Menu
CHIP Speedtest

Mailbox

Správné nástroje ve správnou dobu

Už dlouho jsem se otravoval s pomalým pevným diskem ve svém počítači, takže váš článek přišel právě včas.

KAMIL SVOBODA (E-MAIL)
PROVĚRKA DISKU, CHIP 10/08 / STR. 48

Zase ladění Windows?

10 věcí, které svým Windows nikdy nesmíte udělat
Chip 10/08 / str. 106
K čemu je stále psát o ladění Windows? Opravdu si myslíte, že nějaký předplatitel bude každý měsíc provádět čistění registrů, kontrolu dll knihoven atd.?
CHIPMARD (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP.CZ)
Asi žádný uživatel nemůže říci, že jeho Windows šlapou jako hodinky, jsou rychlá, nikdy nezabírají mnoho místa v paměti, nevytváří gigabajty zbytečných souborů na discích, nejsou plná bezpečnostních mezer a občas ho nevytočí. Takové štěstí asi nemá nikdo. Většina uživatelů se svými Windows alespoň občas zápasí. Možná vám to přijde jako stále to samé, ale vždy reagujeme na aktuální problémy, se kterými se nám svěřují naši čtenáři, a snažíme se využívat nové nástroje, které Windows spolehlivě vyladí. Jak říká starý vtip: Windows jsou jako tamagoči – je třeba se o ně starat.
REDAKCE CHIPU

TV: Plazma, nebo LCD?

HD kino do 25 000 Kč
Chip 9/08
Nejlepší ploché obrazovky
Chip 7/08
Uvedené dva články, které jste zveřejnili v rozpětí dvou měsíců, „jednoznačně“ dávají zcela protichůdné závěry a „zaručené nákupní tipy“. Zatímco v červenci hlásáte, že „bitva je dobojována, LCD televizory zvítězily nad plazmovými“, v září tvrdíte, že „plazmové televize mají nad LCD konkurencí navrch a že v současné době představují plazmové televizory nejlepší volbu“. Přečtení obou článků mi přineslo dva zcela odlišné závěry, prosím o vysvětlení.
ZDENĚK ŠUMA (E-MAIL)
Nejste jediný, kdo nám napsal o této zdánlivé nesrovnalosti mezi oběma články. Musíme uznat, že tučné titulky s výkřiky typu „Bitva je dobojována…“ neplatí nikdy úplně stoprocentně, umisťujeme je do článků spíše kvůli upoutání pozornosti. Kéž by vždy šlo obsah celého článku shrnout v jednom krátkém popisku.
Zdánlivá nesrovnalost mezi LCD a plazmou spočívá v tom, že plazmové displeje v minulosti trpěly známými problémy s obrazovými rezidui, vyšší spotřebou, vyšší poruchovostí atd. O těchto problémech se velmi psalo, protože v té době stály plazmové televizory hodně desítek tisíc korun a bylo třeba potenciální zájemce varovat. To se povedlo tak dobře, že spotřebitelé přestali plazmám věřit a začali nakupovat především LCD televizory, které plazmu v prodejích brzy předehnaly. Bitva prodejní tedy vypadá tak, ze LCD televizory minulý rok tvořily cca 80 % ze všech prodaných „placatých“ televizorů, proto tedy říkáme, že LCD vyhrály.
Od konce loňského roku se však situace zkomplikovala ve prospěch uživatelů. Výrobci samozřejmě plazmy prodávat chtějí, takže urychlili vývoj, dali na trh nové generace plazmových panelů, ale hlavně drasticky snížili cenu proti LCD TV. 42“ plazmové displeje lze koupit za cenu okolo 20 000 Kč (na webu levněji, výrobcem doporučené ceny bývají o 10–20 % vyšší) a kvalita jejich obrazu je vyšší než u LCD panelu, hlavně kvůli vyššímu pozorovacímu úhlu a kontrastu (i nejlevnější plazmy jej mají výborný, kdežto nejlevnější LCD TV jsou vybaveny nejlevnějšími TN panely se slabšími parametry). Proto doporučujeme jako nejlepší volbu v současné době levnou plazmu, takovou kvalitu obrazu za 20 000 Kč v provedení LCD neseženete.
REDAKCE CHIPU

Obnova souborů: Kde koupit vítěze

Záchranáři souborů: Který je nejlepší?
Chip 9/08 / str. 54
Zaujal mě váš test záchranných nástrojů. Vítězem se stal ToolStar File Recovery, u kterého uvádíte pouze německou webovou stránku. Prosím o informaci o možnosti nákupu programu ToolStar File Recovery Professional 3.5 u českého prodejce.
ING. PETR VOČKA (E-MAIL)
S dotazem jsme se obrátili na prodejce softwaru, společnost Miton, provozovatele e-shopu sw.cz: Uvedený program můžeme dodat za cenu 2 655 Kč s DPH. V případě zájmu se na nás můžete obrátit a poslat nám fakturační údaje, podle kterých pro vás vytvoříme objednávku a následně zašleme zálohový list.
ZUZANA PITROVÁ (SW. CZ)

Chip pro nevidomé

Mám o váš časopis obrovský zájem, ale bohužel tištěná forma časopisu je pro mě nepřijatelná. Navíc na Chip DVD nejsou všechny články z časopisu, a proto vás prosím, zda by se časopis nedal přizpůsobit do formátu PDF, který bych si mohl převést přes OCR program třeba do Wordu nebo HTML a mohl bych si ho tak přečíst pomocí odečítače obrazovky pro nevidomé, případně zda by nebylo možné doplnit Chip DVD o všechny články, respektive o veškerý text, který je v tištěné formě.
PAVEL HONS (E-MAIL)
V každém čísle Chipu najdete na přiloženém DVD kompletní texty předchozího čísla. Jsou uveřejněny jak v PDF, tak i v TXT, takže byste je už nemusel převádět. Dále je na DVD vždy umístěn textový soubor, který obsahuje kompletní informace o nabídce DVD. Tyto textové soubory připravujeme na základě spolupráce se SONS.
REDAKCE CHIPU

INFO

VÝHODNÁ SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO

Od 15. srpna je všem zájemcům k dispozici bezplatná linka pro objednávky předplatného časopisu Chip: 800 876 022.
Každý předplatitel má také možnost sledovat své předplatné on-line. Na www.send.cz zadejte do formuláře vpravo nahoře do řádku Jméno své příjmení včetně diakritiky, první písmeno napište velké (organizace zadá IČ), jako heslo uveďte svoje předplatitelské číslo (specifický symbol na faktuře k předplatnému, číslo je uvedeno rovněž na třetím řádku adresy na každém doručeném časopise). Na své kartě pak uvidíte seznam předplacených časopisů, předplacené období a to, zda má společnost SEND zaevidovánu vaši platbu. Můžete změnit adresu, ukončit předplatné, reklamovat nedoručený výtisk, vytisknout si fakturu nebo daňový doklad. Věříme, že tato nová služba přispěje k lepší informovanosti všech předplatitelů našeho časopisu.

Info
Dopisy
Redakce Chipu
Burda Communications s. r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Předplatné a starší čísla
Chip předplatné
SEND Předplatné, spol. s r.o.
P.O.Box 141
140 21 Praha 4
Tel: 800 876 022, 225 985 225
Fax: 225 341 425
E-mail: send@send.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, Komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

 


Dokumenty ke stažení
Komerční sdělení