Menu

To nejlepší z Chip DVD

To nejlepší z Chip DVD

TOP SOFTWARE PRO VÁŠ POČÍTAČ: Každý měsíc nacházíte na Chip DVD plné verze programů, povinnou softwarovou výbavu, geniální nástroje a updaty. Tentokrát je navíc na druhé straně DVD připraven bootovací záchranný disk.
ING. MARTIN KUČERA - VEDOUCÍ CHIP DVD, MARTIN.KUCERA@CHIP.CZ

AVG CHIP EDITION 8.5

Vyšší stupeň zabezpečení

PLNÁ VERZE
Komplexní zabezpečení počítače od AVG. Inovací prošlo skenovací jádro a především modul zabezpečení identity, který chrání osobní údaje, jako např. účty a hesla.
*  Win 2k/XP/Vista
*  Bez registrace
*  Kontinuální licence

CYKLOTRASY 2009

Mapy pro cykloturisty

PLNÁ VERZE
Jezdíte na kole? Nainstalujte si tento program a naplánujte si svou cestu detailně. Nezaskočí vás už ani šotolinová cesta, prudký kopec nebo nepřístupná oblast.
*  Win 2k/XP/Vista
*  On-line registrace
*  Popis na str.37

PROBLÉMY S WINDOWS

Čištění registrů

VÝBĚR PROGRAMŮ
Databáze registrů řídí celý počítač. Systém, hardwarové a softwarové informace, přístupová práva, osobní nastavení a mnoho dalšího; v registrech je uložena spousta informací. Registry zajišťují, že všechny nástroje fungují, zařízení jsou aktivní a příkazy jsou řádně vykonány. Víte, že také určují, co se děje při kliknutí pravým tlačítkem myši nebo které systémové nástroje a drivery jsou při spuštění Windows aktivovány? Každá změna, kterou uživatel udělá, okamžitě způsobuje změnu v databázi registrů. Registry se skládají z nekonečného množství „šifrovaných položek“, kterým sotva kdy porozumíme. Nicméně obvykle platí, že „do styku“ s nimi dříve či později přijde každý uživatel. Navíc celá řada uživatelů je v pokušení dostat ze svého PC větší rychlost právě vyčištěním registrů - to ale většinou končí ohrožením systému a jeho zhroucením. Chip vám ukáže, které programy si s registry opravdu rozumí. Na DVD je najdete pod indexem Čištění registrů.
*  Celý článek najdete na str.48

TUNEUP UTILITIES 2008

Expert na ladění

PLNÁ VERZE
Inovovaná optimalizační sada nástrojů na celkové zlepšení výkonu počítače. Kombinuje aspekty z konfigurace systému, optimalizace, bezpečnosti, čištění a údržby.
*  Win 2k/XP/Vista
*  On-line registrace
*  Popis na str.36

ZÁCHRANNÉ DVD

Bootovací disk Chipu

PLNÁ VERZE
Systém nestartuje? Žádný problém. Bootovací Chip DVD přináší plnohodnotný operační systém se všemi funkcemi pro opravu a záchranu dat, které budete potřebovat.
*  Linux
*  Bez registrace
*  Popis na str.40

EAST-TEC ERASER 2008

Dokonalý zametač stop

PLNÁ VERZE
Spolehlivý likvidátor stop vaší práce s počítačem, jako jsou dočasně stažená data, internetová historie nebo seznamy naposledy přehrávaných hudebních souborů.
*  Win 9x/2k/XP/Vista
*  On-line registrace
*  Popis na str.37

MS POWERPOINT

E-learningový kurz

PLNÁ VERZE
Výukový videokurz je určen všem, kdo se chtějí naučit efektivně vytvářet působivé prezentace s texty, obrázky, grafy, tabulkami, diagramy a dalšími objekty.
*  Win 9x/2k/XP/Vista
*  Bez registrace

MAGIC SNAP 2.31

Snímač obrazovky

PLNÁ VERZE
Snap umí „vyfotit“ cokoliv na pracovní ploše Windows, třeba i internetové stránky přesahující svou délkou několik obrazovek, a do obrázků přidávat poznámky.
*  Win XP/Vista
*  On-line registrace
*  Popis na str.38

BACKUP4ALL 4.1 LITE

Záloha pro každého

PLNÁ VERZE
Pohodlně ovladatelný zálohovací program umožní vytvořit si neomezený počet zálohovacích úloh, které se budou automaticky spouštět ve zvolných intervalech.
*  2k/XP/Vista/7
*  On-line registrace
*  Popis na str.38

NAVIGÁTOR 8 - EVROPA

Mapa a navigace

VERZE NA 60 DNÍ
GPS navigace nemusí běžet jen v malé krabičce na předním skle auta. Můžete ji provozovat i v počítači, nebo ještě lépe v notebooku na sedadle spolujezdce.
*  Win 2k/XP/Vista
*  Bez registrace

WEBSITE MAKER 3

Web zvládne každý

PLNÁ VERZE
Pokud toužíte mít vlastní elegantní web třeba s fotoalbem, ale blogy jsou pro vás příliš jednoduché a HTML editory příliš složité, můžete zkusit Website Maker.
*  Win 2k/XP/Vista
*  On-line registrace

BACKGROUND REMOVER 3

Doplněk nejen pro grafiky

PLNÁ VERZE
Tento doplněk pro bitmapové grafické editory typu Photoshop nebo Paint Shop Pro slouží ke zjednodušenému odstranění pozadí vyfocených objektů či osob.
*  Win 2k/XP/Vista
*  On-line registrace

RESCUE KIT 9.0 EXPRESS

Když už počítač nemůže

PLNÁ VERZE
Počítač se zhroutil, ale vy jej potřebujete zprovoznit nebo z něj nutně potřebujete dostat data? Mějte připravenu záchrannou stanici. Rozhodně se vám vyplatí.
*  Linux
*  On-line registrace

AVIRA ANTIVIR FREE 9.0

Bez antiviru není internetu

PLNÁ VERZE
Bez antiviru se na internetu téměř nedá přežít. Každé kliknutí na odkaz může přinést riziko, zvláště pokud na počítači pracuje více různých lidí.
*  Win 2k/XP/Vista
*  On-line registrace

KDE SE STALA CHYBA

Film pro DVD přehrávače
Vysoko nad australskou pevninou se tým parašutistů pokouší o nebezpečný manévr. Náhle chyba jednoho z nich způsobí splasknutí všech čtyř padáků. Muži se řítí k zemi, jednomu z nich se navíc padákové šňůry obtočí kolem krku. V další části filmu se podíváme do malého městečka na americkém středozápadě, kde se jednoho rána ozve silná exploze. Co způsobilo vzplanutí stometrové pochodně o teplotě 600 stupňů Celsia?

CORE TUNER 1.02

Krotitel procesorů

PLNÁ VERZE
Většina dnešních procesorů obsahuje nejméně dvě procesorová jádra. S tímto nástrojem je možné lépe přiřadit jejich výkon procesům a službám běžících programů.
*  Win XP/Vista
*  On-line registrace

MOVIE EDIT PRO 14 SILVER

Okouzlení videem

PLNÁ VERZE
Připravte se včas na video z dovolené. Spoustu zajímavých záběrů z digitální kamery je potřeba setřídit, sestříhat, doplnit o titulky a přechody a vypálit.
*  Win 2k/XP/Vista
*  Bez registrace

AVG 8.5 CHIP EDITION

Plná verze
AVG přináší komplexní zabezpečení počítače před škodlivým softwarem a útoky z internetu. Více na Chip DVD.

Expert na tuning Windows

PLNÁ VERZE
Už nemusíte hledat ideální nástroj na vyčištění a vyladění počítače, na Chip DVD jsme pro vás připravili plnou verzi TuneUp Utilities 2008.

