Menu

Co si přečtete příště

Chip 1/09 vyjde 19.12.

 

Kde uchovávat jedničky a nuly

DLOUHODOBÁ ZÁLOHA DAT

Na která média zálohovat důležitá data? To je otázka, na kterou se pokusíme odpovědět v našem článku. Některá média totiž dokáží spolehlivě uchovat data jen několik let a některá jsou zase příliš nákladná.

Bezpečnostní balíky

SROVNÁVACÍ TEST

S blížícím se koncem roku vyslali všichni výrobci bezpečnostního softwaru na trh své vlajkové lodě. Který z produktů zabezpečí váš počítač nejlépe? Který bude mít nejvyšší nároky na ardware? A který se stane vítězem našeho náročného testu?

Nejzáludnější chyby ADSL

PROBLÉMY S PŘIPOJENÍM

Příliš pomalý, příliš drahý, neustálé čekání na připojení – přístup k internetu bývá i v současné době mnohdy problémem. Ukážeme vám malé výpadky i velké zrady v ADSL připojení a v příslušných smlouvách poskytovatelů a především způsoby, jak se před nimi chránit.

DALŠÍ TÉMATA

ÚSPORNÝ POČÍTAČ

Pří výběru počítače byste měli zohlednit i jeho spotřebu. Běžný PC totiž klidně spotřebuje třeba 200 W a to je pro surfování na internetu zbytečně moc. Ukážeme vám, jak si sestavit vlastní úsporný počítač a jak jsou na tom se spotřebou počítače komerční.

TRENDY V OBLASTI NOTEBOOKŮ

Jak budou vypadat notebooky v příštím roce, co se stane jejich běžnou výbavou, a co už naopak v přenosných počítačích nenajdete? Tyto otázky budou tématem našeho dalšího článku.

PROGRAMY PRO STŘIH VIDEA

Díky novým formátům Blu-ray a AVCHD mohou i amatérští filmaři vytvořit svá videa ve vysoké kvalitě. Aby však vše proběhlo bez problémů, je k tomu nutný dobrý editační software. V našem testu si představíme šest produktů z této kategorie.

DIGITÁLNÍ ZRCADLOVKY

Ačkoliv jsou digitální zrcadlovky stále levnější a mnohé i šikovnější, ne všechny stojí za doporučení. Ukážeme si tedy, kterým se raději vyhnout, a které vás naopak určitě nezklamou.

OPTICKÉ SENZORY

Podíváme se na optické senzory používané v digitálních fotoaparátech. I u nich samozřejmě dochází k bouřlivému vývoji – zvyšují se jejich rozměry, rozlišení i citlivost.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Dokumenty ke stažení