Menu

Levné TV: Blikající filmy

Levné TV: Blikající filmy

BLACKLIST A WHITELIST: Ceny spotřební elektroniky, tedy i „placatých“ televizorů, v poslední době výrazně poklesly. Nicméně ne každý levný produkt je výhodnou koupí.

Počínaje rokem 2006 se už celosvětově prodalo více televizorů s plochým displejem než klasických televizorů s katodovou obrazovkou. A tento trend pokračuje i dále. Důvod je zcela jasný. LCD televizory a plazmové televizory vypadají lépe než starší, bachraté „bedny“. Jsou také skladnější, nabízejí větší zobrazovací plochu a rovněž kvalita zobrazení se výrazně zlepšila. Navíc i cena těchto přístrojů se v poslední době dostala na přijatelnou úroveň. Nízká cena by však neměla být jediným důvodem pro nákup. Velmi často se totiž brzy po zakoupení levného televizoru seznámíte s jeho chybami, mezi které patří rozmazaný obraz, vytváření artefaktů, špatné podsvětlení obrazu nebo špatná kvalita zvuku. Chip vám ukáže, od kterých produktů byste měli dát raději ruce pryč, a které se naopak vyplatí si pořídit.

 WHITELIST

SONY KDL-40D3500

Perfektní obraz: Vstupní model do světa HD od firmy Sony nabízí především brilantní obraz. Mezi klady patří i nízká spotřeba a rychlý přechod mezi kanály.
INFO: www.sony.cz; Orient. cena: 27 000 Kč vč. DPH

TOSHIBA TOS T 37Z3030D

Přátelská  TV: Tomu, kdo se rád dívá na televizi, velmi dobře poslouží tento produkt s LCD displejem. V oblasti přehrávání Blu- ray však na konkurenci nestačí.
INFO: www.toshiba.cz; Orient. cena: 30 000 Kč vč. DPH

LG 32LG6000

Nízká cena: Přes svoji nízkou cenu poskytuje excelentní obraz, a to při přehrávání DVD i Blu-ray. Televizní příjem je také dobrý, zařízení je pouze trochu „rozviklané“.
INFO: cz.lge.com; Orient. cena: 13 000 Kč vč. DPH

PANASONIC PAN TH-42PX8E

Vítěz v černé: Svojí excelentní úrovní černé barvy převyšuje tento plazmový televizor obvyklé LCD televizory. Navíc i televizní obraz je brilantní.
INFO: www.panasonic.cz; Orient. cena: 18 000 Kč vč. DPH

SHARP A LC-37 X20E

Na hraní: Díky výjimečným reakčním dobám je dobře vybavený Sharp s Full HD rozlišením vhodný i pro hraní her. Tento televizor také skvěle přehraje filmy.
INFO: www.sharp.cz; Orient. cena: 21 000 Kč vč. DPH

 BLACKLIST

TOSHIBA 42XV505D

Artefakty: Během přehrávání televizního vysílání, ale i při přehrávání DVD se na televizoru Toshiba objevují formace bloků. Kromě toho jsou v rozích viditelné pixely.
INFO: www.toshiba.cz; Orient. cena: 23 000 Kč vč. DPH

HITACHI H IT L32H01

Blikající obraz: Během přehrávání dévédéček, která se většinou zobrazují v prokládaném modu, se obraz nejen rozostřuje, ale také nepříjemně bliká.
INFO: www.hitachi.cz; Orient. cena: 13 500 Kč vč. DPH

LG 37LE2R

Pomalý: Televizor potřebuje více než dvě sekundy na přepnutí mezi dvěma TV kanály. Navíc jsou při přehrávání DVD viditelné chyby v tmavých scénách.
INFO: cz.lge.com; Orient. cena: 20 000 Kč vč. DPH

MEDION MD 30265

Zastaralý: Velmi nízký šachovnicový kontrast (141:1) a špatné doby odezvy (šedá-šedá) na úrovni 19 ms už by moderní televizor mít neměl.
INFO: www.medion.com; Orient. cena: 21 000 Kč vč. DPH

SHARP A LC-32AD5E

Nepotěší: Pokud je primárním účelem sledování televize, Sharp zklame stejně jako výběhové modely. Ani artefakty a blikání v rozích nepotěší.
INFO: www.sharp.cz; Orient. cena: 17 000 Kč vč. DPH

V ŠEDÉ ZÓNĚ:

SAMSUNG PS50A556S

Kvalitativně přesvědčivý plazmový televizor s 50“ úhlopříčkou (127 cm) a Full HD rozlišením. Přibližně 30 000 Kč je na televizor výhodná cena.
Sledujte však náklady: spotřeba elektrické energie až 550 W je příliš vysoká. Pokud budete tento televizor využívat pravidelně, přijde vás to na pěkné peníze.
INFO: www.samsung.cz; Orient. cena: 30 000 Kč vč. DPH

OPERÁTOŘI

Operátor Mphone

Velkoobchod Makro ve spolupráci s O2 přináší speciální tarify, které jsou určené jen pro zákazníky Makra. Zákazníkem Makra přitom může být jen podnikatel s živnostenským listem. Makro tak jen přeprodává nabídku O2, přičemž samotné tarify jsou výhodnější než ty, které nabízí O2 samotné. Navíc je možné využít i nabídku dotovaných telefonů. Makro nabízí jen tři tarify a žádné speciální doplňkové služby, hodí se tak hlavně pro zákazníky, kteří chtějí levně telefonovat a nepožadují žádné speciální služby. Ceny vidíte v tabulce a jsou včetně DPH.
Komentář redakce: Tato novinka ukazuje, že to skutečně jde. Makro vystupuje v roli virtuálního operátora, což je v zahraničí zcela běžné. Jedním z velkých zahraničních virtuálních operátorů je třeba i Tesco. Otevřela se tedy cesta pro prodej mobilních telefonních služeb za nízké ceny. Doufejme, že další virtuální operátoři budou přibývat.

NOVÁ TECHNOLOGIE

Blu-ray již brzy s videem na přání

Blu-ray a video na přání – podle firem eventIS a Sofatronic nejde o technologie, které by si navzájem konkurovaly. Tyto společnosti totiž vyvinuly systém, který z Blu-ray přehrávače s webovým připojením (Blu-ray Profil 2.0) udělá zařízení schopné přehrávat video na přání. Klient naprogramovaný v BD-Java je umístěn na libovolném Blu-ray disku; zákazník pak pomocí softwaru vyvolává filmy, trailery nebo „making of“ jako streamy – dokonce je možné i HD. Kdy se na trh dostanou první Vod-BD, to je podle Sofatronicu otevřené – filmová studia však už o tuto technologii projevila zájem.
INFO: www.eventis.eu

ZPRAVODAJSKÝ PORTÁL

Google prohledává noviny

Po knihách se Google nyní zaměřuje na noviny a časopisy: vyhledávač chce americké publikace nabízet on-line. Pro vydavatele to bude bezplatné, takže malé a regionální noviny si také najdou cestu na internet. Články budou vloženy v originálním layoutu Google News, a to včetně reklamy. Použití těchto článků má zjednodušit vyhledávací funkce. Google dosud získal podporu mnohých novin, mezi nimiž je například i Quebec Chronicle Telegraph, což jsou nejstarší noviny v severní Americe.
INFO: www.google.com


Dokumenty ke stažení