Představovat pravidelným čtenářům Chipu program TuneUp Utilities je jistě zbytečné. Jde o optimalizační sadu nástrojů na zlepšení výkonu počítače, která kombinuje důležité aspekty z konfigurace systému, optimalizace, bezpečnosti, čištění a údržby pod moderním rozhraním. Můžete odstranit zbytečné soubory z harddisku, čistit a optimalizovat registry, obnovit vymazané soubory, optimalizovat paměti a mnohem více. Tomuto nástroji se díky jeho skvělým kvalitám věnujeme často. Raději se tedy zaměřme na novinky, které vám plná verze TuneUp Utilities 2008 nabídne. Hned po spuštění programu se setkáte s přepracovaným uživatelským rozhraním, které je nyní ještě přehlednější a nabízí velmi snadnou orientaci v bohaté nabídce nástrojů na vyčištění a vyladění vašeho počítače. Mezi funkčními novinkami jistě oceníte vylepšené nástroje na vyhledávání a odstranění nepotřebných souborů na disku počítače, nový nástroj na opravu častých problémů s operačním systémem Windows nebo vylepšené funkce automatické údržby počítače. V plné verzi TuneUp Utilities 2008 ale samozřejmě nechybí ani žádný z nástrojů, na které jste zvyklí z verzí předchozích. Do programu lze opět snadno doinstalovat češtinu, což umožní nejen méně zkušeným uživatelům lepší orientaci ve funkcích programu.
Záloha především
Dříve než se pustíte do čištění a ladění počítače pomocí nástrojů TuneUp Utilities, zkontrolujte si nastavení zálohování všech provedených změn v počítači. Klikněte na odkaz »Rescue Center« v pravém horním rohu okna programu, abyste otevřeli seznam provedených záloh. Na výchozím nastavení není třeba nic měnit, dobře si ale zapamatujte, kde najdete možnost vrácení změn a obnovení nastavení počítače. Nemusíte se potom bát vyčištění počítače nebo provádění změn v nastavení operačního systému a dalších aplikací.
Windows na plný plyn
V nabídce »Zvýšení výkonu« najdete nástroje na defragmentaci pevných disků počítače, správu programů automaticky spouštěných se startem počítače, optimalizaci rychlosti síťového připojení a výkonu počítače, opravu a defragmentaci registru Windows a uvolnění operační paměti. Optimalizační funkce mají své průvodce nastavením i použitím, vše je velmi intuitivní a snadno ovladatelné. Například u funkce pro zvýšení výkonu počítače si můžete zvolit, zda potřebujete maximální výkon, nebo zda dáte přednost vizuálním efektům Windows. Podobně u optimalizace síťového připojení stačí jen zvolit typ připojení k internetu.
Jedním kliknutím
Funkce pro vyčištění a optimalizaci počítače najdete v nabídce »Údržba systému«. Kompletní údržba systému nabízí analýzu registru, vyhledání dočasných souborů a defragmentaci disků. Jedním kliknutím tak můžete spouštět všechny klíčové úlohy, případně si nastavit jejich automatické spouštění ve zvolený čas.
Pomoc v nouzi
Mezi nové funkce patří nástroje na řešení různých problémů Windows. Při problémech se čtením dat z pevných disků vám může pomoci »TuneUp Doktor disku«, což je nástroj na kontrolu souborového systému. Velmi zajímavý je »TuneUp Průvodce opravou«, ve kterém najdete řešení skoro dvou desítek poměrně častých problémů se zobrazováním ikon a panelů nebo funkcí některých služeb Windows.
*  Win 2k/XP/Vista
*  On-line registrace (dostupná do 30. 6. 2009)
*  www.tune-up.com

40% SLEVA na TuneUp Utilities 2009

Nejnovější verze obsahuje vylepšené nástroje na defragmentaci pevných disků a optimalizaci výkonu počítače. S jedinou zakoupenou licencí můžete program instalovat až na tři počítače. Licence vyjde se slevou na 750 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon 25tun05. Více na Chip DVD.

Průvodce cykloturisty

PLNÁ VERZE
Jezdíte na kole? Nainstalujte si Cyklotrasy 2009 a naplánujte si svou cestu detailně. Nezaskočí vás už ani šotolinová cesta, prudký kopec nebo nepřístupná oblast.

Na digitální mapy jsme si zvykli rychle. Snad každý už jel v automobilu podle GPS navigace a snad každý vyhledal nějakou adresu v on-line mapách na internetu. Nyní vám digitální mapa pomůže naplánovat výlet na kole, poskytne vám veškeré potřebné informace, nahraje vám trasu do GPS a „geokeškařům“ pomůže najít poklady. Ještě než „šlápnete do pedálů“, můžete si svoji cyklotrasu přichystat v počítači. Jedním pohledem zjistíte, kolik vás čeká kilometrů, jakou pojedete krajinou a hlavně jaké převýšení budete muset překonat. Nejjednodušeji vytvoříte novou trasu přímo nad mapou. Stačí, když si najdete výchozí bod, ze kterého chcete jet, kliknete nad ním pravým tlačítkem myši, zvolíte »Přidat do trasy« a vyberete místo. Přidat lze i několik dalších průjezdních bodů. Čtenáři Chipu získávají základní modul programu a jednu vybranou mapu oblasti zdarma. Další mapy je možné do programu dokupovat, případně je provozovat v sharewarovém režimu, což vyžaduje opisování blokovacího klíče.
*  Win 2k/XP/Vista        
*  On-line registrace (dostupná do 31. 5. 2009)
*  www.cyklotrasy.info  

Dokonalý zametač vašich stop

PLNÁ VERZE
Spolehlivý likvidátor stop vaší práce s počítačem East-Tec Eraser účinně maže dočasně stažená data, internetovou historii nebo seznamy přehrávaných hudebních souborů.

