Menu
CHIP Speedtest

To nejlepší z Chip DVD

To nejlepší z Chip DVD

TOP SOFTWARE PRO VÁŠ POČÍTAČ: každý měsíc nacházíte na Chip DVD plné verze programů, povinnou softwarovou výbavu, geniální nástroje, updaty a pořádnou porci zábavy.    
ING. MARTIN KUČERA - VEDOUCÍ CHIP DVD, MARTIN.KUCERA@CHIP.CZ

PHOTO COMMANDER 6.2

Osobní fotolaboratoř

PLNÁ VERZE
Moderní správce fotografií s přepracovaným uživatelským rozhraním ve stylu Office 2007 a s užitečnými automatickými nástroji na úpravy i prezentace snímků.
* Win XP/Vista
* On-line registrace
* Popis na str.36

SYNC NOW! 4.2

Pohodlné zálohování

PLNÁ VERZE
Program synchronizuje soubory ve dvou zařízeních a udržuje je tak v aktuálním stavu. Může jít například o data v notebooku a data ve stolním počítači.
* Win 2k/XP/Vista
* On-line registrace
* Popis na str.37

SPOLEHLIVÉ ZÁLOHOVÁNÍ

Data na věčnost

VÝBĚR PROGRAMŮ
Zálohovaná data musí být možné přečíst i po sto letech. Elektronická data jsou jen směsicí jedniček a nul uložených na velmi citlivém materiálu, k jehož poškození občas stačí jen v návalu vzteku bouchnout do stolu. Samozřejmě existují zálohy, ale jejich úložiště se většinou technicky j moc neliší od způsobu, jakým ukládáme data originální, j a jsou tedy naprosto stejně náchylná k poškození a zničení. Chip vám ukáže, jak nejlépe data uchránit pro budoucnost, ať již budou uložena na DVD, pevném disku, na síti, nebo na alokovaných médiích.
Na Chip DVD najdete výběr doporučených programů vhodných jak pro zálohování (Cobian Backup, FastCopy, DirSync, HDClone), tak i pro testování a případnou obnovu dat z poškozených pevných disků a optických médií (Defraggler, Fresh Diagnose, HDCleaner, HDD Health, PC File Recovery, Recuva, Undelete Plus Portable).
* Win 2k/XP/Vista
* Bez registrace
* Popis na str.46.

VIRTUAL CD 8

23 virtuálních mechanik

PLNÁ VERZE
Překopírujte CD a DVD na pevný disk do podoby jejich virtuálních obrazů a pracujte s nimi, aniž by média musela být fyzicky přítomna ve čtecích mechanikách.
* Win XP
* On-line registrace
* Popis na str.36

SAMPLITUDE 9 SE

Domácí hudební studio

PLNÁ VERZE
Chcete-li dělat hudbu na počítači, máte šanci osahat si profesionální studio. Zvládne zpracovat jak celou kapelu, tak třeba jen vyzváněcí melodie pro mobily.
* Win 2k/XP
* On-line registrace
* Popis na str.37

CA ANTI-VIRUS 2009

Rok pod ochranou

PLNÁ VERZE
Tento antivir ochrání váš počítač před viry, trojskými koňmi a červy. Činnost systému je sledována v reálném čase, podobně jako přijímané a odesílané e-maily.
* Win 2k/XP/Vista
* On-line registrace
* Popis na str.38

THE SUFFERING

Počítačová zábava

PLNÁ VERZE
Hororová hra z prostředí cely smrti v nejděsivějším kriminálu. Na pozvednutí nálady jsme raději ještě přidali závodní hru Mercedes j Test Drive, odehrávající se v ulicích Londýna.
* Win 2k/XP
* Bez registrace

PASSWORD ORGANIZER 2

Úschovna hesel

PLNÉ VERZE
Pamatovat si všechna hesla a přístupy? Při tom množství je to prakticky nemožné. A pokud to dokážete, je to zbytečné - Password Organizer to udělá za vás.
* Win XP/Vista
* On-line registrace
* Popis na str.40

