Menu

Mailbox

Stará Windows jako znovuzrozená

Nová instalace Windows mi vždy připadala příliš komplikovaná, ale díky vašim tipům vše vyšlo a počítač pracuje mnohem rychleji.

LADISLAV JENÍK (E-MAIL)
WINDOWS NOVÁ A ČERSTVÁ, CHIP 11/08 * STR. 106

Bezpečný přístup k účtu

Nová rizika při on-line bankingu
Chip 11/08 * str. 112
V oddíle „Rychlá pomoc“ doporučujete mezi jiným také denní kontrolu stavu účtu. Tato rada je sice dobrá, ale mnohdy vyjde draho. On-line banky nabízejí různé akce, jako převod peněz, dotaz na stav účtu nebo výpis z účtu. Bohužel u některých bank jsou tato menu tak promíchána, že se lehce zmýlíte a kliknete vedle. To se stalo i mně, když jsem si namísto dotazu na stav účtu omylem objednal celý výpis z účtu. Ten se samozřejmě někde vytiskl, aniž bych ho hned dostal nebo uviděl. A když jsem pak banku žádal, aby mi poslala výpis ještě jednou, stálo mě to zbytečné peníze navíc.
MARTIN KILINGER (E-MAIL)
Stále se dočítáme o nebezpečích, která hrozí uživatelům on-line bankingu. Bohužel často v těchto článcích postrádám upozornění na možnost využívat přímo bankovní software, který eliminuje nutnost přistupovat na stránky banky s internetovým prohlížečem. Bankovní programy se spojují přímo s bankovním počítačem, a to i tehdy, když se posílá zadání operace. Používání takového softwaru podle mého názoru ve velké míře eliminuje zmíněná nebezpečí on-line bankingu.
JAN KOZÁK (E-MAIL)
Speciální programy pro home banking jsou samozřejmě bezpečnější než webové browsery. Také používání například čtečky karet vás velmi dobře ochraňuje před útoky hackerů. My jsme se ale zcela záměrně v našem článku omezili na rady a tipy pro bezpečnější on-line banking v prohlížeči, protože většina uživatelů spravuje své bankovní účty právě tímto způsobem, a podstupuje tedy tato rizika.
REDAKCE CHIPU

Optimální ochrana před hackery

Bezplatné firewally
Chip 11/08 * str. 62
Mám krátký dotaz k zajímavému testu freewarových firewallů: Nestačí snad, když mám firewall už přímo v routeru a k tomu používám nativní firewall v XP? Potřebuji skutečně ještě něco dalšího?
ANTONÍN CHLUMECKÝ (E-MAIL)
Ve vašem případě skutečně nemusíte instalovat žádný další firewall, to by celý váš systém jen nepříjemně zbrzdilo. Kdo se ale na síti pohybuje bez zabezpečeného routeru, toho firewall ochrání před nežádoucími útoky.
REDAKCE CHIPU

Obtížná úschova dat

On-line úschovny
Chip 11/08 * str. 68
S velkým zájmem jsem si přečetl váš článek a ihned jsem se zaregistroval u vítěze testu, serveru humyo. A protože se nahrávání dat přes internetový browser ukázalo jako dost nepraktické, zkusil jsem si nainstalovat PC klienta. Ale má to háček, o kterém jste se v testu nezmínili: tento klient je bezplatný pouze po dobu 14 dní, pak je potřeba upgradovat na placenou verzi Premium.
MARTIN FÁRIK (E-MAIL)
Server Humyo bohužel v mezičase svou nabídku změnil. V době našeho testování byl jeho klient ještě bezplatný bez omezení, proto také tato služba získala první místo.
REDAKCE CHIPU

Čeština v iPhonu

0 hříchů iPhonu
Chip 11/08 * str. 124
Po přečtení vašeho návodu, jak odstranit nedostatky iPhonu 3G, jsem si jej také pořídil. Podařilo se mi aplikovat všechny vaše postupy. Moc díky. Jen bych měl dotaz: nezmínili jste se o instalaci češtiny, myslím české prostředí. Mám verzi od O2, nemáte nějakou radu nebo odkaz, kam se podívat?
DAVID POLÁK (E-MAIL)
Český firmware samozřejmě existuje a nahrát jej je velmi snadné. Na Chip DVD jsme jej nemohli umístit, protože se jedná o neoficiální češtinu a Mac OS, který je v telefonu, je tak vlastně „hacknutý“ a tím nelegální. Podrobné fórum, jak nainstalovat češtinu, najdete zde: http://forum.iphone.cz/viewforum.php?f=80&sid=98afd7496ad0d7dfc8bd6dfb0f6a096a. Návodů je zde více, protože se liší podle typu iPhonu a jeho firmwaru. Jak pak iPhone vypadá, to můžete vidět na obrázku.
REDAKCE CHIPU

INFO

ZMĚNA PŘEDPLATNÉHO

POZOR! ZMĚNA SLUŽBY PŘEDPLATNÉHO
Od listopadu 2008 přechází naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, na novou službu předplatného. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte prosím na nového poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: zakaznickecentrum@mediaservis.cz

Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz. Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

Info
Dopisy
Redakce Chipu
Burda Communications s. r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

 


Dokumenty ke stažení