Menu

Mailbox

Odstraněno více než sto chyb

a základě vašeho článku jsem vyzkoušel vyčistit registr - použil jsem freeware Registry Cleaner. Našel a odstranil 121 závažných chyb - to mě tedy dost překvapilo. Občas by si měl takto svůj počítač uklidit každý.
MARTIN SKRUŽNÝ (E-MAIL)
ČIŠTĚNÍ REGISTRŮ, CHIP 5/09 *  str. 48

64 bitů je důležité kritérium

Čištění registrů
Chip 5/09 *  str. 48
Se zájmem jsem si přečetl článek o čištění registrů a sdílím vaše hodnocení vítěze testu Registry First Aid - sám ho používám už několik let. Nicméně v testu postrádám upozornění, že v 64bitových operačních systémech (jejichž nasazení dnes už není tak exotické) bohužel ani Registry First Aid, ani řada dalších programů nefunguje. Když jsem kontroloval nabídku na trhu, zjistil jsem, že čističi zvládajícími 64bitové OS jsou CCleaner nebo také Registry Mechanic 8.
JAN KRISTEK (E-MAIL)

Filmy na pevný disk

Konverze filmů a hudby
Chip 5/09 *  str. 56
Z hlediska softwarových převodníků byl váš článek velmi užitečný a zajímavý. Přesto mi scházela zmínka o jednom druhu konverze, který mi připadá velmi smysluplný, totiž o převodu filmu z DVD na multimediální pevný disk. Takový převod vám uspoří DVD přehrávač, a dokonce ani nepotřebujete Blu-ray player.
PETR KORDOŇ (E-MAIL)
V případě DVD máte zpravidla problém s protikopírovací ochranou. A pokud máte nechráněné DVD, je nejlepší jako cílový formát použít DivX. Tento postup je v článku již podrobně popsán.
REDAKCE CHIPU

Ochrana v domácí síti

Antiviry: Co vás skutečně chrání…
Chip 5/08 *  str. 64
Příspěvek o antivirovém softwaru je velmi zajímavý. Bylo by bývalo ale dobré, pokud byste krátce popsali také situaci v síti. Koneckonců existují routery, které jsou vybaveny bezpečnostním řešením „all-in-one“. Je to vůbec potřeba, když na každém počítači v síti je už nainstalovaný bezpečnostní software? A co je z vašeho pohledu lepší: ochrana přímo v počítači, nebo v routeru? Tyto otázky se jistě týkají velkého množství vašich čtenářů. Možná byste na toto téma mohli navázat v pokračování tohoto článku.
MILAN MANDÍK (E-MAIL)
Máte pravdu, zabezpečení domácích sítí (včetně těch bezdrátových) je aktuálně velmi důležitá věc, budeme se jí zabývat hned v dalším čísle Chipu.
REDAKCE CHIPU

Který antispyware?

Krádež dat pomocí spywaru
Chip 4/09 *  str. 48
Ve vašem testu antispywarových nástrojů jasně zvítězil Norton Antivirus. Používám nástroj AVG Internet Security, jenž v testu chybí. Mám u něj podle vašich zkušeností zůstat, nebo mám zakoupit Norton? A není vzhledem k chabým výsledkům známý SpyBot vlastně nadbytečný?
J. NOVOTNÝ (E-MAIL)
Bohužel testování antispywarových nástrojů není jednoduchá a levná záležitost, zmíněný test připravovala specializovaná společnost AV Test v Německu, proto nebylo možné otestovat úplně všechny produkty dostupné na našem trhu.
Rozhodnutí, zda zůstat u vašeho stávajícího antispywarového řešení, záleží na charakteru vašeho využívání internetu. Pokud jste umírněný uživatel bez dobrodružných tendencí, bude vám AVG zcela stačit. Pokud patříte k náročným a riskujícím uživatelům (používání P2P sítí, návštěvy rizikových stránek...), pak by se vám pravděpodobně investice do Nortonu vyplatila.
Ohledně SpyBotu: Ano, zdálo by se, že je nadbytečný. My ho však i nadále používáme, a to ze dvou důvodů: nabízí integrovaný nástroj TeaTimer, který hlídá systémové nastavení a záznamy v registrech, a v rámci imunizace plní tzv. blacklist stránek s nebezpečným obsahem.
REDAKCE CHIPU

Záchranné CD někdy postačí

Záchranné DVD
Chip 5/09 *  str. 40
Vaše záchranné DVD je bezvadné, jen je škoda, že ho není možné převést na CD. Možná by stálo za to dát na některé z příštích Chip DVD možnost vyrobit si záchranné CD i za cenu, že tam nebude všechno. Pokud jde o záchranné CD, tak třeba balíčky s kreslicími programy, P2P klientem, Torrentem, Skypem či OpenOffice nejsou zase tak moc potřebné. Přece jen je stále ještě dost počítačů, které DVD nemají -jsou postarší, a právě u nich nastávají kolikrát zapeklité problémy. U nás ve firmě jich je cca 75 %.
STANOVSKYM (DISKUSNÍ FÓRUM CHIP. CZ)
Ano, bohužel celá bootovací část se na obyčejné CD nevejde. V budoucnu ale opět nějaké takové CD v Chipu najdete. Zatím můžete vyzkoušet Záchranné Chip CD 2.0, které vyšlo v minulém roce. To by vám mohlo vyhovovat. To, že je systém na lisovaném DVD, má však své výhody. Lisovaný disk je mnohem kvalitnější, tzn. že vydrží řadu let, a přenosová rychlost je u DVD daleko vyšší než u CD, takže systém startuje i pracuje daleko rychleji, než kdyby startoval z páleného CD.
REDAKCE CHIPU

 

INFO

Dopisy
Redakce Chipu
Burda Praha, spol. s r. o.
Luxembourg Plaza
Přemyslovská 2845/43
130 00 Praha 3
Fax:
225 018 500
E-mail:
chip@chip.cz

Ohlasy a otázky k jednotlivým rubrikám
Hardware:
michal.bares@chip.cz, 225 018 682
Internet a bezpečnost:
petr.kratochvil@chip.cz, 225 018 768
Software a komunikace:
vratislav.klega@chip.cz, 225 018 229
Ohlasy a otázky k Chip DVD
www.chip.cz/dvd
E-mail: chipdvd@chip.cz
Tel.: 225 018 624, 225 018 628

Všechny další adresy a kontakty naleznete v tiráži na straně 140.   
Vzhledem k omezené kapacitě redakce vám bohužel nemůžeme zaručit, že zodpovíme vaše technické dotazy, které se netýkají
přímo článků a programů uveřejněných v tištěném Chipu nebo na Chip DVD.

INFO_PŘEDPLATNÉ CHIPU

SLUŽBA PŘEDPLATNÉHO
Naše vydavatelství, a tedy i časopis Chip, využívá ke správě předplatného služeb společnosti Mediaservis. Písemné a telefonické objednávky a případné reklamace předplatného v ČR směrujte tedy prosím na poskytovatele:
Mediaservis s. r. o., Zákaznické centrum, Kounicova 2b, 659 51 Brno
Tel.: 541 233 232, fax: 541 616 160
E-mail: chip@mediaservis.cz
Univerzální bílá linka na objednávky předplatného: 840 200 260
On-line objednávky zadávejte na www.chip.cz/predplatne.
Vlastní doručování předplacených čaopisů zajišťuje Česká pošta.
Další informace najdete také v tiráži na straně 156, případně přímo na www.chip.cz/predplatne.

STARŠÍ ČÍSLA A SPECIÁLY

Objednávky a doposílání starších čísel a speciálních vydání jsou realizovány výhradně prostřednictvím společnosti D Servis, ing. Staněk, tel. 737 388 459, e-mail: vladimirstanek@seznam.cz. Na uvedeném kontaktním spojení získáte informace o cenách i stavu zásob požadovaných titulů, a to včetně podmínek doposílání.

 


Dokumenty ke stažení