TUNEUP UTILITIES 2007

Mechanik pro PC

PLNÁ VERZE
TuneUp Utilities jsou přesně tím všelékem, který Windows postaví na nohy. Plnou verzi 2007 doplňuje atraktivní nabídka na levný upgrade na nejnovější verzi 2009.
* Win 9x/2k/XP/Vista
* On-line registrace
* Popis na str.38

PPTMINIMIZER 4.0

Zabalené dokumenty

PLNÉ VERZE
Aplikace, která pomocí komprese obsahu zvládne zmenšit velikost dokumentů Wordu a prezentací PowerPointu, například pro jejich snadnější odesílání j e-mailem.
* Win 9x/2k/XP/Vista
* On-line registrace

HP PHOTOSMART 3.5

Digitální svátky klidu

PLNÉ VERZE
Nainstalujte si softwarovou výzbroj a odolejte útokům hord vánočních digitálních snímků. Vybrané nástroje: správce HP Photosmart, galerie Picasa a editor Activepixels.
* Win 2k/XP/Vista
* Bez registrace

MOBILEDIT! 3.0

Specialista na mobily

PLNÁ VERZE
Licence tohoto správce mobilních telefonů bude čtenářům Chipu prodloužena o další rok, tedy do února 2010. Poslední update přináší podporu Windows Mobile a iPhonu.
* Win 9x/2k/XP/Vista
* On-line registrace

ISPRING 3.5

Flash snadno a rychle

PLNÁ VERZE
Pomocí programu iSpring 3.5 lze pohodlně vytvářet efektní webové Flash animace v prostředí snadno ovladatelné aplikace pro tvorbu prezentací Microsoft PowerPoint.
* Win 2k/XP/Vista
* Bez registrace

DRIVESCRUBBER 3

Spolehlivá skartovačka dat

PLNÁ VERZE
Smazání dat nebo běžné zformátování harddisku není pro specializované programy pro rekonstrukci dat žádnou překážkou. Použijte raději tuto skartovačku dat.
* Win 9x/2k/XP/Vista
* On-line registrace

KDE SE STALA CHYBA

Film pro DVD přehrávače

Co bylo příčinou výbuchu továrny na raketové palivo, zboření obchodního centra plného lidí nebo těžkého ublížení fanoušků na basebalovém zápase? Sledujte film na Chip DVD, který analyzuje různé katastrofy a snaží se zpětně dohledat, co bylo jejich pravou příčinou. Zkoumání vyšetřovatelů bývají velmi překvapivá, protože i za nehrůznějšími nehodami mnohdy stojí lidské selhání, podcenění technologických norem nebo souhra více náhodných příčin.

TRUSTPORT PC SECURITY 2009

Ochrana na všech frontách

90DENNÍ VERZE
Dokonalou ochranu počítače nezaručí jeden nástroj, ale například kompletní bezpečnostní balík. Novinkou je rodičovský zámek, antiphishing a přenosný antivir pro USB klíčenku.
* Win 2k/XP/Vista
* On-line registrace
* Popis na str.40

NERO 9

Multimediální centrum

30DENNÍ VERZE
Nazývat Nero jen vypalovacím balíkem by byla chyba. Stává se zábavním centrem, ve kterém se spojují fotografie, hudba, video a televize. Speciální demoverze.
* Win XP/Vista
* Bez registrace

AVG SECURITY CHIP EDITION 8.0              

Plná verze AVG přináší komplexní zabezpečení počítače před škodlivým softwarem a útoky z internetu. Více na Chip DVD.

Osobní fotolaboratoř v novém stylu

PLNÁ VERZE
Moderní správce fotografií Photo Commander s užitečnými automatickými nástroji na úpravy i prezentace snímků přijde vhod každému, koho čeká digitální vánoční smršť.

Photo Commander 6.2 přináší přepracované uživatelské rozhraní s pásy karet, tedy podobným stylem ovládání, jaké známe z MS Office 2007, a řadu nových, zajímavých funkcí. Patří mezi ně například zjednodušené úpravy snímků pomocí funkcí »Quick-Fix« a automatické optimalizace na jedno kliknutí (i pro více fotek), neomezený počet kroků zpět u provedených úprav, nový formát pro ukládání rozpracovaných obrázků s vrstvami, zobrazení EXIF a IPTC dat v hlavním okně pod náhledem obrázku nebo přidání více hudebních souborů k prezentaci fotek. S programem Photo Commander získáte kompletně vybavený nástroj na prohlížení, správu, třídění, úpravy i prezentaci digitálních fotografií. S podporou několika desítek různých typů multimediálních souborů si můžete být jisti, že si Photo Commander poradí se zobrazením téměř jakéhokoli obrázku či fotografie a přehraje téměř všechny formáty videí a hudby. Fotky můžete třídit podle základních kritérií a vytvářet z nich různé typy výstupů, jako jsou kalendáře, webová alba, a dokonce i prezentace na CD a DVD.
Win XP/Vista
On-line registrace (dostupná do 28. 2. 2009)
www.ashampoo.com

20% SLEVA na Photo Commander 7

Nejnovější verze přináší organizaci fotek do virtuálních alb, skládání panoramat, rychlé vytváření prezentací s přechodovými efekty a hudbou, hardwarovou akceleraci a vylepšené vyhledávání. Licence vyjde se slevou na 889 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon AScp22. Více na Chip DVD.

23 virtuálních mechanik

PLNÁ VERZE
Pomocí Virtual CD překopírujte CD a DVD na pevný disk do podoby jejich virtuálních obrazů a pracujte s nimi, aniž by média musela být ve čtecích mechanikách.

Virtuální mechaniky jsou tak praktické. Plná verze programu Virtual CD 8 vám jich v systému vytvoří až dvacet tři a umožní do nich vkládat virtuální disky, které lze v tomto programu také vytvořit. Přístup na CD či DVD je pak velmi snadný a rychlý, protože samotná data jsou načítána z pevného disku. Uživatelům, kteří používají CD/DVD média velmi často, ušetří Virtual CD velmi mnoho času. Při použití virtuálních mechanik jsou uživatelé navíc ušetřeni mnohdy nepříjemného zvuku mechaniky a pomalého startu způsobeného zhoršeným načítáním dat. K funkcím programu se přistupuje přes ikonku v systémové liště, přes kontextové menu nebo pomocí speciálního navigačního panelu úkolů. Specialitou je vytvoření virtuální vypalovací mechaniky, na kterou lze vypalovat z ostatních nainstalovaných programů. Program samotný má přehledné ovládání v angličtině, k dispozici je ale i neoficiální, avšak vydařená čeština.
Win XP
On-line registrace (dostupná do 31. 1. 2009)
www.virtualcd.de

15% SLEVA na Virtual CD 9

Nová verze umí simulovat nejen neomezené množství virtuálních mechanik, ale také nejrůznější typy USB flash disků. Zvládne porovnání fyzických disků a jejich obrazů včetně editace. Licence vyjde se slevou na 876 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon VsZ5p. Více na Chip DVD.

Pohodlné zálohování dat

PLNÁ VERZE
Synchronizujte soubory ve dvou zařízeních pomocí aplikace Sync Now! a udržujte je tak v aktuálním stavu. Může jít například o data v notebooku a data ve stolním počítači.

Také přenášíte soubory mezi více počítači na USB flash disku? Pak jistě víte, jak náročné je synchronizovat soubory tak, abyste na disku měli vždy nejčerstvější verze souborů. Od teď se vám o tuto funkci postará program Sync Now! Standard. Pomocí tohoto programu můžete synchronizovat soubory například také mezi PC a notebookem. Výhodou synchronizace je to, že program automaticky identifikuje nejnovější verze souborů a ty přesouvá mezi vybranými zdroji. Jde tedy o zvláštní obousměrné zálohování dat. Bez ohledu na to, kde jste pravě provedli poslední úpravu souborů, budete mít na obou místech nejnovější verzi. Sync Now! zvládne například synchronizovat soubory na USB flash disku se soubory na síťovém disku, kde udržujete zálohu dat. Pokud přenášíte opravdu velké množství dat, může přenos trvat i několik hodin. Proto program nabízí praktickou funkci pro vypnutí počítače, jakmile je synchronizace dokončena.
Win 2k/XP/Vista
On-line registrace (dostupná do 28. 2. 2009)
www.liuxz.com

20% SLEVA na Sync Now! Pro

Verze Sync Now! Professional umožňuje plánování synchronizací a nepřetržité funkce v reálném čase. Obsahuje nový algoritmus synchronizace, což se projeví zejména u velkých souborů. Licence vyjde se slevou na 965 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon SyN54. Více na Chip DVD.

