Menu

Co si přečtete příště

Chip 3/09 vyjde 27.2.2009

 

Mobily a fotoaparáty v extrémním testu

CRASH TEST

U testovaných zařízení většinou sledujeme jejich rychlost, vybavení, výdrž na baterie a podobně. Tentokrát jsme se na mobilní telefony a digitální fotoaparáty „podívali“ trochu drsněji a zjišťovali jsme, co s nimi udělá písek, zda přežijí ve sprše, ustojí pád ze schodů a jak se jim bude líbit v sauně…

Dobude Blu-ray konečně obývací pokoje?

SROVNÁVACÍ TEST

Televizor s vysokým rozlišením už zdobí nejeden obývací pokoj českých domácností. Dévédéčka i televizní vysílání mají ale jen nízké rozlišení. Ten pravý požitek vám zajistí teprve Blu-ray disky. Test nejnovějších BR přehrávačů s profilem 2.0 najdete v příštím čísle.

Systém budoucnosti

WINDOWS 7.5

V redakci již máme v provozu nová Windows 7. Ačkoliv se jedná o velmi moderní operační systém, superfunkce budoucnosti stále ještě neobsahuje – neumí například reagovat na to, jak se právě pohybujete. Rozhodli jsme se tedy přidat takové funkce budoucnosti vašemu současnému operačnímu systému.

DALŠÍ TÉMATA

* LEXIKON: CLOUD COMPUTING

Na internetu byla oznámena další revoluce v počítačové oblasti: budoucnost se jmenuje cloud computing. Tato metoda bude úspěšná z toho důvodu, že využívá současné techniky k vytváření nových řešení.

* OPTIMALIZACE OBRAZU

LCD monitory i plazmové televizory zaznamenaly v posledních letech rychlý kvalitativní rozvoj. Stále ještě ale mají svoje „mouchy“, které se výrobci snaží odstranit. Podíváme se na to, jak na to jdou a půjdou v budoucnu.

* PROGRAMY, KTERÉ SE BLOKUJÍ

Software stávkuje? Je tomu tak možná proto, že si aplikace na vašem počítači vzájemně stojí v cestě. Ukážeme vám, jak podobné softwarové konflikty odhalit a jednoduše odstranit.

* SLEDOVÁNÍ NA INTERNETU

Stalking (stopování, lov) je dalším nešvarem šířícím se na současném webu. Stalkeři zneužívají otevřenost účastníků sociálních sítí, své oběti terorizují a dohánějí až k šílenství. Chip vám poradí, jak se proti podobným praktikám bránit.

* RAKETOVÝ START SYSTÉMU

Start systému za 0,8 sekundy. Nevěříte? Počkejte si na příští číslo. Ukážeme vám, že to opravdu jde. A naučíme takto rychle startovat i váš počítač.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení