chybě zavřete.
2. Klikněte na tlačítko »Start«, dále na příkaz »Spustit« a do pole »Otevřít« zadejte appwiz.cpl.
3. Klikněte na program upravující obrázek při spuštění a pak klikněte na tlačítko »Odebrat«.
4. Restartujte počítač a zkuste aktualizaci Service Pack nainstalovat znovu. V případě, že problém přetrvává, přejděte ke kroku 5.
5. Na ploše klikněte pravým tlačítkem myši na položku »Tento počítač« a pak na příkaz »Vlastnosti«. 6. Na kartě Upřesnit klikněte ve skupinovém rámečku Spuštění a zotavení systému na tlačítko »Nastavení«.
7. Ve skupinovém rámečku Spuštění systému klikněte na tlačítko »Upravit«. Soubor Boot.ini se otevře v Poznámkovém bloku.
8. Vyhledejte přepínač /KERNEL= a odstraňte ho.
9. Uložte soubor Boot.ini a zavřete ho.
10. Restartujte počítač.
11. Zkuste nainstalovat aktualizaci Windows XP Service Pack.
REDAKCE CHIPU

Chyby Phenomu

Průvodce Chipu po CPU & GPU
Chip 6/08, str. 78
V najnovšom čísle píšete o nových 4jadrových procesoroch PHENOM, ktoré už nevykazujú chyby svojich predchodcov (TLB Bug, chyba cache 3. úrovne). Keďže si chcem zaobstarať nový procesor a vybral som si PHENOM, chcem sa opýtať, či tieto chyby vykazovali 3jadrové procesory, konkrétne CPU AMD Phenom X3 8650, 2.3GHz, AM2+, 95W.
JAROSLAV SARNOVSKÝ (E-MAIL)
O odpověď jsme požádali přímo zástupce společnosti AMD: Procesory revize B3 (označené jako AMD Phenom XX50) jsou všechny už s opravenou chybou TLB. V případě tříjádrových procesorů Phenom X3 AMD nikdy nedistribuovalo svým partnerům z řad obchodního kanálu (tj. procesory, které si zákazník koupí v krabičce v prodejně) procesory se staršími revizemi než B3. Všechny tříjádrové Phenom X3, které se u nás dají a daly kdy sehnat v oficiální distribuci, byly označeny jako AMD Phenom X3 XX50, tedy v revizi B3 a vyšší bez TLB chyby. Z toho vyplývá i to, že dotazovaný procesor AMD Phenom X3 8650 je bez TLB chyby.
TOMÁŠ BUČINA, AMD

 

POZOR! Nová služba předplatného

Každý předplatitel má nyní možnost on-line sledovat své předplatné. Na www.send.cz jako jméno vyplňte do formuláře vpravo nahoře do řádku Jméno své příjmení včetně diakritiky, první písmeno velké (organizace vyplní IČ), jako heslo uveďte svoje předplatitelské číslo (specifický symbol na faktuře k předplatnému, číslo je rovněž uvedeno na třetím řádku adresy na každém doručeném časopise). Na své kartě následně uvidíte seznam předplacených časopisů, předplacené období a to, zda má společnost SEND zaevidovánu vaši platbu. Můžete změnit adresu, ukončit předplatné, reklamovat nedoručený výtisk, vytisknout si fakturu nebo daňový doklad. Věříme, že tato nová služba přispěje k lepší informovanosti všech předplatitelů našeho časopisu.

Chip Help
Dopisy
Redakce Chip
Burda Communications s. r. o.
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail: chip@chip.cz
Předplatné a starší čísla
SEND Předplatné, spol. s r.o.
P.O.Box 141
140 21 Praha 4
Tel: 225 985 225
Fax: 225 341 425
E-mail: send@send.cz
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, Komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

 

 


Dokumenty ke stažení