Menu

Co si přečtete příště

Chip 10/08 vyjde 26. 9.

 

Pevné disky

PRAVIDELNÁ PROHLÍDKA HARDDISKU

I když váš disk šlape jako švýcarské hodinky, vaše soubory mohou být v nebezpečí. Můžete si dovolit jejich ztrátu? Pokud ne, nenechte si ujít článek, který vám ukáže, jak si sami můžete zkontrolovat kondici pevného disku a jak vyléčit nalezené neduhy. Na DVD pak najdete veškerý potřebný software.

Notebooky a PC

TUNING ZDARMA

Vyšší výkon pro váš počítač: ukážeme vám, jak zrychlit PC nebo notebook i bez šroubováku a speciálního nářadí. To nejlepší: naše ladicí tipy vás nebudou stát ani korunu, přitom však v mnoha případech získáte až o 80 % vyšší výkon.

Test TFT monitorů

22 PALCŮ – LEVNĚ A ŠIROKOÚHLE

Monitory s úhlopříčkou 22“ se stávají nejoblíbenějšími. Jsou dostatečně velké pro běžné použití a přitom je pořídíte už za cenu okolo 5 000 Kč vč. DPH. Který monitor si tedy konkrétně vybrat, to vám poradíme příště.

DALŠÍ TÉMATA

AUTA BUDOUCNOSTI

Takové funkce, jako má Kitt z legendárního seriálu Knight Rider, nečekejte. I tak toho ale auta s rokem výroby 2008 umí hodně. Na čelní sklo promítnou důležité informace, dokáží automaticky zatáčet, k zaparkování jim dokonce stačí stisknutí jediného tlačítka.

SEAM CARVING

Nová inteligentní technika zpracování obrázků pomůže například při zmenšování fotografií. Setkají se s ní například uživatelé Photoshopu – do jeho nové verze má být totiž integrována.

NEPOZOROVANĚ NA WEBU

Každé volání webové stránky po sobě zanechá v počítači zrádné stopy. Které nástroje vám proti tomu pomohou? Chip otestoval jak bezplatné anonymizéry, tak i placené služby.

ODTAJNĚNO: VZORCE GOOGLU

Pouze jeden malý algoritmus rozhoduje o úspěchu či neúspěchu jakýchkoliv webových stránek. Jde o tzv. pagerank vzorec Googlu. Vysvětlíme vám, jak pracuje a jak díky této znalosti můžete na webu se svými stránkami profitovat.

NAS U NÁS V TESTLABU

Nové disky toho slibují hodně. Mají velkou kapacitu (až 2 TB), takže si na ně můžete uložit všechny fotky nebo videa, a dostanete se na ně ze všech počítačů. Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Dokumenty ke stažení