Menu
CHIP Speedtest

Pryč s myší

Pryč s myší

V budoucnosti budeme na internetu SURFOVAT POMOCÍ GEST a svůj počítač budeme ovládat myšlenkami. Ukážeme vám, která digitální zařízení budete brzy moci intuitivně ovládat bez myši a dalších klasických vstupních zařízení.
FABIAN VON KEUDELL

MICROSOFT SURFACE

Prst jako náhrada myši

Ovládání funguje stejně jako u iPhonu, gesta jsou však rozpoznávána kamerou. Výhoda Surface: Položíte fotoaparát nebo mobil na stůl a přístroj automaticky a bezdrátově přečte data a zobrazí fotografie.
Cena: přibližně 10 000 eur (v přepočtu přibližně 253 000 Kč).

CANON EOS

Automatické zaostřování ovládané okem

Podle informací odborníků vyvíjí výrobce kamer Canon novou automatickou zaostřovací funkci: fotoaparát zkoumá, které části obrazu uživatel zaostřuje svým okem, a potom zaostří čočku na odpovídající výřez. Kdy bude technologie zavedena do konkrétních modelů, to zatím není známo.
Cena: zatím otevřená.

NTT DOCOMO

Inteligentní sluchátka

Prototyp sluchátek obsahuje kameru, která příkazy pro MP3 přehrávač odečte z očí. Sledováním směru pohledu se potom například změní hlasitost nebo přehrávač přejde k následující skladbě. Šéf vývojářů Masaaki Fukumoto chce přístroj uvést na trh během několika málo let - design se má ještě změnit.
Cena: zatím otevřená.

OCZ NIA

Hraní s mozkem

Pomocí zařízení Neural Impulse Actuator (NIA) je možné současné hry ovládat silou myšlenek. Přístroj zaznamenává mozkové vlny a převádí je do příkazů. Komplexní a rychlé ovládání myší, například pro grafické aplikace, jako je Photoshop, však s tímto přístrojem není možné.
Cena: přibližně 120 eur (v přepočtu přibližně 3 000 Kč).

IPHONE

Multidotykové rozhraní doma

Telefon iPhone je možné ovládat pomocí multidotykové technologie. Podle odborníků chce Apple tuto technologii dále vyvíjet ve zvětšeném surfovacím PC určeném pro domov. Jak by mohl vypadat přístroj, který by nahradil současné domácí počítače, ukazuje tento koncept.
Cena: zatím otevřená.

ART.LEBEDEV OPTIMUS MAXIMUS KEYBOARD

Klávesnice s osobností

Klávesnice zobrazuje pro každou aplikaci jiné rozložení kláves. Trik je v tom, že v každé klávese je umístěn malý OLED displej. Změní-li uživatel aplikaci, klaviatura zobrazí odpovídající klávesy.
Cena: přibližně 1 240 eur (v přepočtu přibližně 32 000 Kč).

MICROSOFT PALETTE

Malování budoucnosti

Digitální umělecká paleta bezdrátově komunikuje s počítačem a je téměř kompletně vytvořena z obrazovky citlivé na dotek. Ta nejen že míchá barvy podle přání, ale může také senzorem zaznamenat barvy z okolí.
Cena: zatím otevřená.


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED