Menu

Mailbox

Rychlý start šetří spoustu peněz

Výborně! Můj počítač je zapnutý 24 hodin denně. Nyní pokud je neaktivní, jednoduše spí, a když je to nutné, bleskově se vzbudí. Díky tomu šetřím nemálo elektrického proudu.
VIKTOR SLIVKA (E-MAIL)
START POČÍTAČE ZA 0,8 SEKUNDY,
CHIP 3/09, STR. 106

Konflikty programů

Programy, které se navzájem blokují
Chip 3/09 * str.110
Děkuji mnohokrát za skvělý tip, jak udělat Vistu neviditelnou pro XP. Vzhledem k tomu, že stále ještě mám aplikace, které neběží na Vistě, jsem závislý na multibootovacím systému. Váš článek mi pomohl, aby se moje operační systémy už vzájemně nerušily. Jsem vám vděčný za tento a další podobné návody a věřím, že podobně na tom jsou i další čtenáři.
MAREK HRADIL (E-MAIL)

Aktivace stand-by režimu

Start počítače za 0,8 sekundy
Chip 3/09, * str 106
Tento článek jsem uvítal, protože se zabývá častými problémy při startu PC. Řídil jsem se vaším návodem a aktivoval jsem ve Vistě (SP1) hybridní režim spánku. Fungovalo to ale pouze jednou. Při každém dalším pokusu se počítač nastartoval ihned do plného režimu, a to i přesto, že jsem na PC zrovna nepracoval. Můžete mi tento postup vysvětlit?
VLASTIMIL TŘÍSKA (E-MAIL)
Problémy při startu nebo vypínání se většinou týkají nesprávně běžícího hardwaru, speciálně defektních nebo nekompatibilních ovládačů. Neustálé restarty se často objevují ve spojení s bezdrátovými myšmi a klávesnicemi. Dobrou anglickou příručku týkající se podobných problémů najdete na www.vistax64.com/tutorials/63567-power-options-sleepmodeproblems.html.
REDAKCE CHIPU

Opětovné nalezení hesel

Dobré a zlé nástroje
Chip 3/09 * str.116
Děkuji za vyčerpávající vysvětlení, jak uživatel opět získá přístup ke svému účtu a vystopuje zapomenutá hesla. Bohužel na Chip DVD nejsou některé programy. Postrádám především AsterWin IE, Offline NT Password & Registry Editor a MessenPass. Kde bych tyto nástroje našel?
MARTIN ÚJEZDSKÝ (E-MAIL)
Bohužel na Chip DVD nemůžeme dát všechny nástroje, protože schopnosti některých z nich jsou na hraně zákona a jejich zneužití by vedlo k trestným činům, nebo alespoň přestupkům. Jejich dalším šířením bychom se navíc vystavovali postihům. Jmenované programy jsou nicméně k dispozici na webu, i když jejich případné využívání si vždy pečlivě rozmyslete.
REDAKCE CHIPU

Nebezpečí v oblaku

Práce v oblacích – Cloud computing
Chip 3/09 * str.30
Cloud computing může určitě omezit útoky hackerů, trojanů a virů na operační systémy soukromých uživatelů a zároveň snížit potřebu zbytečně drahého výkonného hardwaru. Zato budoucí servery, na kterých budou uložena citlivá data, budou čelit masivnímu ostřelování. Žádný privátní uživatel a žádná firma na světě si nebudou moci dovolit uložit svá důležitá data někde na internetu jenom proto, aby k nim mohli pohodlně přistupovat odkudkoliv.
VÍT HOUSKA (E-MAIL)
Nejbezpečnější jsou pouze data, která nedáte z ruky! Pokud bude pokračovat tendence ukládat aplikace i data někam „do oblak“, nebude už pro uživatele důležité, kde co leží. Uživatel kompletně ztratí kontrolu nad procesy, na které už stejně nemá žádný vliv. To je nebezpečné a v konečném důsledku to znamená zbavení uživatelů svéprávnosti.
LIBOR MRŠTÍK (E-MAIL)

Oprava

Test: Barevné laserové tiskárny
Chip 12/08 * str.70
V testu barevných laserových tiskáren jsme omylem uvedli nesprávnou kapacitu velkokapacitních tonerových zásobníků u tiskáren Brother HL-4050CDN a Brother HL-4040CN. Uveden byl počet 2 500 stran, velkokapacitní zásobníky ale vystačí na 4 000 stran. Po přepočtu z 2 500 na 4 000 stran u velkokapacitního tonerového zásobníku (při započítání cen platných v době uzávěrky testu) došlo ke snížení minimální tiskové ceny na CMYK stránku ze 4,49 Kč na 3,04 Kč.
Hodnocení tiskových nákladů se změnilo z 33 na 60, shodně u obou tiskáren. Celkové bodové hodnocení tiskárny Brother HL4050CDN tak stouplo ze 75 na 81 bodů a tiskárna by skončila ne na osmém místě, ale spolu s Oki C3600 na třetím až čtvrtém místě. Model Brother HL-4040CN by se posunul z původních 74 bodů (desáté místo) na 80 bodů, a tudíž na páté až šesté místo spolu s tiskárnou Xerox Phaser 6125N.
Za chybu se společnosti Brother i všem čtenářům omlouváme.
REDAKCE CHIPU

INFO

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

INFO_ZMĚNA PŘEDPLATNÉHO

POZOR! ZMĚNA SLUŽBY PŘEDPLATNÉHO
Od listopadu 2008 přechází naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, na novou službu předplatného. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte prosím na nového poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: zakaznickecentrum@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz. Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 


Dokumenty ke stažení