Menu

Mailbox

Tak vydrží moje data navěky

Už dlouho jsem hledal optimální strategii pro zálohování. Díky vašemu článku a skvělým nástrojům na DVD jsou moje dokumenty, fotky, hudba a videa konečně v bezpečí.
JIŘÍ MICHÁLEK (E-MAIL)
DATA NA VĚKY VĚKŮ, CHIP 1/09  * STR. 46

E-knihy

Editorial – Papírová jistota
Chip 1/09  * str. 3
Není pochyb o tom, že knihy a noviny se budou vydávat i v budoucnu. Pouze čtecí zařízení se budou svým vzezřením čím dál tím více přibližovat tištěným médiím. Pak by snad bylo myslitelné, aby se deníky aktualizovaly každé ráno přes WLAN. Být mladý, řádně bych si rozmyslel, zda se půjdu učit tiskařem. Tunové tiskařské stroje – velké a hlučné jako lokomotivy – budou možná brzy k vidění jen v muzeu.
MICHAL ZAJÍČEK (E-MAIL)

Bezpečně na internetu

Bezpečný pohyb po internetu
Chip 1/09  * str. 56
Abych se ujistil, že se na webu pohybuji dostatečně zajištěný, přečetl jsem si váš zajímavý článek. Nicméně mi úplně nesedí vaše hodnocení výsledků testu. V tabulce v oddílu „Detekční schopnosti“ dosáhl vítěz testu hodnoty 98,7 % u rozpoznání známého malwaru a 95,4 % u spywaru. To ale nejsou nejlepší hodnoty mezi všemi účastníky testu.
PETR NESVATBA (E-MAIL)
Hodnocení detekčních schopností se neskládá pouze z těchto dvou hodnot. Vliv mají i další body uvedené v kategorii detekčních schopností. Tak například jako jediný produkt nevykázal vítěz testu žádné falešné poplachy. Nezanedbatelná byla také rychlost a počet updatů.
REDAKCE CHIPU

Ve vašem jinak velmi informativním testu mi vadilo, že v hodnocení ochrany proti neznámému malwaru jste neudávali žádný přesnější údaj v procentech, nýbrž jen kvalitativní ohodnocení. Přitom právě toto proaktivní rozeznávání, které vystopuje nová nebezpečí například pomocí analýzy chování, bude v budoucnosti stále důležitější. Uživatelé by tak nemuseli čekat na nové signatury virů.
JIŘÍ ŠVANCARA (E-MAIL)
Máte pravdu, ale bezpečnostní balíky mohou spolehlivě podle znaků rozeznávat jen známé škůdce, tedy ty, které již odhalily antivirové laboratoře. Abychom mohli plně otestovat proaktivní ochranu, bylo by nutné nejprve měsíce dopředu shromažďovat nový a neznámý malware. Do redakční uzávěrky nasbíraná databáze proto stačila pouze na přibližné ohodnocení výkonu a kvality detekce neznámých hrozeb.
REDAKCE CHIPU

Šifrování e-mailu

Dlouhé prsty chobotnice dat
Chip 1/09  * str. 122
Už delší dobu se trochu intenzivněji zabývám šifrováním, zvláště e-mailů. O to více oceňuji, že Chip si tohoto tématu také všímá. Mám však jednu doplňující otázku: V uvedeném článku doporučujete Gpg4win. Zkoumal jsem tento balík a zjistil jsem, že nebyl už od října aktualizován. Zdá se mi, že program GnuPT by byl lepší volbou.
FRANTIŠEK HIRŠL (E-MAIL)
Balík Gpg4win se sice tak často neaktualizuje, zato má více modulů, jako například Outlook a Browser pluginy, a nabízí tak podstatně více možností. Proto jsme se rozhodli využít raději tento všestranný program.
REDAKCE CHIPU

Převod videa

Precizní zpracování videa
Chip 1/09  * str. 64
Řeším převod videa z DivX do DVD. Formát převedu téměř jakýmkoliv programem, to není problém. Jde mi spíše o to, že mám několik hudebních klipů v DivX a rád bych si je přehrával na domácím kině (nepodporuje DivX, pouze DVD). To znamená vypálit je jako VOB a SUB soubory. Napadlo mě, že bych DivX spojil dohromady a pak převedl do potřebného souboru, ale to je asi moc zdlouhavé.
TOMÁŠ BÁRTA (E-MAIL)
Pro zpětné převody filmů z DivX, XviD, WMV, MPG atd. do formátu DVD Video je ideální freeware Video DVD Maker Free (www.videodvdmaker.com/products.php). Filmy poskládáte za sebou, necháte přepočítat a vypálíte. Opravdu je to takhle jednoduché. Program neumí udělat úvodní menu, filmy tedy běží jeden za druhým.
REDAKCE CHIPU

INFO_ZMĚNA PŘEDPLATNÉHO

POZOR! ZMĚNA SLUŽBY PŘEDPLATNÉHO
Od listopadu 2008 přechází naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, na novou službu předplatného. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte prosím na nového poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: zakaznickecentrum@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz. Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

Info

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Communications s. r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

 

 


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení