Menu

Mailbox

Bezpečnost nejrychlejším možným způsobem

Vždycky jsem se domníval, že kompletně si zabezpečit počítač je poměrně složitý a zdlouhavý proces. S vaším podrobným návodem to však šlo mnohem jednodušeji a rychleji, než jsem očekával.
LUBOŠ ZEMAN (E-MAIL)
ZABEZPEČTE SI SVŮJ PC ZA 10 MINUT * CHIP 4/09, str. 40

FreeRapid Downloader

Stahujte rychle a pohodlně
Chip 3/09 * str. 120
S osobním rozhořčením jsem si přečetl váš článek o nástrojích pro stahování z internetu. Mezi jinými v něm byl program FreeRapid Downloader označen za možný zdroj malwaru slibující nesplnitelné. Jako autor zmíněného programu vám mohu sdělit, že popis v článku k programu je zcela nepravdivý. Na rozdíl od jiných aplikací propagovaných v hlavním článku se jedná o aplikaci vyvíjenou pod licencí GNU GPL, kde jsou veškeré zdrojové kódy volně dostupné k nahlédnutí a k ověření, že se o žádný malware nejedná. Na webových stránkách aplikace nejsou uvedeny žádné nepravdivé údaje o funkčnostech a možnostech programu. Paradoxně, program FreeRapid Downloader vznikl právě jako reakce na častý výskyt malwaru v obdobných programech.
ING. LADISLAV VITÁSEK,
AUTOR PROGRAMU FREERAPID DOWNLOADER (E-MAIL)
Děkujeme za reakci na článek o nástrojích na stahování. Cílem tohoto článku rozhodně nebyl útok na váš program a nikde jsme také přímo nenapsali, že obsahuje škodlivý kód. Potvrzujeme, že konkrétně verze FreeRapid Downloader 0.81 žádný malware neobsahuje. Nicméně určitě se shodneme v tom, že ve stahovačích se často vyskytuje malware a používání těchto programů je rizikové. A necháme na čtenářích, zda tento nebo podobné programy použijí...
REDAKCE CHIPU

Vista není tak špatná

Comeback XP: Sbohem, Visto
Chip 4/09 *  str. 90
Váš časopis se mi líbí, oceňuji také velký výběr programů na DVD. Jen jedna věc mě ruší: vaše reference o operačním systému Windows jsou stále velmi tendenční. Léta jsem využíval XP a nyní pracuji na Vistě Ultimate - služebně i ve volném čase. Během těch mnoha let s XP jsem měl nesčetně zhroucení operačního systému a zažil jsem mnoho záhadných věcí, zatímco s Vistou od nainstalování SP1 nemám prakticky žádné problémy. Pro hraní her zůstávají XP jistě číslem 1, nicméně pro všechny další aplikace dávám přednost Vistě. A neměli byste zapomínat, že i Windows XP, 98 nebo 95 měla zpočátku velké (ne-li přímo obrovské) problémy.
PETR KOLÁŘ (E-MAIL)

Profesionálové potřebují více

Velké updatové šílenství
Chip 4/09 *  str. 86
Myslím, že problémy, které popisujete v tomto zajímavém článku, se týkají především běžných amatérských uživatelů. S vaším pojetím, že funkce Photoshopu CS2 by měly být dostačující a že program by měl být díky menším hardwarovým nárokům lepší než CS4, nemohu souhlasit. Používám Photoshop a Premiere Pro v profesionální oblasti a nové funkce považuji za dobré a potřebné. Koneckonců cílovou skupinou těchto programů nejsou privátní uživatelé, ale spíše komerční profesionální oblast. Nevěřím, že například pro televizní vysílání je smysluplné pracovat s VirtualDub.
FRANTIŠEK PESTRÝ (E-MAIL)

Linux a spol.

Windows 7: Trefa do černého
Chip 3/08 *  str. 66
Ve zmíněném článku jsem se dozvěděl: „U každého článku na téma ,nová Windows‡, který se na internetu objeví, se v diskusi sejde všech 1 429 uživatelů Linuxu a 142 uživatelů Applu v České republice a začnou si notovat na téma ,Windows fuj‡.“ Jelikož jsem dlouholetý uživatel Linuxu a nikdy jsem na žádném fóru Windows nepomlouval, tato věta mě uráží. Navíc znám řadu uživatelů Linuxu, kteří také nemají potřebu nadávat na Windows (stačí se podívat na články na serverech Linuxexpres nebo AbcLinuxu). Je mi jasné, že na některých webech se schází individua, která mají nějakou potřebu někoho pomlouvat a realizují se takto v diskusích. Pokud se ale podíváte na články o Linuxu, najdete tam podobné pomlouvače, kteří nadávají na Linux. Já osobně bych ale neměl odvahu napsat, že to dělají VŠICHNI uživatelé Windows.
DAVID KOVÁŘ (E-MAIL)
Zmíněná citace byla autorskou nadsázkou, narážející spíše na poměr počtu uživatelů Windows, Linuxu a Mac OS. Nechtěli jsme urazit žádné uživatele Linuxu, důkazem našeho vztahu k tomuto OS snad mohou být časté články v tištěném Chipu i linuxové distribuce na Chip DVD.
REDAKCE CHIPU

Nettopu chybí DVD mechanika

Nettopy: Test miniaturních PC
Chip 4/09 *  str. 44
Váš článek o nettopech byl velmi zajímavý a přál bych si, abyste se tomuto tématu podrobně věnovali i v budoucnu. Vítěze testu od Asusu bych si hned koupil - jen kdyby měl optickou mechaniku. Bez ní je instalace některých programů zbytečně složitá a je nutné vše řešit oklikou přes USB.
KAREL FLÉGL (E-MAIL)

INFO

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software, komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 156.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

INFO_ZMĚNA PŘEDPLATNÉHO

POZOR! ZMĚNA SLUŽBY PŘEDPLATNÉHO
Od listopadu 2008 přechází naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, na novou službu předplatného. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte prosím na nového poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: zakaznickecentrum@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz. Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 

 


Dokumenty ke stažení