Menu

Nejlepší soupeři PowerPointu

RYCHLÝ WORKSHOP

Nejlepší soupeři PowerPointu

Pomocí těchto bezplatných webových aplikací nebo freewarových programů vytvoříte prezentace rychle a jednoduše – a to bez PowerPointu od Microsoftu.

INTERNET

280SLIDES

Prostřednictvím webového programu 280Slides můžete prezentace snadno vytvořit on-line – funguje bez nutnosti instalace. Na pracovní plochu (1) umísťujete texty nebo grafiku. Obrázky, filmy nebo tvary (2) můžete vložit buď z vlastního PC, nebo prostřednictvím internetu. Hotová prezentace je poté přímo uložena na desktop nebo on-line (3).
INFO: www.280slides.com

GOOGLE DOCS

Google Docs je kompletní on-line kancelářský balík. Můžete importovat soubory PowerPointu (1), nebo začít práci se zcela novým dokumentem. Zatímco pracujete na vzorové prezentaci, zobrazí se vám miniaturní přehled (2). Když je prezentace hotová, můžete si ji prohlédnout on-line (3) a exportovat do různých souborových formátů.
INFO: www.google.com

SOFTWARE

OPENOFFICE IMPRESS

V OpenOffice můžete vytvořit prezentace pomocí nástroje Impress. Různé layouty (1) usnadňují rychlé zpracování. Animace přechodů mezi slidy (2) je možné na přání individuálně nastavit. Praktická „handout“ funkce (3) zobrazuje celkový přehled projektu v odděleném dokumentu.
INFO: www.openoffice.cz

LOTUS SYMPHONY

Pomocí Lotus Symphony je možné kromě prezentací vytvářet také textové dokumenty a tabulky. Možnosti nastavení (1) se liší podle aplikace. Všechny důležité ovládací prvky (2) jsou snadno dosažitelné. Stejně jako u browseru (3) můžete jednoduše přepínat mezi svými různými dokumenty.
INFO: symphony.lotus.com

SYMBIAN

Nokia: Útok na Android Googlu

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia se snaží vytvořit konkurenci plánovanému opensource operačnímu systému Android. Nokia chce svůj vlastní operační systém Symbian změnit na otevřenou platformu, která bude v budoucnu spravována nadací Symbian Foundation. Know-how společností, které již používají Symbian, budou plynout do tohoto sdružení: Sony Ericsson a Motorola přispějí rozhraním UIQ, japonská společnost NTT Docomo dodá svůj systém MOAP (S).
Cílem je nabídnout vývojářům jednotnou softwarovou platformu. Nokia v současnosti kupuje poslední podíly vlastníků Symbianu. Předpokládá se, že nový otevřený systém by měl být dán členům sdružení k dispozici během následujících dvou let.
INFO: www.symbianfoundation.org

NIKON D90

První zrcadlovka, která umí i video

Firma Nikon představila novou digitální zrcadlovku formátu Dx, která je zajímavá tím, že jako první nabízí možnost nahrávat video. To bylo dříve kvůli technické konstrukci zrcadlovek nemožné, ale už funkce živého náhledu naznačovala, že i tato nevýhoda bude u zrcadlovek brzy vyřešena. Nikon D90, jak je nový model označen, nahrává video dokonce v HD rozlišení, tedy 1 280 × 720 snímků při frekvenci 24 snímků za sekundu. Rozlišení snímače fotoaparátu je 12,3 Mpx – maximální velikost statických snímků je tedy 4 288 × 2 848 bodů. Fotoaparát je zajímavý samozřejmě i v dalších směrech. Technologie pro zpracování obrazu D90 byly převzaty z modelu D300. Fotoaparát má velký, 3“ displej s vysokým rozlišením. Na tomto displeji si můžete pustit i živý náhled. Nechybí čištění snímače, detekce motivu, funkce Active D-Lighting a nastavení pro optimalizaci snímků. Rozsah citlivostí je ISO 200–3 200.
INFO: www.nikon.cz

OPTOMA PICO

Malý projektor do dlaně

Společnost Optoma představila zajímavý projektor s názvem Pico, který má miniaturní rozměry. Otevírá možnost použít obraz velikosti až 153 cm v různém prostředí za použití osobních přehrávačů multimédií, mobilních telefonů, PDA, fotoaparátů nebo videokamer a herních zařízení. Projektor pracuje na baterie (výdrž až dvě hodiny) a je založen na novém čipsetu DLP Pico. Je menší a lehčí než mnoho smartphonů (hmotnost 115 g). Jako zdroj světla využívá projektor Optoma Pico nejmodernější LED a zobrazovací technologii DLP. Životnost lampy je 20 000 hodin. Celosvětové uvedení na trh se plánuje na rok 2009.
INFO: www.optomaeurope.com


Dokumenty ke stažení