Menu
CHIP Speedtest

Mailbox

Předplatné Chipu a jeho doručování

Vzhledem k připomínkám našich abonentů ohledně doručování předplacených výtisků Chipu firmou Mediaservis přecházíme od příštího čísla s doručováním zpět k České poště. Všichni předplatitelé tak budou dostávat svůj časopis opět od svých obvyklých poštovních doručovatelů, v neprůhledné fólii a s adresním štítkem.
REDAKCE CHIPU

Windows běží konečně bez chyb

Pohádky o Windows
Chip 2/09   * str. 40
Myslím si, že by ty užitečné nástroje z vašeho DVD měly patřit k základní výbavě každého operačního systému. Rozhodně by to nám uživatelům ušetřilo spoustu času a rozčilování.
PETR MUSÍLEK (E-MAIL)

Zálohy na internet

Uložit a obnovit
Chip 2/09   * str. 108
Jsem také toho názoru, že řešení pro on-line zálohování budou nabývat na významu. Především podniky budou pravděpodobně už v blízké době mnohem častěji „vyskladňovat“ svoje data do velkých sítí a tak je tímto způsobem účinně zabezpečovat. Bude to vlastně i určitá další forma outsourcingu.
KAREL MUNDL (E-MAIL)

Wi-Fi: Chybějící zabezpečení

Kdo chytá ve vaší síti?
Chip 2/09   * str. 104
V Chipe som čítal článok o nastavení Wi-Fi siete. Mám router D-Link. Keď som sa doňho chcel prihlásiť ako admin, tak to nešlo, heslo som nikdy nemenil. Prihlásil som sa ako user a nastavoval sieť podľa vašich rád, až kým som sa nedostal k bodu „Filtrovaní mac adres“. Celý router mám po slovensky, a nie anglicky - po anglicky viem, ale aj tak som nikde nemohol nájsť voľbu „Advanced“ čiže Pokročile. Všetko som prehľadal, ale nikde som to nenašiel. Nevedeli by ste dakto poradiť s nastavovaním - filtrovanie mac adries?
APPLE (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP. CZ)
Na www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_podpora/internet/KTZ/DSL2641R_SK.pdf jsme našli podrobný návod a musíme konstatovat, že tento router opravdu nemá filtrování podle MAC adres. Je to nějaká speciální ořezaná verze, určená pro slovenský T-Com, kde nejspíše asi chtěli jen základní funkce...
REDAKCE CHIPU

Čeština pro alternativní PDF prohlížeč

Krátké testy: Foxit Reader 3.0
Chip 2/09   * str. 93
Český jazykový balíček pro Foxit Reader lze získat na http://forums.foxitsoftware.com/showthread.php?t=927&page=2. I když je pro build 1120, plně vyhovuje i pro build 1301. Obsahuje malé nedostatky, protože neprošel jazykovou korekcí, ale plně postačuje.
FRANTA2 (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP.CZ)

Nový jako starý

Office 2007 v podobě verze 2003
Existuje „doplněk Office“, který umí zobrazit menu Office 2007 do podoby klasické nabídky v Office 2003? Jedná se mi o verzi v českém jazyce. Mám dělat zkoušku z ECDL pro Office 2003, ale doma mám pouze nejnovější Office 2007.
Z. NĚMCOVÁ (E-MAIL)
Podle vyjádření Microsoftu nejde nový Office 2007 přepnout do „předchozího zobrazení“. Pokud ale kliknete na ikonu, která je pod každou skupinou tlačítek, máte možnost vyvolat „starý“ dialog, tak jak jsme jej znali v předchozích verzích Office.
Existuje řada doplňků od „třetích stran“. Některé jsou sice ne zcela povedené, ale zdarma (http://in.geocities.com/shahshaileshs/menuaddins), některé jsou lepší, ale placené (www.addintools.com/english/menuword, ke stažení 15denní demo). Podle našich informací by posledně zmiňovaná aplikace měla fungovat i v české verzi. Pokud by vám stačilo se na zkoušku připravovat 15 dní, pak jednoznačně doporučujeme zmiňované demo.
REDAKCE CHIPU

Nastavení BIOS

Dostaňte ze svého počítače co nejvíc
Chip 2/09   * str. 112
Když vypnu počítač, tak se znovu zapne. Když se odpojím od internetu a vypnu ho, zůstane vypnutý. Jak nebo co mám nastavit, abych stále nemusel vypínat internet?
KEDAR183 (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP. CZ)
Zdá se, že problém bude v nastavení BIOS vašeho počítače. Zkuste se podívat do BIOS, jestli není zapnuta funkce WakeUp On LAN (viz obr.).
REDAKCE CHIPU

INFO

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

INFO_ZMĚNA PŘEDPLATNÉHO

POZOR! ZMĚNA SLUŽBY PŘEDPLATNÉHO
Od listopadu 2008 přechází naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, na novou službu předplatného. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte prosím na nového poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: zakaznickecentrum@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz. Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Dokumenty ke staženíKomerční sdělení


Vyšel nový Chip! Nedostanete se do trafiky?

Objednejte si ho až domů. Poštovné zdarma.
Objednat aktuální číslo DIGI HNED