Menu

Za osm sekund na internetu

XEROX

Vícenásobně použitelný papír

Výrobce tiskáren Xerox nyní vyvinul nový druh papíru, který má ušetřit peníze a zdroje a také zabránit nadměrnému odpadu. Jeli papír s vrstvou citlivou na světlo potištěn určitým ultrafialovým světlem, tisk zmizí po 16 až 24 hodinách. Papír je následně možné znovu potisknout, a to až 100krát -což je vynikající především u dokumentů, jako jsou například e-maily, které jsou potřeba jenom chvíli. Odpad surovin tak má být podstatně omezen. V současnosti je podle Xeroxu téměř polovina všech tisků využita pouze jednou, čtvrtina je zlikvidována již ten samý den. Cena za speciální papír a tiskárnu má být o něco vyšší než u běžných variant.
INFO: www.xerox.com

EXPRESSGATE V NOTEBOOKU

Za osm sekund na internetu

Zajímavá technologie Express Gate se objevuje i v noteboocích firmy Asus. Jde v podstatě o dodatečný vestavěný operační systém, který umožňuje velmi rychlé spuštění a nabízí celou řadu běžně používaných funkcí u širokého portfolia notebooků založených na nejnovější platformě Intel. Za pouhých osm sekund byste měli být schopni začít surfovat na internetu, chatovat, poslouchat hudbu, prohlížet fotografie, telefonovat nebo hrát hry, přičemž nemusíte čekat na nabootování Windows.
INFO: http://cz.asus.com

ACROBAT 9

Pracujte s PDF portfoliem

Adobe nyní uvádí novou verzi svého známého nástroje na zpracování PDF souborů: Acrobat, a to již ve verzi s pořadovým číslem 9. Jaká je nejzajímavější změna oproti starším verzím produktu? Nástroj nyní umožňuje interaktivním práci s takzvaným PDF portfoliem (což je firmou Adobe nově zavedený pojem). PDF portfolia umožňují spojit různé typy médií, jako jsou textové dokumenty, video, audio, a dokonce i 3D objekty, do jediného komprimovaného souboru PDF. Manipulace s jednotlivými složkami tohoto PDF portfolia je pak možná pomocí interaktivního 3D wizardu. Taková sdělení, jako jsou obchodní nabídky, právnické dokumenty nebo informace o výrobcích, tak mohou být podstatně přizpůsobenější a zajímavější.
INFO: www.adobe.cz

PINNACLE STUDIO 12

Vylepšení ve videonástroji

U nástroje pro zpracování videa Pinnacle Studio 12 se výrobce soustředil především na vylepšení malých detailů. Výjimkou je nová funkce „Magic Bullet Look“, která je bohužel obsažena pouze v drahé verzi Ultimate. Díky této funkci mohou uživatelé vybarvovat svá videa. Modře tónovaný film tak vypadá chladně, sépiové vybarvení vytváří teplou a romantickou náladu. Praktické je, že po průběhu vypalování je možné počítač na přání automaticky vypnout. Program je k dostání ve třech verzích: nejmenší verze, která stojí cca 1 000 Kč, je zamýšlena pro začátečníky, kteří chtějí uploadovat videa na YouTube, verze Plus, která je k dostání přibližně za 1 800 Kč, nabízí navíc podporu HD, edice Ultimate za přibližně 2 300 Kč podporuje zvuk 5.1.
INFO: www.pinnaclesys.cz

POWERSET

Microsoft koupí unikátní vyhledávač

Microsoft potvrdil, že koupí nový sémantický vyhledávač Powerset, přezdívaný Google-killer. Společnost nezveřejnila částku, za kterou Powerset koupí, ale již předtím se hovořilo o ceně 100 milionů dolarů.
V čem je Powerset tak unikátní ve srovnání s jinými vyhledávači? Powerset se na rozdíl od klasických vyhledávacích enginů vyznačuje schopností vyhledávat podle smyslu webových stránek, a ne podle běžných klíčových slov. Jeho cílem je nabídnout uživatelům co nejvíce relevantní výsledky hledání. Teoreticky by měly být nalezené stránky chytřeji a efektivněji vybrané, než je tomu u vyhledávačů spoléhajících se hlavně na klíčová slova. Technologii pro vyhledávání dodaly laboratoře PARC, které patří společnosti Xerox.
Satya Nadella, senior viceprezident Microsoftu, k tomu říká, že v současnosti zhruba třetina dotazů ve vyhledávačích nedá relevantní odpověď na první dotaz, a hledání požadovaných informací proto zabere mnohdy dost času a práce. Nadella tím naráží na tradiční problémy vyhledávačů, které mají problém s víceznačností slov a také s kontextem, v jakém jsou na stránkách zařazeny. Naopak Powerset během testů prokázal, že je schopen „porozumět“ smyslu webových stránek a dávat tak relevantnější výsledky.

PROJEKT RÉMOULADE

DivX nyní s podporou H.264

K desátým narozeninám videokodeku DivX, vyvíjeného jako „projekt Mayo“, vývojáři nyní představili nástupce: pod pracovním názvem „projekt Rémoulade“ dodatečně integrovali efektivní kódování H.264 ke standardu MPEG4 Part 2. Podle DivX potřebuje již beta verze dekodéru při přehrávání podstatně méně systémových zdrojů než srovnatelné filtry H.264, jako CoreAVC a ffdshow. Nástroj DivX při své práci využívá až osm CPU jader - ve srovnání se soupeřem CoreAVC, který využívá maximálně čtyři procesorová jádra. Beta verze zatím není veřejná. Ještě tedy scházejí nezávislé testy, které by ukázaly, zda je Rémoulade skutečně lepším Mayem.
INFO: http://labs.divx.com


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení