Menu

Co si přečtete příště

Chip 6/09 vyjde 29.5.2009

 

Nástroje na „skartování“ souborů

BEZPEČNÉ MAZÁNÍ

Skutečně smazat soubor není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pokud máte v počítači soubory, které by už nikdy nikdo neměl vidět, nestačí je přesunout do koše. Je třeba sáhnout po speciálním nástroji, který dokáže soubory „skartovat“. Takové programy pro vás otestujeme.

Wi-Fi routery střední třídy

BEZDRÁTOVÁ SÍŤ

To, co dnes umí domácí Wi-Fi routery střední třídy, bylo ještě nedávno určeno jen pro profesionální nasazení. Gigabitové porty, dvoupásmová Wi-Fi, USB připojení - v podrobném testu se podíváme na devět dobře vybavených Wi-Fi routerů.

Projektory pro domácí kino

TESTY A TECHNIKA

Kvalita projektorů i jejich rozlišení se neustále zvyšují, jejich cena naopak klesá. Jak pracují, jaké funkce nabízí, jaké jsou mezi nimi rozdíly a který doporučujeme ke koupi, to se dozvíte v příštím čísle.

DALŠÍ TÉMATA

*  NETBOOKY: CO VŠECHNO DOKÁŽÍ

Netbooky jsou nyní hvězdami počítačových trhů. O jejich výkonu si ale dělá iluze málokdo. Kolik toho skutečně dokáží? Otestovali jsme jejich výkonové hranice a sdělíme vám, na co všechno stačí.

*  HUDBA PODLE CHUTI

Staré VKV rozhlasové přijímače dosloužily. Nová internetová rádia vám do kuchyně či obývacího pokoje přinesou tisíce nových stanic. Otestovali jsme různé druhy přijímačů se síťovým připojením.

*  GOOGLE HACKING

Všechno ví a všechno zná – ano, i tak by se dalo nahlížet na gigant s miliardami zaindexovaných informací. My vám poradíme, jak se ptát, když chcete vědět více než ostatní.

*  TUNING: VYMAZLENÁ WINDOWS

Microsoft přichystal pro Windows 7 mnoho speciálních nástrojů, které z nich dělají skvělý operační systém. My vám ukážeme, že stejné funkce můžete mít i v systému Windows XP nebo ve Vistě.

*  ŠIFROVÁNÍ: OCHRANA VAŠICH DAT

Přestože moderní šifrovací postupy považujeme za bezpečné, ne vždy nás plně ochrání před krádeží osobních dat. Ukážeme vám, jak šifrovací metody fungují a kde mají slabá místa, a podrobně rozebereme princip algoritmu AES.


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.

 

 


Dokumenty ke stažení