Při běžné práci zůstává v počítači uloženo mnoho informací, které by se neměly dostat k nikomu dalšímu. Jde především o historii navštívených stránek na internetu, dočasně stažená data na disku, dále například o seznamy naposledy otevřených dokumentů nebo přehrávaných videí a hudebních souborů. Riziko hrozí především v případě, kdy se stejným počítačem pracuje více uživatelů, aniž se používá systém uživatelských účtů pro jejich oddělení. S odstraněním všech těchto pozůstatků po vaší práci vám pomůže plná veze programu East-Tec Eraser 2008. A co víc, tento snadno ovladatelný nástroj dokáže odstranit i nepotřebné e-maily, soubory a složky z disku počítače, tak aby je již nebylo možné žádným běžným způsobem obnovit zpět. East-Tec Eraser zároveň v reálném čase monitoruje stav počítače, upozorňuje vás na potenciální bezpečnostní rizika a nabízí jejich řešení. Plná verze programu East-Tec Eraser 2008 z Chip DVD je zcela identická s loňskou komerční verzí za 1 500 Kč.
*  Win 9x/2k/XP/Vista     
*  On-line registrace (dostupná do 30. 6. 2009)
*  www.east-tec.com    

20% SLEVA na EAST-TEC ERASER 2009

Nejnovější verze East-Tec Eraser 2009 rozšiřuje nabídku programů, jejichž historii a působení umí dokonale vymazat, a přidává upozornění na možná bezpečnostní rizika. Licence vyjde se slevou na 1 480 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon Tc56erSW. Více na Chip DVD.

Magický snímač obrazovky

PLNÁ VERZE
Magic Snap umí „vyfotit“ cokoliv na pracovní ploše Windows, třeba i internetové stránky přesahující svou délkou několik obrazovek, a do obrázků přidávat poznámky.

Plná verze programu Magic Snap 2, specialisty na pořizování snímků pracovní plochy Windows a oken libovolných aplikací, má mnoho užitečných funkcí. Vedle snímání celé plochy, vybraných oken nebo libovolné části pracovní plochy Windows umí Snap uložit jako obrázek i celé internetové stránky nebo dokument, přesahující svou délkou rozměry obrazovky počítače. Pořízené snímky je možné pomocí programu Magic Snap dále upravovat, například ořezávat, kreslit do nich a dopisovat poznámky, používat na ně grafické efekty, zvýrazňovat vybrané oblasti snímků a mnoho dalšího. Hotové snímky ukládá Magic Snap ve formátech BMP, JPG, PNG nebo PDF. Výborné je i ovládání programu pomocí postranních panelů, otevíraných podle potřeby uživatele a obsahujících nástroje na kreslení, gumování, vkládání textů, bublin s popisky nebo zvýrazňování částí snímků. Plná verze programu z Chip DVD byla ještě před měsícem prodávána za 420 Kč. Použití není omezeno ani funkčně, ani časově.
*  Win XP/Vista           
*  On-line registrace (dostupná do 30. 6. 2009)
*  www.ashampoo.com   

30% SLEVA na Ashampoo Snap 3

Nejnovější verze programu Snap umožňuje kromě nejrůznějších efektů i zaznamenávat video z vybraného okna Windows, což se může hodit při nahrávání internetové televize. Licence vyjde se slevou na 430 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon 34ash8SW. Více na Chip DVD.

Záloha opravdu pro každého

PLNÁ VERZE
Pohodlně ovladatelný zálohovací program Backup4all umožní vytvořit si neomezený počet zálohovacích úloh, které se budou automaticky spouštět ve zvolných intervalech.

Jen opravdu lehkomyslní uživatelé pravidelně nezálohují svoje důležitá data. Zálohování vás přitom, po úvodním nastavení, nemusí stát žádný čas a práci navíc -pokud tedy použijete šikovný zálohovací nástroj, jako je i plná verze Backup4all 4.1 Lite Edition z Chip DVD. Kromě souborů a složek podle svého výběru můžete použít i plugin moduly, připravené pro automatické zálohování složek s dokumenty a obrázky, e-mailů z Outlooku nebo Thunderbirdu nebo třeba uživatelských nastavení a seznamů oblíbených odkazů z Firefoxu a Internet Exploreru. Pokročilejší funkce vám umožní zabalit záložní soubory do ZIP archivu a ochránit jejich použití heslem nebo filtrovat soubory před zálohováním podle jejich formátu a dalších vlastností. Pravidelné zálohování pomocí Backup4all si můžete nastavit na každý den, týden či měsíc, nebo při každém vypínání počítače. Plná verze Backup4All z Chip DVD v ceně 780 Kč zálohuje data na lokální a síťové disky, USB klíčenky a další podobná média.
*  Win 2k/XP/Vista/7      
*  On-line registrace (dostupná do 30. 6. 2009)
*  www.backup4all.com   

15% SLEVA na Backup4all 4.1

Pro Nejvyšší verze Professional z řady produktů Backup4all obsahuje zálohování na CD, DVD a Blu-ray média, obsahuje silné šifrování a funkce pro upozorňování o průběhu zálohování. Licence vyjde se slevou na 1 013 Kč. Připojte se na www.sw.cz, vyhledejte program a použijte kupon SW34bc7. Více na Chip DVD.

 


Dokumenty ke stažení