Menu

Následovník LCD s katodovou technikou

SONY

Následovník LCD s katodovou technikou

Už deset let zkouší Sony spojit výhody CRT televizí s přednostmi LCD technologie. Nyní se to podařilo: takzvané „Field Emission Display“ (FED) jsou vnějškově srovnatelné s LCD a stejně jako CRT přístroje pracují s vyzařováním elektronů, které směřují na fluorescenční vrstvu. Výhodou je, že obraz je co do sytosti barev, úrovně černé a reakční doby srovnatelný s CRT. Jas a kontrast jsou mnohem lepší než v případě LCD nebo plazmových televizí. Přístroje jsou navíc co do spotřeby energie mnohem úspornější.
Podle japonských médií chce dceřiná společnost firmy Sony Field Emission Technologies Inc. již na konci roku 2009 uvést na trh první 26palcovou FED televizi pro televizní studia a jiné mediální producenty. Krátce nato mají následovat 60palcové obrazovky pro domácí kina.
INFO: www.sony.cz

VYHLEDÁVAČ

Google Lively: Webový chat ve 3D

Google nyní v podobě služby Lively vytvořil svůj vlastní svět Second Life. Do nového 3D prostředí je možné vstoupit pomocí prohlížečů Internet Explorer a Firefox. Momentálně ovšem Lively funguje pouze prostřednictvím klienta ve Windows. Pro provozovatele webových stránek je zde k dispozici rozhraní, které umožňuje propojit chatovací okno s jinými stránkami. Provozovatel vyhledávače integroval do virtuálního světa také svůj videoportál YouTube, takže je možné si v místnosti Lively prohlížet i hudební videa.
Uživatelé mohou vytvořit svou vlastní chatovací místnost a vybrat si svou virtuální podobu z různých avatarů. Google proto nabízí katalog, v němž si uživatelé mohou vyhledat různé tvary nebo půdorysy a vytvořit si tak svůj vlastní malý svět. V chatovací místnosti se může zastavit a navzájem spolu komunikovat až 20 účastníků.
INFO: www.lively.com

VIZE BUDOUCNOSTI

Bill Gates: Přichází revoluce v IT

Bill Gates, zakladatel a dřívější šéf Microsoftu, vyslovil několik vizí budoucího vývoje IT. Konkrétně předpovídá, že neustálá expanze internetových služeb způsobí revoluci ve vývoji softwaru. Podle něj bude jednou z hlavních inovací takzvané přirozené uživatelské prostředí – Natural User Interface (NUI).
V budoucnu bude podle Gatese interakce s technikou zprostředkována hlavně dotyky a řečí, což je způsob člověku mnohem bližší než klávesnice či myš.
Bill Gates tvrdí, že právě v současnosti dochází ke zlomovým okamžikům jak v oblasti hardwaru, tak i softwaru. Již v blízké době by se mohly stát počítačové programy součástí lidského života a jako hlavní prvek pro interakci lidí se světem internetu vidí bývalý šéf Microsoftu hybridní televize připojené k internetu, jež by byly ovládány právě prostřednictvím hlasu a mohly být používány pro vyhledávání informací i domácí zábavu.
INFO: www.microsoft.cz

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ORGANIZACE ISO PROHLÁSILA PDF 1.7 ZA STANDARD

Portable Document Format (PDF) se nyní stává mezinárodním standardem. PDF 1.7 je první verzí formátu, která byla akceptována mezinárodní organizací pro normy a standardy. Tato organizace popisuje všechny informace potřebné k tomu, aby programátoři mohli pomocí svého softwaru PDF číst nebo vytvářet.
INFO: WWW.ISO.ORG

UPDATY WINDOWS RYCHLEJI K UŽIVATELI

Funkce pro updaty obsažená ve Windows má být vylepšena. Microsoft chce zapracovat především na rychlosti nabídky. Softwarový výrobce má v úmyslu urychlit server, prostřednictvím něhož jsou patche nabízeny. Záplaty tak mají být uživatelům k dispozici rychleji.
INFO: WWW.MICROSOFT.CZ

PIONEER PŘEDSTAVUJE 400GIGABAJTOVÝ DISK

Pioneer představil disk podobný Blu-ray s kapacitou 400 GB. Kotouček je složen z 16 vrstev, přičemž každá má kapacitu 25 GB. Protože je optika příslušné čočky založena na specifikaci Blu-ray, je tato technologie zpětně kompatibilní. Kdy bude 400gigabajtový disk k dostání, to nechává Pioneer zatím otevřené.
INFO: WWW.PIONEER.EU

ON-LINE NABÍDKA HISTORICKÝCH VYDÁNÍ NOVIN

Internetová společnost Google plánuje ve spolupráci s vydavateli nabízet historická vydání novin a naskenovaných obrázků v digitalizované podobě. Tato iniciativa rozšíří dva roky starý zájem Googlu na spolupráci s dvěma největšími americkými deníky The New York Times a Washington Post. Cíl společnosti je stejný jako při iniciativě Google Book Search, při němž Google spolupracuje se světovými vědeckými knihovnami při skenování starých knih.
INFO: WWW.GOOGLE.COM


Dokumenty ke stažení