Menu

Mailbox

Až teď PC opět funguje

Tisíceré díky. Po přestavbě našeho počítače nejprve nefungovalo skoro nic. Až pomocí nástrojů na vašem záchranném Chip CD 2008 jsme byli schopni dát vše zase do pořádku.
PETR HRADECKÝ (E-MAIL)
CÉDÉČKO PRVNÍ POMOCI, CHIP 7/08 r STR. 46

Napínavá četba

Poslední internetové ráje
Chip 6/08 r str. 158
Gratuluji. Článek o posledních internetových rájích byl velmi informativní a dobře napsaný. Takový pohled za kulisy je pro běžného uživatele internetu hodně poučný. Je také zajímavé, jaké finanční sumy se na internetu pohybují.
ONDŘEJ KINDLMANN (E-MAIL)

Bezpečný není nikdo

Nejrychlejší antiviry
Chip 7/08 r str. 62
Zajímavý článek - jen se mi zdá, že stoprocentní rozpoznávání virů je velmi nepravděpodobné. Je jasné, že při 20 aktivních škodlivých programech je možné tohoto skvělého výsledku dosáhnout, ale když si představím, kolik tisíců různých škodlivých kódů se pohybuje na webu, nevěřím, že proaktivní skenery mohou fungovat stoprocentně. Nástroje založené na analýze chování mohou být efektivní v případě typických vzorů, ale ne ve všech případech.
ZDENĚK ZEMAN (E-MAIL)
Máte pravdu, tak perfektní úroveň rozpoznávání je něco neobyčejného. V testu použitých 20 škodlivých kódů jsme však vybírali zcela záměrně tak, aby byly co nejvíce reprezentativní pro většinu malwaru, se kterým se nyní můžete na internetu setkat. Připouštíme, že pro dosažení tak skvělého výsledku bylo potřeba i trochu náhody a štěstí. Ale když už se testovaný produkt ukáže v takto pozitivním světle, musíme to pravdivě napsat.
REDAKCE CHIPU

Aero vs Java Runtime

Mám Windows Vista Home Premium a nejde mi v nastavení vzhledu přepnout Windows Aero (viz obrázek). Doposud vše fungovalo. Vždy při kliknutí na »Použít« jen problikne okno a nic se nestane. Nic zásadního to není, ale proč to tak nemít, když je ta možnost! Zkoušel jsem technickou podporu od Microsoftu, ale ta mě vzhledem k OEM verzi odkázala na prodejce notebooku, ten zase na organizaci, která pro něj dělá servis. Bohužel mi nikdo nic neporadil. Pravidelně navštěvuji internetová PC fóra, ale tam si zatím také nikdo neví rady.
OSKAR BLECHA (E-MAIL)
Zkuste popřemýšlet, po instalaci čeho přestalo Aero fungovat -podobné problémy se občas objevují při přeinstalaci starších ovladačů grafických karet. Častou příčinou bývá také instalace nástroje Java Runtime (ví se o problémech s J2SE Runtime Version 5.0 Build 6). Více na www.microsoft-watch.com/content/operating_systems/windows_vista_aero_glass_and_java_dont_mix.html
REDAKCE CHIPU

Děkuji za rychlou odpověď. Měli jste pravdu, byla to Java. Nicméně Javu chce internetové bankovnictví KB a bez něj to také nejde. Teď zvolit jen to menší zlo, protože kompromis asi není.
OSKAR BLECHA (E-MAIL)

Podpora SATA disků

Test notebooků s numerickou klávesnicí
Chip 7/08 r str. 52
Nedávno jsem si zakoupil nový notebook v Německu a vím, že to nebyla správná volba, a to z jednoho prostého důvodu - operační systém běží v němčině a nechce se mi „nabootovat“ nový systém Windows XP v češtině. Neporadíte mi, jak tento operační systém nabootovat? Vždy při instalaci se po pár okamžicích objeví klasické modré okno... Nahrávají se data, ale pak se objeví hláška, že buď nejsou k počítači připojené žádné pevné disky, nebo že mám použít autorizované CD s Windows. Prosím neříkejte mi, že je tím počítač chráněn, aby se zde nebootovaly jiné operační systémy než ty, které dodal výrobce.
VLADIMÍR MATOUŠEK (E-MAIL)
Nevíme přesně, který notebook jste si pořídil, ale předpokládáme, že se jedná o nový stroj osazený SATA diskem. Systém Windows XP disky s tímto rozhraním při instalaci nerozpoznává, takže je třeba v BIOS nastavit podporu pro tzv. „Legacy SATA“ disků. Tuto položku určitě v BIOS najdete -změňte její hodnotu z „No“ na „Yes“.
REDAKCE CHIPU

AVG pod Vistou

Chip DVD, AVG 8.0
AVG i přesto, že jsem použil prodlužovací utilitu, hlásí po startu počítače, že licence vyprší za x dní. Mohu dělat, co chci, a hlášky se prostě nezbavím. Jsem vlastníkem Windows Vista SP1. Děkuji za radu.
RADAPLECH (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP. CZ)
Ve Vistě nejprve uložte prodlužovací utilitu do počítače a poté ji spusťte jako správce. Prodloužení je pak v pořádku.
REDAKCE CHIPU

POZOR! Nová služba předplatného

Každý předplatitel má nyní možnost on-line sledovat své předplatné. Na www.send.cz jako jméno vyplňte do formuláře vpravo nahoře do řádku Jméno své příjmení včetně diakritiky, první písmeno velké (organizace vyplní IČ), jako heslo uveďte svoje předplatitelské číslo (specifický symbol na faktuře k předplatnému, číslo je rovněž uvedeno na třetím řádku adresy na každém doručeném časopise). Na své kartě následně uvidíte seznam předplacených časopisů, předplacené období a to, zda má společnost SEND zaevidovánu vaši platbu. Můžete změnit adresu, ukončit předplatné, reklamovat nedoručený výtisk, vytisknout si fakturu nebo daňový doklad. Věříme, že tato nová služba přispěje k lepší informovanosti všech předplatitelů našeho časopisu.

Chip Help
Dopisy
Redakce Chip
Burda Communications s. r. o.
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail: chip@chip.cz
Předplatné a starší čísla
SEND Předplatné, spol. s r.o.
P.O.Box 141
140 21 Praha 4
Tel: 225 985 225
Fax: 225 341 425
E-mail: send@send.cz
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628
Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, Komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

 


Dokumenty ke stažení