Menu

Co si přečtete příště

Chip 2/09 vyjde 23.1.

 

ADSL routery – základna pro domácí síť

VELKÝ SROVNÁVACÍ TEST

Konečně je to tady: Telefónica přešla na technologii ADSL2+, takže její zákazníci mohou využívat internet až o rychlosti 16 Mb/s. Bohužel se starými modemy to nejde. Proto jsme se rozhodli otestovat modemy ADSL2+, které jsou vybaveny i routerem, switchem a Wi-Fi. Jsou to ty správné základy vaší domácí sítě.

Externě to jde snadno

PEVNÉ DISKY V TESTU

Pevné disky připojené přes USB, případně i přes další rozhraní, jsou stále populárnější. Nemusí se složitě instalovat a vejde se na ně ohromující množství dat, která si můžete vzít s sebou. Otestovali jsme 2,5“ i 3,5“ modely externích disků různých kapacit.

Tuning BIOS

LADÍME POČÍTAČ

Pomocí nových nástrojů mohou ovlivnit výkon, ale třeba i spotřebu a další funkce i uživatelé, kteří zrovna nejsou odborníci na BIOS. Poradíme vám, jak na to, a potřebné utility samozřejmě naleznete na našem příštím DVD.

DALŠÍ TÉMATA

SURFOVÁNÍ V MOBILU

Šťastná třetina obyvatel má ve svém telefonu SIM kartu od operátora Vodafone. Pokud k těmto uživatelům patříte i vy, máte nyní internet v mobilu na půl roku zadarmo. My vám ukážeme, jak se připojit k internetu prostřednictvím kteréhokoliv mobilního telefonu.

JAVA FX: NOVÉ DIMENZE PRO WEB

On-line a off-line světy se postupně sjednocují. Pomocí Rich Internet Applications pracují internetové aplikace jako desktopové programy. Firmy Microsoft a Adobe na to vsadily se Silverlightem a AIR – a nyní se přidává i Sun s technologií Java FX.

DIGITÁLNÍ ZRCADLOVKY S CENOU DO 25 000 KČ

O DSLR fotoaparátech může nyní díky jejich klesající ceně uvažovat stále více náročnějších amatérských fotografů. Oproti kompaktním fotoaparátům nabízí mnohem vyšší kvalitu snímků, způsobenou lepší optikou i většími rozměry snímacího čipu. Testujeme pro vás 14 aktuálních modelů.

42“ LCD TELEVIZE V TESTU

Kdo ještě nemá „placatou“ televizi, možná o ní v souvislosti s přechodem na digitální vysílání nebo s rozšiřováním videa ve vysokém rozlišení alespoň uvažuje. Který model je nejlepší a nejvýhodnější, to se dozvíte v únorovém vydání.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.Dokumenty ke stažení