Menu

Co si přečtete příště

Chip 7/09 vyjde 26.6.2009

 

Roztomilé malé netbooky

SROVNÁVACÍ TEST

Malé a levné přenosné počítače už jsme sice jednou testovali, ale nyní se na trh dostává jejich nová a vyspělejší generace. Výrobci se poučili, takže nové modely mají obvykle větší disk i displej a lepší baterii.

Pojistka vašich dat

ZÁLOHY A IMAGE

Na záložní kopii většinou myslíte až tehdy, když už je pozdě – všechna data jsou nenávratně ztracena a Windows odepřou službu. Ukážeme vám, jak si pojistit data i systém – pomocí nejlepších zálohovacích programů a softwaru pro tvorbu image z našeho testu.

Surfování v cizí síti

NA CESTÁCH

Internet na letišti, na nádraží nebo v kavárně nebývá zadarmo. Pokud ovšem víte, jak na to, můžete jej použít i bez placení. Stačí jen trochu „rozlousknout“ Wi-Fi. Chip vám ukáže, jak si s tím poradit, a také vám prozradí, zda je tato technika legální.

DALŠÍ TÉMATA

*  STARŠÍ NEMUSÍ ZNAMENAT HORŠÍ

Počítače a elektronika se na pultech dlouho neohřejí, a už je nahrazují novější modely. To může být příležitost pro vás. Starší přístroj totiž často koupíte za dobrou cenu, a přesto dobře poslouží. My vám poradíme, které modely splňují tyto podmínky.

*  PERFEKTNÍ POČÍTAČ

Jak by mohl vypadat perfektní osobní počítač v případě, že nemusíte otáčet každou korunu, to vám ukážeme v příštím vydání. Vybrali jsme skvělou skříň, stabilní základní desku, velký disk, výkonnou grafiku a procesor a spolehlivé paměti.

*  JAK NASTAVIT TELEVIZI

Mnoho z vás si určitě pořídilo novou, „placatou“ televizi. Abyste byli s jejím obrazem skutečně spokojeni, musíte mít správně nastavený jas, kontrast, barvy i ostrost. Ukážeme vám, jak docílit co nejlepšího obrazu.

*  NEJVĚTŠÍ SOFTWAROVÉ KATASTROFY

Víte o softwarové chybě, která málem rozpoutala třetí světovou válku? Znáte chybu, která způsobila ztrátu 500 miliard dolarů? Víte, která „softwarová nepřesnost“ stála život 290 lidí? Víte, jaké chyby v softwaru brzdily kosmický rozvoj? Prozradíme vám, kde se chyby objevují nejčastěji a jak hrozivé mohou mít následky…


Redakce Chipu si vyhrazuje právo na případné změny obsahu.


Dokumenty ke stažení