Domácí hudební studio

PLNÁ VERZE
Chcete-li dělat hudbu na počítači, máte šanci osahat si profesionální studio Samplitude 9, které zvládne zpracovat celou kapelu, ale také třeba jen vyzváněcí melodie pro mobily.

Chcete-li dělat hudbu na počítači na velmi dobré úrovni, potřebujete k tomu profesionální nástroj. Samplitude 9 jím rozhodně je. Nejlépe si jeho prostředí a funkce představíte, vzpomenete-li si na televizní záběry z nahrávacího studia, kde byl velký mixážní pult. Kromě samotného nahrávání a zpracování zvuku program zvládá i komunikaci s elektronickými nástroji pomocí MIDI rozhraní, umí zapisovat noty a ovládat různé efekty. Odborně řečeno: střih, efektování, mastering, automatizace, 96kHz samplování, objektová editace, podpora ASIO ovladačů, podpora VST, podpora MIDI, audiokvantizace, spektrální editace, zápis not - Samplitude 9 zkrátka umí vše, na co si jen v oblasti hudby vzpomenete. Díky tomu je namístě i podrobná příručka v českém jazyce, kterou najdete na DVD. Ne každý zájemce o tento program však musí hned nahrávat celou kapelu -může si například vytvořit zvuky pro domácí video nebo pomocí MIDI souborů nebo notového zápisu vytvářet vlastní hudbu.
Win 2k/XP
On-line registrace (dostupná do 28. 2. 2009)
www.magix.com

20% SLEVA na Samplitude MS 14

Samplitude Music Studio 14 obsahuje vylepšené funkce efektových plug-inů a hudebních nástrojů a je určeno nejširší uživatelské obci. Umožňuje přehledné zpracování hudby každému. Licence vyjde se slevou na 2 022 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon Samd5. Více na Chip DVD.

Rok pod antivirovou ochranou

PLNÁ VERZE
Bezpečnostní program CA Anti-Virus ochrání váš počítač před viry, trojskými koňmi a červy. Činnost systému je sledována v reálném čase, podobně jako e-maily.

CA Anti-Virus 2009 je snadno ovladatelný antivirový program, který spolehlivě ochrání váš počítač před viry, trojskými koňmi i červy, jejichž útoky jsou dnes na denním pořádku. Antivir funguje zcela samostatně, o jeho aktivitu při ochraně počítače se nemusíte příliš starat. Počítač je kontrolován v reálném čase, to znamená, že všechny stahované či otevírané soubory projdou kontrolou, stejně jako přijímané a odesílané e-maily. Kromě automatické ochrany lze provádět i pravidelné kontroly počítače a kontroly na vyžádání. Licence z Chip DVD je totožná s prodávanou licencí a její platnost je 12 měsíců od instalace. Po instalaci a restartu počítače se ikona antiviru usídlí v oznamovací oblasti hlavního panelu Windows, tedy vedle hodin. Dvojitým kliknutím se vyvolá ovládací panel Security Center, který informuje o stavu programu a ochrany počítače. Aktualizace databáze virů a škodlivého softwaru probíhá zcela automaticky, ale lze ji spouštět i ručně.
Win 2k/XP/Vista
On-line registrace (dostupná do 31.1. 2009)
www.ca.com


Začněte aktualizací: Informační okno antiviru se po instalaci hlásí o pozornost uživatele v podobě aktualizace virové báze. Informace o nastavení antivirové kontroly, poslední kontrole i aktualizaci najdete v okně nastavení antiviru.

Počítačový mechanik pro Windows XP a Vista

PLNÁ VERZE
Opravář TuneUp Utilities je přesně tím všelékem, který Windows postaví na nohy. Plnou verzi 2007 doplňuje atraktivní nabídka na levný upgrade na nejnovější verzi 2009.

TuneUp Utilities 2007 je optimalizační sada nástrojů na zlepšení výkonu počítače s operačním systémem Windows 9x, 2000, XP nebo Vista. Program opraví problémy a pomáhá přizpůsobit systém potřebám uživatele. Kombinuje důležité aspekty z konfigurace systému, bezpečnosti, čištění a údržby pod moderním rozhraním. Pomocí TuneUp Utilities můžete odstranit z harddisku zbytečné soubory, čistit a optimalizovat registry, obnovit vymazané soubory, optimalizovat paměť a mnohem více. Navíc můžete analyzovat systém, přijmout automatické návrhy pro potenciální zlepšení výkonu a prohlížet detailní hardwarové informace. Všechny změny provedené v nastavení operačního systému i aplikací, smazané záznamy v registru a další aktivity TuneUp Utilities jsou monitorovány a pomocí nástroje RescueCenter je možné je vrátit zpět. Program je možné si opatřit heslem proti neoprávněnému použití. K dispozici je i neoficiální, avšak vydařená lokalizace do češtiny.
Win 9x/2k/XP/Vista
On-line registrace (dostupná do 28. 2. 2009)
www.tune-up.com

20% SLEVA na TuneUp 2009

Připravili jsme speciální nabídku upgradu na pořízení nejnovějších TuneUp Utilities 2009. Licence s více než 50% slevou vyjde na 599 Kč. Mezi novinky patří defragmentační nástroj, vylepšené vyhledávání nepotřebných souborů, průvodce opravou problémů a nové funkce automatické údržby počítače. Více na Chip DVD. .

Úschovna hesel a přístupů

PLNÁ VERZE
Pamatovat si všechna hesla a přístupy? Při tom množství je to prakticky nemožné. A pokud to dokážete, je to zbytečné - Password Organizer to udělá za vás.

Bez hesel se dnes neobejdete. Potřebujete je ke čtení e-mailů, k přístupu do banky, k přihlášení se do diskuse, na chat, na FTP -zkrátka každá služba je chráněna heslem. Jenže kdo si má všechny loginy a hesla, která by navíc měla být bezpečná, pamatovat? S programem Password Organizer je naštěstí můžete zapomenout, program vám je spravuje s plným komfortem. Velice praktické je, že program nemusíte instalovat na pevný disk v počítači, ale můžete jej nainstalovat třeba i na USB flash disk. Díky tomu budete mít program vždy při sobě.
Samotný program je chráněn jedním centrální heslem, které si jediné musíte pamatovat. Program nabízí vyspělé generování hesel, které doporučujeme využít. Vygenerované heslo je velmi bezpečné, navíc ještě můžete v části »Generate« nastavovat použité znaky a délku hesla. Rovněž můžete vyplnit řádek „File, path or website for this entry:“; zadáte-li sem webovou adresu, budete ji moci otevřít jedním kliknutím přímo z programu.
Win XP/Vista
On-line registrace (dostupná do 28. 2. 2009)
http://1-abc.de

Ochrana na všech bezpečnostních frontách

90DENNÍ VERZE
Dokonalou ochranu počítače zaručí jen komplexní bezpečnostní balík, kombinující více ochran najednou. Jedním z nich je třeba zbrusu nový TrustPort PC Security.

TrustPort PC Security 2009 je zaručené řešení pro bezpečí dat ve vašem počítači, spolehlivá ochrana proti virům všeho druhu, odolná hradba proti internetové kriminalitě, pevný základ pro ověřenou a utajenou komunikaci. Bezpečnostní balík přináší antivirový program, antispam, antispyware, personální firewall, program pro skartování elektronických dat, aplikaci pro použití elektronického podpisu a nástroj pro on-line šifrování na virtuálním disku, vytváření a správu šifrovaných archivních souborů. Novinkou je rodičovský zámek, antiphishing, volba vzhledu uživatelského rozhraní, přenosný antivir pro USB klíčenku, možnost vytvoření záchranného disku a přepínání mezi režimem začátečník - pokročilý. Velkou výhodou TrustPortu jsou skenovací motory. Většina antivirů totiž používá pouze jeden. TrustPort sdružuje enginy antivirů Norman, Grisft, Ewido a DrWeb. Díky tomu je každý soubor nezávisle zkontrolován hned z několika úhlů pohledu na bezpečnost.
Win 2k/XP/Vista
On-line registrace (dostupná do 31. 3. 2009)
www.trustport.cz


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení