Menu
CHIP Speedtest

Co si přečtete příště

Chip 4/09 vyjde 27.3.2009

Comeback XP: Sbohem, Visto!

OPERAČNÍ SYSTÉMY

Už toho máme dost. Není přece možné donekonečna Vistu omlouvat, že je nováčkem. Zkrátka se ukázalo, že tento systém selhal, a to jak z hlediska výkonu, tak z hlediska kompatibility a vlastně i bezpečnosti. Vracíme se proto k osvědčené rockové hvězdě, která je skutečnou stálicí: k XP. Ukážeme vám, jak dostat XP na váš počítač.

Pár palců navíc

SROVNÁVACÍ TEST

Dvacet čtyři palců už každému nestačí, navíc i větší úhlopříčky jsou už poměrně cenově dostupné. Podívali jsme se na to, co je možné očekávat od TFT monitorů velikosti 26–28”, které mají rozlišení 1 920 × 1 200 bodů a poměr stran 16:10 nebo 16:9. Hodí se do kanceláře i pro sledování videa.

Zabezpečení PC za 10 minut

PRAXE

Pozor, mnoho počítačů není zajištěných proti internetové mafii! Tento stav však můžete u svého PC změnit, a přitom vás to nemusí stát ani příliš času a úsilí. Chip vám ukáže, jak rychle a jednoduše vytvořit z počítače nedobytnou pevnost. Kromě podrobných návodů k tomu naleznete na Chip DVD i všechny potřebné nástroje.

DALŠÍ TÉMATA

*  KNOW-HOW: H.264

Budou v budoucnu všechna videa komprimována jediným kodekem, označovaným jako H.264? Je tento způsob kódování vrcholem evoluce? A jak dobrý vlastně tento kodek je? Podíváme se do zákulisí a ukážeme vám, jak vlastně kodek H.264 funguje a v čem je jeho síla.

*  ON-LINE ZÁLOHOVÁNÍ

Ceny disků rapidně klesají, rychlost internetových linek stoupá. Zálohování na internetu je tak logickým krokem pro každého, kdo chce mít svá data kdykoliv po ruce. Představíme vám ta nejlepší řešení a nabídneme vám i několik českých alternativ...

*  ANTISPYWAROVÉ NÁSTROJE

Vybrali jsme nejlepší placené i bezplatné antispywarové nástroje a postavili jsme je proti nejnovějším technikám hackerů. Co myslíte, vyhráli ti dobří, nebo ti zlí? Který program nabídne nejlepší ochranu, a který je naopak zbytečné instalovat?

*  VELKÉ UPDATOVÉ ŠÍLENSTVÍ

Nový je lepší? Ne vždycky. Nejnovější programy jsou většinou velmi nenasytné, spotřebují obrovské množství systémových prostředků, a přitom mnoho nových funkcí nepřináší. Chip vám ukáže, kdy se update oblíbené aplikace vyplatí, a kdy je naopak lepší zůstat u staré a osvědčené verze

Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Dokumenty ke staženíKomerční sdělení